Viņa uzsvēra, ka, protams, šāds notikums uz bērna emocionālo veselību atstās sekas, neraugoties uz to, ka "mēs neviens neatceramies sevi gada vecumā, bet ķermenim ir atmiņa". "Tā bērnam reāli ir sabojāta dzīve," uzsvēra psihoterapeite un turpināja, ka šobrīd nevar pateikt, vai notikums ietekmēs bērna spējas veidot attiecības vai arī veselību.
Andžāne stāstīja, ka šāds emocionālais pārdzīvojums tiek "iestumts" zemapziņā, kur tas arī paliek. Bērnam augot, pie kādām izteiktām "provokācijām", notikušā sekas var parādīties.
Viņa sacīja, ka šāda traumatiska pieredze var pavērsies arī pret pašu bērnu. "Ja bērnu kāds ietekmē fiziski, tad iespējams, ka viņš arī citus vēlēsies ietekmēt, vai arī tieši pretēji - ļaus sevi fiziski iespaidot arī turpmāk, nesaprotot, kāpēc viņš to dara," sacīja speciāliste.
Vaicāta, vai bērnam nākotnē vajadzēs speciālista palīdzību, Andžāne norādīja, ka to patlaban nevar zināt, bet viņa vairāk nosliecoties uz "jā nekā nē".
Psihoterapeite gan pieļāva, ka ļoti labvēlīgās dzīves situācijās notikuma sekas būtu grūtāk pamanāmas un varētu netraucēt dzīves laikā, bet "to neviens nevar garantēt".
Jau ziņots, ka fiziskas sekas nākotnē no gūtajām traumām bērnam nav gaidāmas, aģentūrai LETA prognozēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Dace Preisa.
Kā ziņots, aizvadītās nedēļas nogalē aizdomās par netiklu darbību veikšanu ar desmit mēnešus vecu meitenīti Kokneses novadā tika aizturēts 1961.gadā dzimis vīrietis - cietušā mazuļa mātes draugs, kuru vietējie raksturo kā vardarbīgu un agresīvu alkoholiķi, kurš, būdams skaidrā, gan uzvedies normāli. Patlaban šim vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Noziegums varētu būt pastrādāts, kamēr bērna māte bija uz neilgu laiku atstājusi savu meitiņu drauga uzraudzībā.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja BKUS pārstāve Dace Preisa, meitenītei veiktas vairākas operācijas un patlaban viņas veselības stāvoklis ir apmierinošs. Bērnam uzliktas šuves.