„Karostas stāsti paņem lasītāju aiz rokas un aizved uz kādu brīnišķīgu un krāsainu vietu – kādreizējo militāro bāzi Karostu jeb, kā vēl šobaltdien to labprāt sauc krievi, kara pilsētiņu, kas nu jau vairāk kā gadsimtu slejas Baltijas jūras krastā Liepājas ziemeļu daļā.
90-to gadu vidū, kad visās pēcpadomju zemēs reiz sabūvētie militārie objekti zaudēja slepenības un nepieejamības statusu, Karosta plašākam lokam tika atklāta no jauna...” grāmatas anotācijā stāsta māksliniece Kristīne Briede.
Karostnieku un ļoti atšķirīgu to
mīlošu cilvēku vēstījumus grāmatā apkopojuši mākslinieki, kas apmetās šai vietā
īsi pirms 21. gadsimta sākuma, lai dzīvotu, vērotu un piedalītos slēgtas vides
darināšanā par Atvērtu telpu. Kultūras telpu. Mākslas telpu. Telpu, kurā
cilvēki var saticīgi dzīvot, mīlēt un radoši strādāt. Karostas stāsti ir kā
personīgas vēstules no robežzemes, kas sava spilgtā un sarežģītā likteņa dēļ
vēl 2008. gadā, kad tapusi šā grāmata, liek daudziem saviem ciemiņiem izbrīnā
jautāt: „Vai arī tāda ir Latvija?”
Grāmatas sastādītāja ir Kristīne Briede, rakstu un interviju autori - Kristīne Briede, Zane Lāce, Santa Mazika – Kļaviņa, Magdalēna, un Irita Antoņeviča.
Grāmatas tapšanu atbalstījusi Eiropas Savienība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Sorosa fonds Latvija, Liepājas Domes kultūras pārvalde, Sabiedrības integrācijas fonds, Kultūras ministrija, Rietumu radio, Arctic Paper, Rīgas Kultūras aģentūra un Rīgas pilsētas izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa”.
Izstādi „Karostas stāsti“, kurā redzamas Vasīlija Borjajeva fotogrāfijas un Kristīnes Briedes video darbi no sērijas „Eiropas vērošana”, „Rīgas mākslas telpas” INTRO zālē iespējams apskatīt līdz š.g. 14. septembrim.