Tiesa gan, tuvākajā laikā arī netiek prognozēta būtiska nomas maksas paaugstināšanās, jo piedāvājums ir lielāks par pieprasījumu, un šī attiecība, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, mainīsies pakāpeniski.
Pēc Latio vēstītā, tendences nomas tirgū pilsētās sasaucas ar ekonomisko situāciju. Proti, salīdzinājumā ar "treknajiem" gadiem nepārtikas preču pārdošanas apjomi patlaban ir samazinājušies gandrīz divas reizes, tāds pats kritums bijis arī būvniecībai, remontam un mājokļa iekārtošanai paredzēto preču tirdzniecībā. Turpertī tirdzniecības apjomi pārtikas veikalos samazinājušies vienmērīgāk un kritums attiecībā pret 2007. un 2008.gadu nav tik ievērojams. Līdzīgi arī telpu pieprasījumā un noslogojumā Latvijas lielākajās pilsētās ārpus Rīgas – telpas vairāk atbrīvoja vai mainīja dažādu nepārtikas preču tirgotāji.
Krītoties nomnieku pieprasījumam pēc telpām, dažāda veida tirdzniecības platību nomas maksa Latvijas lielākajās pilsētās kopš 2007.–2008.gada samazinājusies par 30% līdz 70%.
Kā liecina Latio reģionālo nodaļu tirdzniecības un vērtēšanas speciālistu apkopotā informācija, situācija tirdzniecības telpu segmentā katrā no Latvijas lielākajām pilsētām ārpus Rīgas ir atšķirīga, tomēr visās ir saskatāmas kopīgas iezīmes – nomas maksas kritums iepriekšējos gados un tās stabilizēšanās šogad, nomnieku rotācija, mazāk veiksmīgiem tirgotājiem atstājot telpas, bet ekonomiski spēcīgākiem pārejot uz labākām, brīvo platību pieaugums atsevišķās pilsētas daļās vai tirdzniecības centros, pieprasījums pēc nelielām telpām.
Lielākais pieprasījums visās pilsētās ir pēc nelielas platības – līdz 100 kvadrātmetriem – telpām.
Latio norāda, ka Latvijas pilsētu tirdzniecības centri strādājuši ar dažādām sekmēm. Tāpat kā Rīgā, arī pārējās Latvijas lielākajās pilsētās ar lielākajām grūtībām jāsastopas tiem tirdzniecības centriem, kuru novietojums nav veiksmīgs vai arī nav izvēlēta pareiza centra koncepcija, un līdz ar to pircēju plūsma tajos ir maza