Politiķe piebilda, ka vakar viens no vieglāk sasirgušajiem tika izrakstīts no reģionālās slimnīcas. Izvērtējot pacienta veselības stāvokli, tika pieņemts lēmums noteikt ārstēšanos mājās, informēja veselības ministre.
Ministres vērtējumā, šodienas aktuālie dati par Covid-19 inficētajiem liecina, ka pacientu pieaugums Latvijā ir lēzens. "Ļoti laba ziņa ir, ka stacionēto pacientu skaits aug ļoti lēni, faktiski nemainās - joprojām stacionēti ir 27 pacienti," klāstīja ministre.
Tikmēr Veselības ministrija ir sagatavojusi kritērijus, kā ir sadalāmas krīzes piemaksas ārstniecības personām, kuras ir iesaistītas Covid-19 izplatības ierobežošanā, un šodien tie tiks nosūtīti veselības aprūpes iestādēm, pavēstīja Viņķele.
Atbildīgās institūcijas ir sākušas arī saņemto individuālo aizsarglīdzekļu izdali, informēja ministre, apgalvojot, ka iestāžu "vajadzības ir apzinātas, tiek veikti sadales un pakošanas darbi, un aizsarglīdzekļi jau ir ceļā uz ārstniecības iestādēm". Tāpat sākts organizēt šo līdzekļu piegādes ģimenes ārstu praksēm.
Jau ziņots, ka piemaksās par Covid-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.
Pagājušajā nedēļā veselības ministre skaidroja, ka piemaksas attieksies uz tiem mediķiem, kuri "diendienā kopš februāra beigām brauc pie cilvēkiem uz izsaukumiem, ņem analīzes, strādā laboratorijās, veic epidemioloģisko uzraudzību".
Tāpat vēstīts, ka naktī no sestdienas uz svētdienu tika piegādā pirmā krava ar teju miljons sejas maskām un respiratoriem, ko tālāk novirzīja ārstniecības iestāžu vajadzībām. Lidojumu uz un no Urumči starptautiskās lidostas Ķīnā, no Džendžou un Jivu reģioniem uz Latviju nodrošināja nacionālā aviokompānija "airBaltic", un kopumā šajā sūtījumā tika saņemti 900 000 sejas masku un 80 000 respiratoru.
Ņemot vērā grūtības, kas pastāv visā pasaulē, individuālās aizsardzības līdzekļu iegādes process nav vienkāršs, taču, kā norāda NVD, šim mērķim tiek veltīti visi iespējamie resursi, lai pēc iespējas ātrāk sagādātu nepieciešamo līdzekļu daudzumu.
Tikmēr pirmdien ziņots, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas aptiekā ievesti 48 000 sejas aizsargmasku, 5000 respiratoru un 500 briļļu.
Kā vēstīts, no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
Plauša