Sociologs Arnis Kaktiņš Dienas portālam norādīja – nevar teikt, ka vienas vai otras tautas mūzika ir labāk vai sliktāk, bet citādāk gan. A. Kaktiņš uzsvēra – ar to kultūras arī ir interesantas, ka tās nav vienādas. Sociologs gan atzina, ka, piemēram, popkultūra globalizācijas ietekmē ir nonivilējusies – nav lielu atšķirību, no kura reģiona tā nāk, lielākoties visi dara vienādi. Ja latviešiem tautas dziesmas ir enerģētiski lādētas, spēcīgas un ekspresīvas, tad korejiešu tautas mūzika (vismaz tā, kas tika prezentēta koncertā Lielajā ģildē) lielākoties ir meditatīva, nomierinoša, iztēli bagātinoša. Apbrīnojama ir austrumu kultūru ieturētība (vārda vislabākajā nozīmē) - arī uz skatuves. Klausoties un vērojot iekšēji dziļi izjusto sniegumu, rodas sajūta, ka Dasrum ansambļa meiteņu prātos nemājo neviena pati negatīva doma vai sajūta. Sociologs A. Kaktiņš Dienas portālam atzina, ka viņam personiski šī bija unikāla pieredze: „Tas man bija kaut kas jauns un svaigs – bija interesanti un izglītojoši. Tā kā iepriekš man nav bijusi saskarsme ar šī reģiona valstu kultūru, man šī pieredze bija ļoti vērtīga. Dasrum koncerts man patiesi patika!”Korejiešu tradicionālās kamermūzikas ansamblis Dasrum, kas dibināts 1990. gadā, Rīgā viesojās, atzīmējot Latvijas un Korejas diplomātisko attiecību 20. gadskārtu.
Koncerts Rīgā bija iespēja ne tikai izbaudīt šīs austrumu zemes mūzikas valdzinājumu, bet arī iepazīt korejiešu tradicionālos mūzikas instrumentus - lielo bambusa stabuli Daegeum, bambusa stabulīti Sogeum, garo cītaru Gayagum ar divpadsimt stīgām, korejiešu vijoli Haegeum, kas ir klasiskajai vijolei līdzīgs instruments ar divām stīgām, cilindrisko bambusa oboju Piri un smilšu pulksteņa formas bungas Janggu.
Dasrum sastāvā ir tikai sievietes – ansambļa raksturojošākā iezīme ir jūtīgais un maigais atskaņošanas stils, kurā apvienota tradicionālās mūzikas estētika ar smalku, mūsdienīgu izpildījumu. Bijušās un tagadējās Dasrum mūziķes ieņem nozīmīgu vietu Korejas mūzikas dzīvē gan kā komponistes, gan izpildītājas. Ansambļa dalībnieces ir Minjona Kima, Hjungrē Parka, Hajona Kvona, Hjerima Kvona, Kjununa Ļi, Jukjuna Ļi, Andži Sona, Sunhi Ļi.