"Pēdējos gadus šurp brauc vieni un tie paši veterāni, kas pirms desmit gadiem. Mūsu interesēs būtu lielāku uzmanību pievērst jaunajiem, jo tas taču ir konkurss viņiem, bet jaunie noslēguma koncertā ir tikai divi vai trīs. Padomju laikos, kad beidzās Jūrmala, sekoja koncerti Ļeņingradā un Maskavā. Tagad nekā tāda nav," intervijā Telegraf uzsver maestro.
R.Pauls uzskata, ka nav pareizi viņu uzskatīt par garantu, ka konkurss notiek Jūrmalā, jo "parādi komandējot televīzija" un reitingi.
Uz jautājumu, vai viņš varētu turpināt piedalīties Jaunajā vilnī, ja no tā būs atkarīga konkursa norise Dzintaru koncertzālē, R.Pauls atbild: "Jūrmalas dēļ – nē, bet jauno izpildītāju dēļ – jā. Viss, kas ir noticis iepriekšējos gadus, noticis ar manu atbalstu. Tas taču ir skaidrs. Negribu teikt, ka virzīju mūsu dziedātājus pa blatu, es tikai atbalstīju savējos. Tā dara visi – gruzīni atbalsta savējos, krievi – savējos."
Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics Telegraf pastāstīja, ka pašvaldības līgums ar konkursa organizatoriem beidzas šogad, tādēļ atvērts ir jautājums par to, vai Jaunais vilnis Jūrmalā notiks nākamajā gadā. "Ja Raimonds Pauls aiziet, tas, protams, ir slikts signāls," neslēpj R.Munkevics.
Laikrakstam Čas Jaunā viļņa viens no organizatoriem un žūrijas līdzpriekšsēdētājs Igors Krutojs uz jautājumu, vai viņam izdevies pāliecināt R.Paulu palikt, atbildēja: "Mēs satikāmies. Viņš pateica stingru "nē".
"Viņš [Raimonds Pauls] nebija sapratis, ka mēs esam atkarīgi no televīzijas reitingiem. Mēs taisām zvaigžņu vakarus, jo pretējā gadījumā tikai jaunos neviens neskatīsies. Bet šeit mēs vienmēr esam atraduši zelta vidussceļu," R.Paulu kritiku par Jauno vilni komentēja I.Krutojs.