Smagi saindējušies māte un dēls pēc kļūdainas šo sēņu termiskās apstrādes.
"Cietušie pēc medicīniskās palīdzības nav vērsušies uzreiz, jo gremošanas trakta traucējumus, kas vienam sākušies pēc trīs stundām, otram - pēc astoņām, novērtējuši kā vienkāršu pārtikas saindēšanos un uzsākuši ārstēšanos mājas apstākļos. Pēc vairāk nekā 24 stundām, kad situācija nav uzlabojusies, tika izsaukta neatliekamā palīdzības brigāde, kas cietušos nogādāja stacionārā, kur ārsti abiem diagnosticēja jau smagus aknu bojājumus. Optimismu vieš tas, ka pēc vairāku dienu ārstēšanas beidzot ir vērojamas pirmās atveseļošanās pazīmes," stāsta Toksikoloģijas un sepses klīnikas vadītājs Oļegs Šuba.
Par šīm sēnēm ir atrodama pretrunīga informācija, tomēr galvenais, kas būtu jāzina ikvienam sēņotājam, ir tas, ka tās satur ļoti spēcīgu indi un, neievērojot ļoti stingrus termiskās apstrādes un pēcāk lietošanas noteikumus, organismam nodarītie bojājumi var būt līdzvērtīgi tiem, ko ārsti diagnosticē pēc saindēšanās ar zaļo mušmiri, bet mirstība sasniedz 40%. Ārsti aicina būt īpaši piesardzīgiem, lietojot uzturā šīs sēnes, bet, ja iespējams, labāk izvēlēties mazāk riskantu alternatīvu un šīs sēnes labāk atstāt mežā.
Gandrīz katru gadu Toksikoloģijas un sepses klīnikā nonāk kāds cilvēks, kurš uzturā ir lietojis indīgo bisīti, bet šis ir smagākais un nopietnākais gadījums pēdējo gadu laikā.