Zaudējumi pēc negadījuma uz kalna var tikt mērāmi vairākos tūkstošos latu, ko veido ārstēšanās izdevumi pēc negadījuma, pārejoša darba nespēja, iespējamie cietušā aprūpes vai rehabilitācijas izdevumi, sadursmē bojāts īpašums (slēpes, mobilais tālrunis, fotokamera, utt.). Normatīvie akti paredz, ka cietušajam zaudējumus sedz vainīgā persona. Ja vainīgajam negadījuma izraisītājam ir vispārējā civiltiesiskā apdrošināšana – viņa apdrošinātājs.
Savukārt, ja negadījums notiek slēpošanas kalna īpašnieka vainas dēļ – piemēram, nekvalitatīva, neprofesionāli izbūvēta pacēlāja dēļ, nepietiekama trašu nožogojuma dēļ, zaudējumi jākompensē slēpošanas trases īpašniekam, vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātājam.
Lai saņemtu zaudējumu kompensāciju pēc slēpošanas negadījuma:
- Jāfiksē negadījuma fakts – vēlams saņemt vainīgā apstiprinājumu par faktu un viņa kontaktinformāciju, ārzemēs – noteikti nepieciešams izsaukt policiju.
- Jābūt lieciniekiem, kas bijuši uz kalna slēpošanas vietā, un redzējuši negadījumu (lai izbēgtu no strīda, ka patiesībā neveikli nokritāt pats)
- Jāsaglabā dokumenti, kas apliecina ārstēšanās un citus izdevumus
- Jāvēršas pie sava apdrošinātāja (ja ir nelaimes gadījumu apdrošināšana)
- Vai jāvēršas pret vainīgo, vai tā civiltiesiskās atbildības apdrošinātāju.
If mājas lapā www.if.lv izveidota sadaļa Padomi, kurā publicēti ieteikumi drošībai, dodoties ceļojumā, tai skaitā slēpošanas trasē.
Īsumā par If:
If P&C Insurance AS ir vadošais riska apdrošinātājs Baltijā, kas darbojas kā vienots juridisks uzņēmums zem viena zīmola, un piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Kopumā If aizņem 13,7% Baltijas apdrošināšanas tirgus un apkalpo vairāk kā 300 000 klientus Baltijā.
Tuvākai informācijai:
Līga Lētiņa,
If P&C Insurance AS Latvijas filiāle
Komunikāciju vadītāja
Tālr. 67 094 755 | 29 175 725
e-pasts: [email protected]