Latvijas čempione futbolā Riga UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra trešajā kārtā ceturtdien pašā spēles nogalē piekāpās Skotijas komandai Glāzgovas Celtic.

"Riga" un "Celtic" komandu cīņā ar 1:0 (0:0) pārāka bija Glāzgovas komanda.

Vārtus guva Mohameds Eljunusi.

Sākumā "Riga" bīstamākie momenti pie viesu vārtiem tika veidoti ar Rodžersa līdzdalību. Vispirms Nirs Bitoms izklupienā atņēma Rodžeram bumbu "Celtic" soda laukumā, bet 11.minūtē Rodžers brīvsitienā bumbu raidīja garām vārtu kreisajam stabam.

Turpinājumā vairāk uzbruka viesi, taču bīstamu momentu bija maz. Pārsvarā skotu klubs iztika ar tālsitieniem. 36.minūtē vienu tādu Olivjē Nšama izpildījumā zem pārliktņa vārtos atvairīja Roberts Ozols.

Jau nākamajā minūtē bīstamā pozīcijā pa vidu vārtiem bija Bitoms, taču spēcīgs sitiens nesanāca, un Ozols bumbu ķēra.

39.minūtē bija bīstamākais moments pie "Riga" vārtiem, taču Raiens Kristijs, izgājis viens pret Ozolu, nesita, bet piespēlēja pa labi Jerēmi Frimpongam, kuru apsteidza Ritvars Rugins, bumbu raidot aiz vārtu līnijas.

Otrā puslaika sākumā laukumā ritēja cīņa bez vārtu gūšanas momentiem, tomēr 60.minūtē Ozols lieliski tika galā ar Kristija sitienu pēc sologājiena mājinieku soda laukumā.

Puslaika vidū mājinieki veica divas spēlētāju maiņas, Romanu Debelko nomainot Stefanam Miloševičam un Veslija vietā - Felipem Brizolam.

Tieši Brizolam bija iespēja uzsist pa viesu vārtiem soda laukumā, taču sitiens nesanāca.

73.minūtē pēc Frimponga piespēles gar vārtiem vistuvāk vārtu guvumam gan tiešā, gan pārnestā nozīmē bija minūti iepriekš laukumā nākušais šveicietis Albians Ajeti, taču metra attālumā no vārtu līnijas glāba Ozols un Herdi Prenga.

Spiediens uz "Riga" vārtiem pieauga, un 82.minūtē vārtu guvumu novērsa Armands Pētersons, pārtraucot piespēli uz tālo vārtu stabu, kur jau zagās "Celtic" spēlētājs.

82.minūtē izšķirīgo maiņu veica "Celtic", Edsona Eduāra vietā laukumā sūtot Norvēģijas pārstāvi Mohamedu Eljunusi. Tieši Eljunusi 90.minūtē bija pirmais pie bumbas pēc piespēles no labās laukuma malas un apsteidza cīņā par bumbu gan Pētersonu, gan Marko Džurišiču, raidot bumbu garām Ozolam vārtos - 1:0.

Atspēlēties laika rīdziniekiem neatlika.

"Celtic" šosezon ir nopelniem bagātākā ārvalstu komanda, ar kādu Latvijas klubiem ir bijis jātiekas. Vietējā čempionātā "Celtic" ir uzvarējusi 51 reizi, 39 reizes virs galvas futbolisti ir cēluši Skotijas kausa trofeju, bet vēl 19 reizes - Skotijas līgas kausu.

1967.gada pavasarī "Celtic" kā pirmā Lielbritānijas komanda cēla virs galvas Čempionu līgas priekšteci - Eiropas kausu. Vēl divreiz - 1969./1970.gada sezonā Eiropas kausā un 2002./2003.gada sezonā UEFA kausā - vienībai ir izdevies tikt līdz finālam. Pēdējās deviņās sezonās "Celtic" nemainīgi ir uzvarējusi vietējā čempionātā.

Šosezon UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā ar 6:0 tika sagrauta Islandes komanda Reikjavikas KR, bet otrajā kārtā savā laukumā ar 1:2 nācās atzīt Budapeštas "Ferencvaros" pārākumu.

"Riga" sezonu starptautiskajā arēnā sāka UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā, kur ar 0:2 (0:0) piekāpās iepriekšējā sezonā Izraēlā triumfējušajai Telavivas "Maccabi" komandai.

Zaudējums Čempionu līgas kvalifikācijā nozīmēja dalību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, kur divu dienu mačā vētras dēļ Latvijā ar 1:0 tikai pieveikta Sanmarīno vienība Fiorentino "Tre Fiori".

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas futbolists Igors Tarasovs guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja uzvaras vārtu guvumā, un viņa pārstāvētā Somijas vienība Kuopio "Palloseura" ("KuPS") mājās pieveica Lietuvas komandu Marijampoles "Sūduva", kurā spēlē Valērijs Šabala un Gļebs Kļuškins, un iekļuva "play-off" kārtā.

Kuopio "Palloseura" ("KuPS") mājās pārspēja Marijampoles "Sūduva" ar 2:0 (1:0).

Vārtus mača 31.minūtē pēc Tarasova piespēles guva Ranžels, bet 72.minūtē Tarasovs dubultoja pārsvaru pēc igauņa Artura Pika piespēles.

Vēl vairākkārt Latvijas aizsargs izcēlās ar aktīvu darbību, tiekot apturēts ar neatļautiem paņēmieniem.

"Play-off" kārtā somu klubam 1.oktobrī pretī stāsies mača Stokholmas "Djurgardens" - Klužas-Napokas "CFR Cluj" uzvarētājs. Somijas klubam spēle paredzēta viesos.

Trešajā Eiropas līgas kvalifikācijas kārtā kopumā piedalīsies 70 komandas, bet nākamo kārtu sasniegs 37 no tām.

Spēles kvalifikācijas trešajā kārtā tiek aizvadītas 23. un 24.septembrī. Gadījumā, ja pamatlaiks noslēgsies neizšķirti, tiks aizvadīts papildlaiks un vēlāk arī "pendeļu" sērija, ja tāda būs nepieciešama.

Šosezon visās četrās kvalifikāciju kārtās komandas aizvadīs vienu spēli. Lai iekļūtu grupu turnīrā, jāpārvar četras kārtas.

Aizvadītajā sezonā par UEFA Eiropas līgas čempioni kļuva "Sevilla", kas finālā ar 3:2 pieveica Milānas "Inter".