VISC sagatavojis programmu paraugus atsevišķiem Latvijas vēstures un pasaules vēstures mācību priekšmetiem, tāpat iestādes mājaslapā pieejami mācību stundu piemēri Latvijas vēstures pasniegšanai 6.klasē, attēlu un karšu kolekcija Latvijas vēsturē 6. līdz 9.klasei, kā arī visām skolām nosūtīti kompaktdiski ar attēliem, kartēm un tematiskiem ieteikumiem mācību stundu organizēšanai.
Līdz ar Latvijas vēstures kā atsevišķa mācību priekšmeta ieviešanu notikuši astoņi reģionālie semināri, kurus apmeklēja 528 pedagogi. Semināri organizēti sadarbībā ar Vēstures skolotāju biedrību. Semināri norisinājās Rīgā, Aizkrauklē, Daugavpilī, Liepājā, Jēkabpilī un Gulbenē.
VISC līdz ar valdības lēmumu organizēt atsevišķus Latvijas vēstures un pasaules vēstures mācību priekšmetus to ieviešanai un mācību literatūras iegādei piešķirti 125 tūkstoši latu.
Šajā mācību gadā atsevišķi mācību priekšmeti "Latvijas vēsture" un "Pasaules vēsture" ieviesti 6.klases skolēniem, bet 7., 8., un 9.klasē joprojām mācīs "Latvijas un pasaules vēsturi" un līdz 2013./2014.mācību gadam skolēni, beidzot 9.klasi, kārtos eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē. Savukārt pirmais eksāmens Latvijas vēsturē 9.klases skolēniem notiks 2014./2014.mācību gada noslēgumā.
Laika posmā no 2006. līdz 2009.gadam 40 Latvijas skolās notika Latvijas vēstures kā atsevišķa mācību priekšmeta aprobācija. Kā atsevišķa mācību priekšmeta izmēģinājuma projekts īstenota arī pasaules vēstures standarta projekta mācību satura aprobācija. Tika secināts, ka dalīta Latvijas vēstures un pasaules vēstures apguve ir vairāk motivējusi skolēnus pievērsties Latvijas vēsturei un pozitīvi mainījusi viņu attieksmi pret to.