Plānotā tehnoloģija, balstus uzstādot ar helikoptera palīdzību, būvniekiem dos iespēju izvērtēt jauno risinājumu praksē, kas noderēs un būs vērtīga, to izmantojot citos elektropārvades tīkla Kurzemes loks posmos, jo īpaši vietās, kurās jānodrošina saudzīgi izbūves darbu risinājumi, kas nebojā augsni.
"Šodien veiktais darbs, kad projektā Kurzemes loks balstu uzstādīja ar helikopteru, ir nozīmīgs, jo šāda tehnoloģija dod iespēju piekļūt purvainām un mitrām vietām, turklāt arī saudzēt apkārtējo vidi pārvades līniju zonā, to neizbraukājot ar speciālizēto tehniku. Lai uzstādītu balstu, notika sagatavošanās darbi. Balsts celšanai sadalīts trīs sekcijās: helikopters vispirms pakāpeniski un lēni cēla augšā un lidojot pietuvināja sekciju balsta pamatam, lai ar bultskrūvēm to piestirpinātu un uzstādītu. Šāds balstu uzstādīšanas risinājums nākotnē būtu piemērots arī Ķemeru Nacionālā parka teritorijā," atzīst AS Latvijas elektriskie tīkli valdes loceklis Jānis Kirkovalds.
2014. gadā projektā Kurzemes loks turpināsies izbūves darbi posmā Grobiņa–Ventspils, kur notiek 330 kV elektropārvades līnijas balstu uzstādīšana un vadu vilkšana. Šajā posmā jau uzstādīti 401 no 415 balstiem un savilkti vadi 80 kilometru garumā, Ventspils apakšstacija jau drīzumā nodrošinās 330 kV elektroenerģijas pārvades funkciju pilsētai un tās uzņēmumiem, tādējādi būtiski palielinot pieejamās elektroenerģijas jaudas. Pēc Kurzemes loka posma Grobiņas – Ventspils izbūves ievērojami paaugstināsies elektroapgādes drošums, nostiprinot nepārtrauktu elektroenerģijas piegādi vētru laikā ne tikai Kurzemē, bet arī Latvijai un Baltijai kopumā. Protams svarīga ir šī projekta pabeigšana, noslēdzot loku ar 330 kV līnijas izbūvi Ventspils – Rīga.