Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs
Rīgā +1 °C
Slapjš sniegs
Piektdiena, 3. decembris
Raita, Jogita, Evija

2023. gada dziesmu svētku pārcelšanu apsvērs, ja Covid-19 dēļ kolektīvi nespēs kvalitatīvi sagatavoties

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku norises plānotas 2023. gadā laikā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam, Dziesmu un deju svētku padomes sēdē norādīja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Signe Pujāte.

Kā informēja LNKC pārstāve Linda Ertmane, norises laiku saskaņā ar Dziesmu svētku likumu jāapstiprina Ministru Kabinetam. Patlaban, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, ir sākta gatavošanās svētkiem - koru nozare un latviešu skatuviskās dejas nozare ir uzsākušas koprepertuāra apguves procesu.

Pujāte uzsvēra, lai gan pandēmija ir ieviesusi ievērojamas izmaiņas amatierkolektīvu darbībā, vasarā reģionos un Rīgā notika vairāki nozīmīgi Dziesmu un deju svētku starplaika pasākumi un iniciatīvas. Viņa pauda gandarījumu, ka arī šajos apstākļos kolektīvu sniegums ir augstvērtīgs.

LNKC direktore uzsvēra, ka, ja 2022. gada pirmajā pusē tiks konstatēts, ka kolektīviem nav iespējas kvalitatīvi sagatavot svētku repertuāru, tad līdz nākamā gada maijam jautājums tiks aktualizēts Dziesmu un deju svētku padomē, lai lemtu par iespējamu svētku pārcelšanu.

Ertmane norādīja, ka svētku nedēļā iekļautas jau tradicionālās norises - Dziesmu svētku karoga cildināšana, virsvadītāju un virsdiriģentu godināšana, garīgās mūzikas koncerts, gājiens, konkursi, tautas lietišķās mākslas izstāde, tautas tērpu skate, tautas mūzikas koncerts, folkloras diena un citi Tāpat norišu kalendārā iekļauti arī koprepertuāra nozaru pasākumi - koru koncerts Tīrums, deju lieluzvedums Mūžīgais Dzinējs, II deju programma, pūtēju orķestru koncerts-uzvedums, kokļu mūzikas koncerts un noslēguma koncerts.

Lai veiksmīgi sagatavotos XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, līdz 2021.gada beigām LNKC plāno izveidot 2023.gada Dziesmu un deju svētku nodrošinājuma nodaļu, izsludinot atklātu konkursu šīs nodaļas vadītāja amata vietai.

Dziesmu un deju svētku padomes sēdi atklāja tās priekšsēdētājs - kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), iezīmējot plānoto budžeta pieaugumu kultūras nozarei 2022.gadā un informējot, ka 4 miljonus eiro nākamajā gadā paredzēts piešķirt Dziesmu un deju svētku sagatavošanai un svētku tradīcijas kā vērtības stiprināšanai.

Šajā finansējumā iekļauts arī vienreizējs finansējums 1,5 miljonu eiro apmērā māksliniecisko kolektīvu vadītājiem par ieguldījumu svētku tradīcijas stiprināšanā, nodrošinot repertuāra sagatavošanu kārtējiem Dziesmu un deju svētkiem. Šo finansējumu kolektīvu vadītāji saņems 2022. gada otrajā pusgadā.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu Padomē darbojas valsts izpildvaras institūciju pārstāvji, tautas mākslas nozaru, nevalstiskā sektora un pašvaldību pārstāvji. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, tās darbību koordinē LNKC.

Top komentāri

Edvins Eglitis
Lai but skaidrs, tas nav "Covid del" bet MP K Karina valdibas un MK lemuma del. Valdibai ir izvele ka rikoties pret Covid. Sito vienu dimensionalu domasanu Covid apkarosanai nav parak efektiga un nav mainijusies 21 menesus. Tas ka vini lidz sim nav spejusi nodrosinat efektgas sejas maskas Latvijas iedzivotajjiem ir kapitala nolaidiba un bezatbildiba.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja