Balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, Ilgtspējas indekss ļauj izvērtēt uzņēmumu darbību piecās jomās – uzņēmuma stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ietekme uz vidi un sabiedrība.
Būtisku progresu šī gada Ilgtspējas indeksa dalībnieki uzrādīja sadaļās par tirgus attiecībām (63,5%) un sabiedrību (69,5%), abiem rādītājiem uzlabojoties par 19% salīdzinot ar iepriekšējo gadu.
Uzņēmumu kopējais vidējais sniegums ir uzlabojies par 9%, sasniedzot 62%.
LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone norāda, ka tirgus attiecību sadaļas rādītāju pieaugumu var izskaidrot ar to, ka līdz šim kompānijas neuzskatīja par vajadzību informēt ietekmes puses, šajā gadījumā piegādātājus, klientus un partnerus, par atbildīgu uzņēmējdarbības praksi.
„Arvien vairāk gūstam pierādījumus tam, ka atklāti demonstrējot godīgas uzņēmējdarbības praksi, sakārtotas piegādātāju attiecības, atbildību pret klientiem un investoriem, uzņēmums palielina savu vērtību, kā arī palīdz tirgum sakārtoties,” skaidro L.Menģelsone.
Neskatoties uz kopējā vidējā snieguma rādītāja uzlabošanos, darba vides sadaļā šogad vidējais rezultāts ir bijis zemāks par 10,3% nekā pērn – 57,7%.
„Sakārtota darba vide un rūpes par darbinieku veido ilgtspējīgas un atbildīgas uzņēmuma darbības pamatu. Zīmīgi, ka šajā jautājumā gan uzņēmumu vadītāji, gan paši darba ņēmēji ir vienisprātis – 64% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju un 62% uzņēmēji par svarīgāko faktoru uzņēmējdarbības attīstībai uzskata labas darba vides nodrošināšanu un rūpes par darbiniekiem.
Kā liecina 2012. gada Ilgtspējas indeksa uzņēmumu izvērtēšanas rezultāti, darba vides uzlabošanas jautājumi joprojām ir aktuāli Latvijas uzņēmumiem. Ceru, ka rekomendācijas, ko katrs uzņēmums saņems no indeksa ekspertiem, palīdzēs uzņēmumiem atrisināt esošos problēmjautājumus šajā jomā”, stāsta LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča.