Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

LBL finālā trešo gadu pēc kārtas būs septītā spēle

VEF Rīga komanda Latvijas Basketbola līgas fināla sestajā spēlē otrdien Arēnā Rīga ar 72:70 (46:36) saspringtā galotnē uzvarēja BK Ventspils basketbolistus un izlīdzināja rezultātu sērijā līdz četrām uzvarām 3:3. Izšķirošā septītā spēle notiks piektdien Ventspilī. Arī divās iepriekšējās sezonās LBL čempionu noteikšanai bija nepieciešamas septiņas spēles.

Pēc līdzīgā cīņā aizritējušajām pirmajām minūtēm pirmo vērā ņemamo izrāvienu pirmās ceturtdaļas vidū veica ventspilnieki ar Efedžuku priekšgalā – 22:14.

Taču, uzlabojuši spēli aizsardzībā un precizitāti metienos no trīspunktu līnijas, laukuma saimnieki dažu minūšu laikā deficītu likvidēja un pēc Bakiča pieciem punktiem pēc kārtas panāca plus astoņi savā labā (34:26). Pārtraukumā VEF Rīga basketbolisti devās ar desmit punktu pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā rīdziniekiem izdevās turpināt ofensīvu, un 22.minūtē rezultāts bija jau 53:38 viņu labā. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un starpība labu brīdi turējās aptuveni 12 punktu robežās VEF Rīga labā.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Ventspils basketbolisti mājinieku pārsvaru samazināja līdz sešiem punktiem (63:57), un saspringtajā spēlē, kurā aizsardzība izteikti dominēja pār uzbrukumu, uzvarētāju noteikšana tika atlikta līdz pēdējām sekundēm.

Pēc Jāņa Strēlnieka trīspunktu gājiena vefiešu pārsvars 50 sekundes līdz pamatlaika beigām saruka līdz 68:66. Uz Bertāna sarežģītu metienu atbildēja J.Strēlnieks. Valters realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem, bet Strēlnieks sešas sekundes līdz finālsirēnai iemeta abus – 70:71. Uzvaru ar precīzu soda metienu vefiešiem nodrošināja Kristaps Janičenoks – Vairoga tālmetiens pēdējā sekundē nebija precīzs.