Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Rīgas Dinamo sezonu noslēdz ar smagu sagrāvi Mitiščos

Latvijas komanda Rīgas Dinamo, noslēdzot dalību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) septītajā sezonā, otrdien izbraukumā ar 2:7 (2:1, 0:3, 0:3) kapitulēja Mitišču Atlant vienībai, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet tās pieteikumā ir arī pašlaik traumētais uzbrucējs Roberts Jekimovs.

Vārtus rīdziniekiem guva Miks Indrašis un Gints Meija._ Tikmēr mājinieku labā divi vārti Andrejam Taratuhinam, bet pa vieniem guva Antons Babčuks, Igors Levickis, Artjoms Černovs, Vitālijs Novopašins un Ņikita Sošņikovs. _Četras ripas Džefa Delorjē sargātajos vārtos ielidoja nepilnu četru minūšu laikā pirmās trešdaļas beigās un otrās sākumā.

Līdz ar to 60 spēlēs dinamieši iekrāja 77 punktus un Rietumu konferencē ieņēma 12.vietu, 11 punktus aiz play-off zonas. Atlant pat graujošā uzvara nepalīdzēja kvalificēties Gagarina kausam, jo debitanti Soči prata ar 3:1 savā laukumā apspēlēt Lada hokejistus. Līdz ar to ir zināmas visas 16 komandas, kas turpinās cīņu par Gagarina kausu.

Mača ievadā krietni sekmīgāk darbojās Rīgas dinamieši, teicamā stilā realizējot divus skaitliskos vairākumus (Indrašis, Meija) un jau 9.minūtē uz tablo 2:0. Vienu ripu Atlant vēl paspēja atgūt perioda pēdējās sekundēs, kad rīdzinieki cīnījās mazākumā, bet otrās trešdaļas ievads kļuva par Dinamo murgu. Divu minūšu un 35 sekunžu laikā Delorjē kapitulēja vēl trīs reizes, rīdziniekiem nonākot iedzinējos jau ar divu ripu deficītu.

Trešā perioda sākumā mājinieki ar tālu metienu guva arī piektos vārtus, bet drīz vien sekoja arī sestie un septītie (soda metiens) - 7:2. Tik daudz ripu savos vārtus Rīgas Dinamo šosezon vēl nebija ielaiduši, piedevām Delorjē mača gaitā tika galā ar vēl vienu soda metienu.

Pēdējai sezonas spēlei treneri pieteica 22 hokejistus (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus), un, salīdzinot ar iepriekšējo maču, sastāvs palika teju nemainīgs. Vārtus sezonas pjaēdējā mačā sargā Džefs Delorjē.

Rīgas Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #38 Džefs Delorjē (#36 Jakubs Sedlāčeks); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #7 Mārtiņš Porejs, #5 Čārlzs Genovejs - #68 Milans Jurčina (A), #11 Kristaps Sotnieks - #23 Aleksandrs Jerofejevs, #28 Ralfs Grīnbergs; Uzbrucēji: #89 Broks Troters - #55 Līnuss Vidells - #19 Miķelis Rēdlihs, #10 Lauris Dārziņš (C) - #16 Kails Vilsons - #70 Miks Indrašis, #18 Rodrigo Ābols - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #71 Roberts Bukarts.

Cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu rīdzinieki zaudēja piektdien. Pēc šāda notikumu pavērsiena svētdien Latvijas vienība kārtējā mačā ielaida vārtus 11 sekundes pirms pamatlaika beigām un ar 0:1 piekāpās Baltkrievijas komandai Minskas Dinamo.

Pirmajās sešās KHL sezonās Rīgas Dinamo Gagarina kausa izcīņai nespēja kvalificēties vienu reizi, kad 2012./2013.gada sezonā tā Rietumu konferencē palika pēdējā, 14.pozīcijā, tomēr piedalījās jaunizveidotajā Cerību kausā, kurā turklāt triumfēja. Šosezon Cerību kauss vairs nepastāv.

Pirms gada Rīgas Dinamo ar 93 punktiem 54 spēlēs guva piekto vietu Rietumu konferencē, bet pirmajā Gagarina kausa kārtā piekāpās Ukrainas vienībai Doņeckas Donbass, kas šosezon valstī valdošās politiskās situācijas dēļ vairs nepastāv.

Sekmīgākā Rīgas Dinamo komandai bijusi KHL otrā un trešā sezona, kad abas reizes Gagarina kausā tika pārvarēts pa vienai kārtai un sezonu noslēguma kopvērtējumā vienība tika klasificēta astotajā pozīcijā.

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...