Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Alga

JAUTĀJUMS:Jūsu veiksmīgā kompānija (runa ir par biroju, kas apvieno izdevniecību, sociālās tīklošanas "bāzi" un nelielu reklāmas aģentūru) ir slavena ar ārkārtīgi stingrajiem iekšējās kārtības noteikumiem, varētu pat teikt – drakonisku korporatīvas ētikas kodeksu. Piemēram, jūs kā boss, pieņemot kādu darbā, liekat parakstīt līgumu, kurā ir punkts "kategoriski aizliegts izpaust un publiski apspriest darbinieku algas".

Sods par šī punkta neievērošanu – atlaišana no darba.Kādi bija jūsu apsvērumi, lai šo noteikumu vispār iekļautu darba līgumā? Vai šis aizliegums vispār darbojas?**ATBILDE: **Vispirms – konkretizēšu. Nosakot algas apmēru, ir jāņem vērā divi faktori – šai samaksai par darbu ir jānodrošina cilvēkam/darbiniekam cilvēka cienīgu dzīvi, proti, lai, strādājot mūsu birojā, darba ņēmējam nav jādomā, kur vēl piepelnīties, lai nenomirtu badā. Otrkārt, protams, saprāta robežās ir jāņem vērā situācija darba tirgū – nedrīkst lolot ilūzijas, ka alga kādam pienākas, vispār neko nedarot. Taču līguma atruna par samaksas neapspriešanu tika radīta tikai racionālu apsvērumu un psiholoģisku iemeslu dēļ.Ir ārkārtīgi viegli radošu cilvēku kolektīvu pārvērst par histērisku egoistu baru, kas intrigu un kašķēšanās līmenī pārspļaus jebkuru aktieru trupu teātrī. Tādēļ ir jādara viss, lai tavs radošo, talantīgo individualitāšu kolektīvs vienmēr būtu un paliktu cilvēki, nevis serpentārija iemītnieki vai kāds ambiciozs televīzijas kanāls, kur katrs runājošs puņķis domā, ka viņš ir žurnālistikas vai šovu zvaigzne tikai tādēļ vien, ka viņu, lūk, "rāda kastē".Ir pārbaudīts - kad darbinieki zina cits cita algas vai honorārus, tas ļoti slikti iedarbojas uz viņu morālo pašsajūtu. "Redz, Kalniņš vakar aizgāja divas stundas ātrāk no darba, bet es tupu līdz naktij un saņemu simt latu mazāk," – šādas runas ir pirmā pazīme, ka darba kolektīvs brūk.

Nevienam nav jāuztraucas, cik un par ko saņem Kalniņš, izņemot mani un grāmatvedi.

Šāda te "globālā taisnīguma" meklēšana ir neveiksminieku pirmais un pēdējais arguments, ar kuru tie attaisno savas personīgās kļūmes un neveiksmes darbā.

Tādēļ mans kā vadītāja likums ir – nevienam nekad nevajag zināt kolēģu algas "izmērus". Ja samaksa tiek apspriesta darbā ar kolēģiem, nevis ar mani kā darba devēju, – sveiki, meklējiet citu darba vietu!

Tas ir likums – ja kolēģi darbā, kafijas pauzē apspriež izlasītās grāmatas vai redzētās filmas un izstādes, nevis to, cik šomēnes nopelnījuši Kalniņš ar Bērziņu, viņu profesionālā izaugsme un vispār – interese par dzīvi - aug desmitkārtīgi, bet atmosfēra darba vietā ir kā ģimenē. Draudzīgā.

(šī stāstiņa pamatā ir reāli cilvēki, no reāla biroja un nekas nav izdomāts – N.N.)

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja