Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Latvijas hokeja izlase ceturtdienas vakarā Arēnā Rīga ar 1:2 (1:2, 0:0, 0:0) pārbaudes spēlē atzina Francijas izlases pārākumu.

Latvijai pirmais vārtu guvums izlasē Rodrigo Ābolam, bet Francijai izcēlās Tedijs Trabišē un Liuks Lamperjē. Visi trīs vārti tika gūti mača pirmajās 20 minūtēs.

Spēles sākumā pārsvars piederēja Latvijas izlasei un septītajā minūtē tā atklāja rezultātu, kad Lauris Bajarūns atņēma pretiniekiem ripu pretiniekiem pie apmales, piespēlējot Ābolam, kurš guva savus pirmos vārtus valstsvienībā. Trešdaļas otrajā puslaikā spēles gaita izlīdzinājās un Francija pamanījās pārņemt vadību - sākotnēji pēc pozicionālas Latvijas izlases kļūdas ripu pilnīgi netraucēts saņēma Tedijs Trabišē un pārspēja Elvi Merzļikinu, bet vēl pēc divām ar pusi minūtēm izcēlās arī Luiks Lamperjē. Abos šajos vārtu guvumos piedalījās arī Damjēns Flerī.

Otrajā trešdaļā spēle ritēja diezgan līdzīgi un vārtu gūšanas iespējas bija abām vienībām, turklāt tās beigu daļā kārtējā pretuzbrukumā pēc Roberta Jekimova pārkāpuma Damjēns Ro ieguva iespēju izpildīt soda metienu, tomēr viņam neizdevās pārspēt Merzļikinu. Pēc otrās trešdaļas Latvija joprojām atradās iedzinējos ar 1:2.

Arī trešajā trešdaļā spēle ritēja līdzīgi, katrai komandai pa reizei cīnoties arī vairākumā. Trešdaļas beigās diezgan izteikts pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr vārti tā arī netika gūti, Latvijai ciešot neveiksmi.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukts Ābols, bet Francijas sastāvā par tādu atzina Johanu Ovitū.

Piektdien abas komandas turpat tiksies atkārtoti. Paredzams, ka šajā mačā Latvijas vārtus sargās Jānis Kalniņš.

Kā paredzēts, Latvijas izlases vārtu drošība šajā mačā tika uzticēta Elvim Merzļikinam, bet rezervē palika Ervīns Muštukovs.

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...