"Ir saprotams, ka patreizējai ekonomiskai situācijai policijas stāvoklis ir adekvāts, tomēr jāsaprot, ka maz ir darīts iepriekš, lai to mainītu vai nepieļautu. Šoreiz cieš policijas kvalitatīvais darbs, ko ietekmē kadru jautājums, kam par iemeslu ir 600 atvaļināto policijas darbinieku, kuru vietā ir pieņemti īsu laiku apmācītie 200," intervijā LNT raidījumam 900 sekundes sacīja Lieljuksis.
Viņaprāt jautājumam par policijas nākotni ir jākļūst par nacionālās drošības jautājumu, kas jāizskata Nacionālā drošības padomē un tad jāvienojas, vai ir jāmeklē resursi, lai no darba neatvaļinātos vēl lielāks darbinieku skaits, vai arī jāmeklē veidi kā mazināt policijas funkcijas.
"Ja nevar atrast liekus līdzekļus policijas darba uzlabošanai, tad noteikti jādomā par funkciju samazināšanu policijas darbā, kas tika ieteikts jau iepriekš. Nekādā gadījumā nevar runāt par kvalitatīvu policijas darbu, ja par izmeklētājiem strādā īsu apmācības kursu izgājuši cilvēki," atzina Lieljuksis.
Jau ziņots, ka pagājušā gada laikā no Valsts policijas (VP) atvaļināti 660 policisti, bet tikai 229 pieņemti darbā.
Pērn bijuši pat mēneši, kad neviens jauns policists darbā nav pieņemts. Visvairāk policistu atvaļinājušies jūlijā un decembrī.
Parādījusies iepriekš nepieredzēta tendence - daudz policistu darbā nevar tikt pieņemti sliktās redzes dēļ. Viņaprāt, kritēriji, kādai būtu jābūt redzei, būtu jāpārskata, jo mūsdienās medicīna ļauj redzi koriģēt.
Slikto redzi daļēji varot saistīt ar to, ka jaunie cilvēki daudz laika pavada pie datora.
Policijā pērn veikta aptauja par amatpersonu apmierinātību ar darba apstākļiem. 86% aptaujāto atzinuši, ka darba apstākļi viņus neapmierina, taču 79% no respondentiem arī teikuši, ka ar darbu viņi ir apmierināti. Ķuzis uzskata, ka ir jādomā, kā šos 79% darbinieku motivēt palikt dienestā policijā, lai viņus neaizbaidītu zemais atalgojums un sliktie darba apstākļi.