Sapņu pierakstītājs
Es nepazīstu nevienu cilvēku, kurš miegā neredzētu sapņus, un, visticamāk, tādu nepazīstat arī jūs. Citi tos no rītiem atceras, citi ne, daži sapņiem piešķir nozīmi un analizē nakts tēlus, dažiem šī otrā nakts dzīve nešķiet ievērības cienīga. Adrians Heitss, grupas Diary of Dreams dibinātājs, sapņus ir padarījis par neatņemamu savas dzīves sastāvdaļu — reiz uzrakstījis kompozīciju klasiskajai ģitārai Tagebuch der Traume (sapņu dienasgrāmata — vācu val.), viņš nolēmis tās nosaukumu pārtulkot angļu valodā un nosaukt savu tolaik vēl bez konkrēta nosaukuma muzicējošo apvienību par Diary of Dreams (sapņu dienasgrāmata — angļu val.). Šovakar vācu gothic/electro apvienība uzstāsies Rīgā. Šī nav pirmā reize, kad melanholiskais Heitss un viņa kolēģi viesojas Rīgā, taču šoreiz koncerts būs īpašs — šī gada pavasarī 13. (protams) maijā tika izdots grupas jaunākais albums (if).
Heitsa sapņi ir padrūmi, emocionāli, kā jau piedienas gotiskajam mūzikas žanram, īpašu noskaņu rada bagātīgi izmantotās elektronikas iespējas, ierindojot Diary of Dreams darkwave plauktiņā. Taču arī drūmums var būt valdzinošs un pievilcīgs. Klausoties Diary of Dreams mūziku, rodas sajūta, ka staigā pa krēslas pielijušu mežu, kurā koki pret debesīm zīmē spokainus rakstus. Jaunais albums (if) ierindojams interesantāko pēdējā laika gotiskās mūzikas grupu ierakstu vidū. Iepriekšējie albumi melodiskā ziņā bija monotonāki, taču tagad Heitss un viņa komanda ir atvēzējušies spēcīgiem, krāšņiem muzikāliem triepieniem un zemās frekvences gaumīgi atšķaida ar smalkām, filigrānām nošu virtenēm. Protams, tiek izmantots darkwave tik raksturīgais frāžu atkārtojums, tās kāpinot un radot gluži vai himnisku sajūtu, taču šoreiz tas nav kaitinoši. Arī vokāls ir kļuvis spēcīgāks, taču pamatīgi jūtama dzimtās vides ietekme — lai arī atsevišķās dziesmās teksti ir angļu valodā, nepamet sajūta, ka dziedāts tomēr tiek vāciski.
Nevar nepieminēt arī to, ka demokrātijas grupā nav — visus albumus Heitss radījis pats ar minimālu pārējo dalībnieku palīdzību. Savā ziņā Heitsu var salīdzināt ar citu muzikālo vienpati Trentu Reznoru — arī Diary of Dreams dalībnieki tiek sapulcēti tikai uz koncertiem gluži tāpat kā Nine Inch Nails gadījumā. Heitsa projektam Diary of Dreams pievērsās jau astoņdesmito gadu beigās, un līdz šim izdoti jau deviņi albumi.
Rīgas koncertā kā iesildītāji uzstāsies joprojām pretrunīgi vērtētā pašmāju elektroniskā roka apvienība Whore Glamourama, kā arī alternatīvo eksperimentālo roku spēlējošie igauņi Sinine.Koncerts
Diary of Dreams
5.VI plkst.20 klubā Melnā piektdiena (Brīvības 193c).
Biļetes koncerta dienā kluba kasē Ls 12
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.