Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izglītība

Eksāmenu formāts nemainās

Centralizētie eksāmeni notiks klātienē, tā vakar lēma valdība. Tas, cik liels vidusskolas beidzēju skaits tos drīkstēs kārtot vienuviet, nav noteikts. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka kvantitatīvie kritēriji nav jānosaka, jo ''eksāmena norise ir atsevišķs pasākums, kas neparedz ilgstošu, pastāvīgu personu pulcēšanos izglītības iestādē, kā tas ir gadījumos, kad klātienē tiek nodrošināts izglītības process''. Turklāt projektā tiek paredzēts, ka pirms eksāmeniem tiks nodrošināta izglītojamo un pārbaudījumu norises procesā iesaistīto personu testēšana.

Turpmāk vispārējās izglītības apguvei nebūs noteikts mācību beigu datumus

Ceturtdien Ministru kabinetā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinājumu nenoteikt mācību beigu datumus vispārējās izglītības apguvei, lai turpmāk nepieļautu atšķirīgu izpratni par vērtējuma izlikšanas, iegūšanas un uzlabošanas beigu datumiem mācību priekšmetos.

Pieaugušo tālākizglītība nav vērsta uz prasmju apguvi

Pieaugušo tālākizglītībā Latvijā iesaistīti tikai 7,4% pieaugušo. Tas ir satraucoši zems rādītājs, ņemot vērā, ka jau 2030. gadā liela daļa (47%) no šā brīža profesijām tiks automatizētas, bet vēl vairāk būs tādu, kas šobrīd neeksistē. Tātad daudziem strādājošajiem (ap 450 000) līdz 2025. gadam vajadzētu pārkvalificēties.

Klātienes mācības 1.-4.klasei varētu rīkot pašvaldībās ar divu nedēļu saslimstības rādītāju līdz 220

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) būs tiesīgs lemt par klātienes mācības atļaušanu 1.-4.klasei, ja pašvaldībā divu nedēļu saslimstības rādītājs nepārsniegs 220 slieksni uz 100 000 iedzīvotājiem un nebūs novērots straujš Covid-19 saslimstības pieaugums, otrdien konceptuāli vienojās valdības ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Mācības klātienē: dubls nr. 2

No pirmdienas, 22. februāra, klātienes mācības varētu atsākt 50 skolu 1.–4. klašu skolēni no 20 pašvaldībām, kurās saslimstības rādītāji ir zemāki par 200 uz 100 000 iedzīvotāju. Valdība vienojās, ka noteicošais būs ne tikai konkrēti skaitļi, bet arī to pieauguma temps. Ja divu nedēļu laikā pašvaldībā saslimušo skaits pieaugs nedaudz virs 200, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izlems – atļaut vai neatļaut klātienes mācības.

Pagaidām luksofors strādā

Valdības un krīzes padomes atklātajā sēdē, kas pirmo reizi bija atklāta, tika pieņemti šādi galvenie konceptuālie lēmumi: tiks būtiski paplašināta testēšana uz Covid-19, no nākamās pirmdienas 1.–4. klašu skolēni atsāks klātienes mācības tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 200, un pedagogi pavirzīti uz augšu prioritējami vakcinējamo sabiedrības grupu sarakstā. Tas nozīmē, ka 22. februārī 1.–4. klašu skolēni dosies uz 50 skolām 20 novados.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide