Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Pirmdiena, 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Apskates vietu top 10 Šauļu apkārtnē

Vasara ir pats labākais laiks, lai izbaudītu vēl nezināmas takas un atklātu dabas pieminekļus Šauļu novadā. Lūk, 10 objektu, kurus varat atrast pavisam netālu no Šauļiem.

Šauļi–Naisi – 18 km. Ko nav devusi daba, ir radījis cilvēks. Baltu arēna, Saules laukums, Trušu sala un citi objekti, kuri ir uzmanības vērti visa gada garumā. Ziemā var laisties no kalniem, bet vasarā izbaudīt mieru pie ūdeņiem. Naisos vissvarīgākā ir ģimene, tāpēc šeit tiek gaidīti dažāda vecuma apmeklētāji, mazākajiem būs izklaides, bet vecākajiem – miers.

Šauļi–Kuršēni – 27 km. Apmeklēt Kuršēnus tagad jau ir vairāk par vienu iemeslu: tas ir jaunais gājēju tilts pāri Ventai, kurš vakaros tiek skaisti apgaismots; bet viesošanos darīt saldāku var ar vietējo ruleti. Vēl labāk, ja to dara Kuršēnu muižā. Apmeklējiet Lietuvas podnieku galvaspilsētu – tā ir pa ceļam uz Palangu! Salds, īss pārtraukums nāks tikai par labu.

Šauļi–Kurtuvēni – 22 km. Balta pērle starp dzidriem ūdeņiem – tā mēs varētu iepazīstināt ar Kurtuvēnu baznīcu. Un pilsētiņa lepojas ne tikai ar to, bet arī ar atjaunoto muižas kompleksu un teātra festivālu, kas notiek vasarā. Doties izjādē ar zirgu pa zaļiem mežiem Kurtuvēnos var ikviens.

Šauļu centrs–Rēkīvas ezers – 12 km. Desmitais lielākais ezers Lietuvā izceļas ar savu formu (atgādina īkšķi), dziļumu (dziļākā vieta – tikai 4 metri), vējiem (šo ezeru iecienījuši vējdēļu entuziasti), floru un faunu (daudz zivju un ligzdojošu putnu). Līdz ezeram var aizbraukt ar velosipēdiem, krastmalā apmeklēt mantojuma objektus un izmēģināt jauno skatu laukumu uz tilta.

Šauļi–Bubji – 15 km. Kamēr jūra šalc tik tālu, iegriezieties aplūkot Bubju ūdenskrātuvi (sauktu arī par “Šauļu jūru”, “Bubju jūru”). Bubju ciematā arī muižas teritorija un pilskalns ir brīnišķīga vieta atklājumiem un pastaigām dabā.

Šauļi–Zooloģiskais dārzs Dargaičos – 25 km. Vai alpakas spēs izkonkurēt skaistuļus briežus? Cik džemperus dzīves laikā “saražo” alpaka? Atbildes uz šiem jautājumiem sniegs alpaku saimniecības Dargaičos saimnieki. Iegriezieties arī mini zoo, kurā aplūkojami gan truši, gan aitas, gan ēzelīši. Iepazīt, pieskarties, saost – jaukākais zooloģiskais dārzs Ziemeļlietuvā gaida apmeklētājus.

Šauļi–Jodles izziņas taka – 30 km. 4,5 km garajā koka dēlīšiem klātajā takā apkārt Jodles ezeram atradīsim 12 staciju ar stendiem, putnu novērošanas un purva apskates torņiem.  Piestājiet un vērojiet dabas gleznu – ligzdošanas laikā šeit var sastapt vairāk nekā 30 putnu sugas! Un kur vēl pārošanās rituāli, dejas un skaņas. Jodles ezers piesaista arī gada aukstajā laikā. Vasarā veldzi dabā meklē pilsētnieki un dabas cienītāji.

Šauļi–“Akmenu rūžas” taka – 33 km. “Akmenu rūžas” taka, saukta arī par Tučkines taku, ir iespaidīga akmeņu josla – pa terases nogāzi tā stiepjas 1,65 km garumā. Šī akmeņu josla izveidojusies pirms 10–14 tūkstošiem gadu, pēdējā ledāju kušanas stadijā. Izziņas taka atrodas blakus Kjaunoru ciematam, pie ceļa Tītuvēni–Šauļi. “Akmenu rūžas” izziņas takas garums ir apmēram 1,3 km. Atklājiet to, braucot ar velosipēdiem vai ejot kājām!

Šauļi–“Raiba plunksna” (latviski – Raibā spalva) – 10 km. Acīs paliek raibs no spalvu, kažoku un ragu daudzveidības visai netālu no pilsētas izveidotajā mazajā zooloģiskajā dārzā. Apmeklētājus tas uzņem arī ziemā. Bērni drīkst barot zvēriņus, paklausīties papagaiļu čirkstēšanu vai pakasīt austiņu briedim. Nebūs nekāds brīnums, ja sagaidīsiet lūgumu arī mājās audzināt kādu pūkainu zvēriņu.

Šauļi–Girniku svētkalns – 25 km. Dabas un skaistu skatu cienītāji nevar noturēties, neuzkāpuši šajā pilskalnā, kur ainava paveras gluži kā uz delnas. Balta blāv Kurtuvēnu baznīca, tālumā mirguļo ūdeņi. Iztēlojieties – no kalna redzams Šatrijas kalns (Pašatrijas pilskalns Telšu rajonā), Kalnišķu pilskalns (Ķelmes rajona Užventes seņūnijā) un citi kalni.

Vēl vairāk ideju piedzīvojumiem Šauļos atradīsiet mobilajā lietotnē Šauļu reģiona ceļvedis vai vietnē visitsiauliai.lt

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bīstamie atkritumi jāutilizē pareizi

Atkritumu nonākšana vidē un to noglabāšana poligonos būtiski jāsamazina, taču īpaši svarīgi ir pareizi savākt un utilizēt bīstamos atkritumus.

Vides Diena

Vairāk Vides Diena


Tūrisms

Vairāk Tūrisms


Ceļošana

Vairāk Ceļošana


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena