Aprīli uzskata par raganu un visādu citādu mošķu laiku. Pasakās raganas un raganiņas ir gan lielas, gan mazas, gan ļaunas un kašķīgas, gan draudzīgas, tomēr negantas. "Koncertā ieklausīsimies, kā dažādi komponisti mūzikā attēlojuši dažādas raganas!" sola koncerta diriģents un visa šī izglītojošā cikla mākslinieciskais vadītājs Andris Vecumnieks. Programmā iekļauta fināla daļa no franču romantisma komponista Hektora Berlioza „Fantastiskās simfonijas” - programmatiska skaņdarba, kuru komponists papildinājis ar pašizdomātu, iztēles bagātu stāstu. Saskaņā ar komponista doto programmu, simfonijas 5. daļa ir "Sapnis par raganu sabatu".
Koncertā skanēs arī daļa no krievu komponista Modesta Musorgska plaši pazīstamās svītas "Izstādes gleznas", kurā komponists gleznojis raganas mitekli - māju uz vistas kājas. Raganu muzikālo portretu galeriju papildinās arī Anatolija Ļadova "Kikimora" un Aleksandra Dargomižska "Ragana" ("Baba jaga"), kā arī latviešu komponista Romualda Kalsona "Ragana". Programmā iekļauta arī ungāru romantiķa Ferenca Lista "Nāves deja" klavierēm ar orķestri.
Kā atgādināja M.Pučka, katrs cikla "Simfoniskie koncerti vecākiem un bērniem" koncerts ietver aizraujošu muzikālo nodarbību, mūzikas instrumentu demonstrāciju un koncertu. Orķestra mūziķi ne tikai spēlē koncertos, bet arī piedalās arī mūzikas instrumentu demonstrēšanā un muzikālo nodarbību norisē. Šādus izglītojošos koncertus LNSO organizē jau trešo sezonu. Ieskatu koncertu un nodarbību gaisotnē var gūt, attēlu galerijā, kas publicēts LNSO mājaslapā (http://www.lnso.lv/lat/jaunumi/attelu_galerija/).