Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vispārējie Dziesmu un deju svētki

Aicina piedalīties aptaujā par nākamo Deju svētku lieluzveduma repertuāru

Latvijas un latviešu diasporas skatuviskās dejas kolektīvu vadītāji, repetitori, asistenti, koncertmeistari un dejotāji aicināti piedalīties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma Mūžīgais dzinējs koprepertuāra izveidē. Ieteikumus varēs iesniegt līdz šī gada 21. jūnijam, aizpildot elektronisko aptaujas anketu Dziesmu svētku biedrības tīmekļvietnē, informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra mārketinga vadītāja Evelīna Vanaga.

Aicina iesūtīt savus Dziesmusvētku stāstus topošajai pastāvīgajai ekspozīcijai

Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Dziesmusvētku biedrību un Pasaules brīvo latviešu apvienību aicina ikvienu interesentu piedalīties akcijā Mani Dziesmu un deju svētki, kuras laikā tiks vākti personiski Dziesmusvētku stāsti - topošās Dziesmusvētku ekspozīcijas sastāvdaļa. Visi interesenti var iesūtīt stāstus dažādos formātos – video, e-pastos un vēstulēs.

Noskaidrotas amatieru koru dalībnieku iecienītākās kora dziesmas

Vairāk nekā divi tūkstoši amatieru koru dalībnieku piedalījās līdz šim nebijušā aptaujā, nosaucot kopumā 886 kora dziesmas, kuras vēlētos izpildīt XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncertā. Aptaujas rīkotāji, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Dziesmu svētku biedrība, ir apkopojuši amatieru koru iecienītāko dziesmu topu, kas skanēs Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtā 2023. gadā.

Izsludināts konkurss par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta māksliniecisko koncepciju

Latvijas Nacionālā kultūras centrs (LNKC) izsludinājis konkursu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta mākslinieciskā koncepcija. Tā mērķis ir noteikt labāko mākslinieciskās koncepcijas ieceri un dalībnieku, kas nodrošinās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta īstenošanu 2023. gada 5. jūlijā, informēja LNKC pārstāve Lana Kazlauskiene.

Turpinās tiešsaistes diskusiju cikls Laudamus+ ceļā uz latviešu Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu

Pērn decembrī aizsāktais informatīvi izglītojošu lekciju, diskusiju cikls Laudamus+ koru diriģentiem, dziedātājiem un visiem Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekiem jau ir pusceļā. Cikla sestajā raidījumā pirmdien, 18. janvārī, sarunu moderatora stafetes kociņu pārņems Latvijas Radio 3 Klasika ētera personība, muzikologs Orests Silabriedis.

Pirmdienās par Dziesmu svētkiem

Dziesmu svētku kustības vēsturei, aktualitātēm un nākotnei veltīts izglītojošs sarunu cikls Laudamus+, kurš tika uzsākts pirmdien, 7. decembrī, būs klausāms un skatāms tiešsaistē ik pirmdienas vakaru plkst. 18 Rīgas Doma kora skolas kanālā YouTube vietnē.

Izsludina konkursu par 2023. gada Dziesmu un deju svētku latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma koncepciju

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina konkursu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma mākslinieciskā koncepcija. Tā mērķis ir noteikt labāko mākslinieciskās koncepcijas ieceri un dalībnieku, kas nodrošinās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma īstenošanu 2023. gada 3. jūlijā, informēja LNKC Sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Kazlauskiene.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide