Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 26. novembris
Sebastians, Konrāds

Interesenti aicināti piedalīties aptaujā par ES lauksaimniecību tuvākajā nākotnē

Eiropas Komisija (EK) šonedēļ sākusi aptauju internetā par Eiropas Savienības (ES) kopējās lauksaimniecības politikas darbību un priekšlikumiem tās uzlabošanai, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā.

Aptaujā iekļauti 34 jautājumi par lauku politikas galvenajiem uzdevumiem, kā arī par to, kas visvairāk traucē kļūt par lauksaimnieku, pēc kādiem kritērijiem būtu jāpiešķir tiešie maksājumi u.c. jautājumi.

Aptaujā līdz šā gada 2.maijam aicināts piedalīties ikviens interesents.

Aptauja pieejama vietnē https://ec.europa.eu/agriculture/consultations/cap-modernising/2017_en#q-and-a.

Jau ziņots, ka gada pirmajā pusē visā ES notiks sabiedriskās diskusijas par kopējo lauksaimniecības politiku 2020.-2024.gadam, savukārt gada beigās Eiropas Komisija sola sagatavot dokumentu, kurā tiks iezīmēti galvenie akcenti.

Iepriekš EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers norādīja, ka kopējai lauksaimniecības politikas prioritātes ir sistēmas vienkāršošana un modernizēšana, galvenie risināmie kopējās politikas uzdevumi ir pārtikas drošība, vides aizsardzība un klimata pārmaiņu mazināšana.

Līdzīgs uzskats ir arī ES lauksaimniecības komisāram Filam Hoganam, kurš norādījis, ka nākotnes politikā jābūt jauniem instrumentiem, kas palīdz zemniekiem izvairīties no krīzēm, dod lielāku motivāciju saimniecību ilgtspējai un atbalsta jaunos lauksaimniekus.

Hogans akcentēja arī grūtības, ar kurām saskaras jaunāki cilvēki, ieejot nozarē, norādot, ka ES būtu jādara vairāk, lai uzlabotu kredītu pieejamību un samazinātu administratīvo slogu. 2013.gadā no 22 miljoniem ES lauksaimnieku tikai 6% bija jaunāki par 35 gadiem, savukārt vairāk nekā 55% bija vecāki par 55 gadiem.

EK Komunikācijas dokumentu par nākotnes kopējo lauksaimniecības politiku plāno iesniegt 2017.gada rudenī, bet priekšlikumus tiesību aktu sagatavošanai EK plāno sagatavot 2018.gada sākumā.

Tikmēr līdz tam laikam Latvijas lauksaimnieku pārstāvjiem un politikas veidotājiem jāspēj pārliecināt kolēģus Briselē par taisnīgāku tiešo maksājumu ieviešanu jau no 2020.gada.

Kā ziņots, tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir vieni no zemākajiem zemākajiem, pērn nepārsniedzot 58 eiro par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro par hektāru. Tomēr tiešmaksājumi tiek palielināti katru gadu, 2019.gadā sasniedzot vairāk nekā 190 eiro par hektāru.

Kopējās lauksaimniecības politikas vienkāršošanas nepieciešamība aktualizējās pēc jaunāko reformu ieviešanas 2013.gadā, jo procesā tika konstatēti vairāki pasākumi un atbalsta instrumenti, kuri sagādāja grūtības visu ES valstu zemniekiem.

Top komentāri

replika
r
Translations in all official EU languages will follow.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas