Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Kanādas un Vācijas hokejisti pirmo posmu pabeidz ar trešajām uzvarām

Cīņas gaitā nokļūstot zaudētājos, Vācijas un Kanādas valstsvienības otrdien izcīnīja trešās uzvaras pasaules hokeja čempionātā un nodrošināja pirmās vietas attiecīgi A un B grupā. Vācieši pēcspēles metienu sērijā pārspēja Slovēniju 3:2, bet kanādieši ar 4:3 pagarinājumā uzvarēja Šveici.Vācijas hokejisti pirmajās divās trešdaļās uzbruka un pa vārtiem meta daudz vairāk, taču teicamā vārtsarga Krištana spēle un pāris veiksmīgi pretuzbrukumi, ko pabeidza Žiga Jegličs un Roks Tičars, otrā perioda vidū nodrošināja slovēņiem 2:0 pārsvaru.

Līdz otrajam pārtraukumam Mihaels Volfs vienus vārtus atguva.Trešā perioda sestajā minūtē Fēlikss Šics panāca neizšķirtu, un, lai arī vairākas labas iespējas gūt uzvaras pamatlaikā un pagarinājumā bija abām komandām, uzvarētāju noskaidrošanai arī ar 65 minūtēm izrādījās par maz (to laikā Krištans atvairīja 58 metienus!). Pēcspēles metienu septītajā kārtā uzvaras vārtus vāciešu labā guva Franks Hordlers.Šveices un Kanādas izlašu spēlē Košicē eiropieši 13.minūtē izvirzījās vadībā, un par spīti ievērojamajam teritoriālajam pārsvaram sāncenšiem izlīdzinājumu izdevās panākt tikai otrās trešdaļas vidū. Pēc veiksmīga rikošeta vārtu priekšā trīs minūtes līdz perioda beigām Kanādas izlase arī izvirzījās vadībā.“Atklātajā hokejā”, kāds uz ledus valdīja trešajā trešdaļā šveicieši izrādījās ļoti cienīgami pretinieki un pēc izveidotajiem bīstamajiem momentiem, iespējams, pat bija pārāki. 49.minūtē izlīdzinājumu ar metienu no zilās līnijas panāca Felisjens Dubuā. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām burzmā vārtu priekšā veiklākais izrādījās Kriss Stjuarts un vēlreiz izvirzīja vadībā Kanādas valstsvienību, taču pusotru minūti vēlāk Andress Ambīls trešo reizi pārspēja kanādiešu vārtsargu Reimeru – 3:3.46 sekundes līdz pagarinājuma beigām uzvaru nesošos vārtus kanādiešu labā guva Alekss Pjetrandželo.Otrdien vakarā notiks vēl divas trešās kārtas spēles Krievija – Slovākija (A grupa) un Francija – Baltkrievija (B grupa). Pirms tām A grupā Vācijai ir 8 punkti (3 spēlēs), Slovākijai un Krievijai pa 3 (2), Slovēnijai 1 (3). B grupā: Kanāda 8 (3), Šveice 5 (3), Francija 1 (2), Baltkrievija 0 (2).

Pasaules čempionāts hokejā

A grupa
Slovēnija – Vācija 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Vārti
: 4:09 Jegličs (Saboličs, Robars) – 1:0, 28:33 Tičars (Saboličs) – 2:0, 35:19 Volfs (Rankels, Hospelts, vair.) – 2:1, 45:32 Šics (Krīgers) – 2:2, 65:00 Hordlers (pēcsp.met.) – 2:3
Metieni: 26 - 61
Soda min.: 12 - 8

B grupa
Kanāda – Šveice 4:3 (0:1, 2:0, 1:2, 1:0)
Vārti
: 12:29 Diass (Stančesku, Lemms) – 0:1, 31:57 Eberle (Keins) – 1:1, 36:51 Tavaress – 2:1, 48:08 Dubuā (Sbisa, Gardners) – 2:2, 56:46 Stjuarts (Zajacs) – 3:2, 58:38 Ambīls (Voklērs) – 3:3, 64:14 Pjetrandželo (Zajacs) – 4:3
Metieni: 61 - 33
Soda min.: 4 - 10