Tā piedāvās Latvijas novados apgūt visdažādākās prasmes – Rucavā adīs cimdus, Alsungā audīs prievītes un lupatu segas, Dobelē taps slavenie Zemgales zvaigžņu deķi, Vabolē prasmīgākās saimnieces iepazīstinās ar latgaliešu kāzu galdu klāšanu, Medņevā un Otaņķos sievas mācīs daudzbalsīgo dziedāšanu, Salacgrīvā varēs uzzināt, kā top nēģu tacis un daudz ko citu.
Četras sestdienas (31.oktobrī, 7., 14., 21. novembrī) vairāk kā divdesmit Latvijas novados un pilsētās notiks nodarbības, kurās prasmju meistari savas zināšanas nodos jaunajiem mācekļiem. Savukārt 28.novembrī Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs prasmju skolas noslēgums – no visiem Latvijas novadiem ieradīsies gan meistari, gan mācekļi, gan organizatori un kopīgos svētkos rādīs savu māku. Tradicionālo prasmju skolas 2009 atklāšana - 24.oktobrī, Jēkabpilī, Starptautiskā tautas mūzikas festivāla Dzīvā mūzika 2009 ietvaros.
Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas programmas studentiem lauka pētījumos taps prasmju skolas norišu apraksti, kurus papildinās foto un audio materiāli. Savukārt sadarbībā ar Vides Filmu Studiju iecerēts izdot DVD, kurā 8 īsfilmās (no katra vēsturiskā novada pa divām) būtu apkopota informācija par tradicionālo amatu prasmēm un meistariem.
Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.
Pieteikšanās Tradicionālo prasmju skolas nodarbībām pie amata meistariem līdz 28. oktobrim.
Tradicionālo prasmju skola 2009 atklāšana notika pagājušo sestdien,
24.oktobrī Jēkabpilī, Starptautiskā tautas mūzikas festivāla Dzīvā mūzika 2009 ietvaros.