Viņa uzskata, ka grāmatas par izcilām personībām un notikumiem netiek pietiekami atbalstītas - sociālo zinātņu nozare nav gatava sponsorēt to tapšanu, prese nepietiekami atspoguļo šīs grāmatas savos rakstos, kā arī televīzija nepietiekami pievērš uzmanību šiem jaunajiem izdevumiem.
Kursīte-Pakule pauda nostāju, ka tādēļ, sekojot Francijas prezidenta Emanuela Makrona un Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites piemēram, arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas augsta ranga amatpersonas varētu iesaistīties jaunu grāmatu atvēršanā un popularizēšanā.
"Tas ir īpašs žanrs, bet jādomā par to, kā piesaistīt auditoriju. Idejas rodas ar valodas palīdzību, tās tiek realizētas grāmatās, un Valsts prezidents ir, ja ne ideju tēvs, tad ideju aizgādnis," sacīja Kursīte-Pakule.
Tāpat viņa uzskata, ka ministrijas varētu finansiāli atbalstīt grāmatas, kas vēsta par attiecīgās ministrijas nozares īpašām personībām. Kursīte-Pakule pauda, ka šāda veida palīdzība noņemtu slogu no Valsts kultūrkapitāla fonda, jo šobrīd tas ir vienīgais instruments, ar kā palīdzību valsts atbalsta jaunu grāmatu tapšanu.
Savukārt uzaicinātie izdevniecību pārstāvji vienprātīgi atzina, ka reģionālajām pašvaldībām nepieciešams atvēlēt līdzekļus bibliotēku publiskiem grāmatu iepirkumiem, lai jaunākās grāmatas par izcilām personībām un notikumiem nonāktu arī to plauktos.
kalvadoss
Zobs Kaulā
Pakultēvs