Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Administratīvi teritoriālā reforma

Mazsalaca tiesāsies, lai saglabātu patstāvību

Mazsalacas novada dome ir starp tām pašvaldībām, kas vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēto Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas, Ramatas, Sēļu un Skaņkalnes pagasta iekļaušanu Valmieras novadā. Tā vēlas palikt tādā veidolā, kāda tā ir pašlaik.

Kandavas novada dome Satversmes tiesā apstrīd administratīvi teritoriālo reformu

Kandavas novada dome ir iesniegusi Satversmes tiesā (ST) pieteikumu, kurā lūdz par neatbilstošām Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai atzīt Saeimas pieņemtā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma normas, kas paredz Kandavas novada iekļaušanu Tukuma novadā, aģentūra LETA uzzināja domē.

Soda dumpīgās pašvaldības?

Politiķa Jura Pūces (AP) vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), iespējams, ne visai godprātīgi izmanto administratīvo varu un formālu birokrātisku iebildumu dēļ bremzē vai vispār nedod akceptu atsevišķu pašvaldību infrastruktūras projektiem, kā dēļ pašvaldības nevar saņemt valsts aizdevumu projektu īstenošanai atbilstoši Ministru kabineta (MK) pieņemtajai kārtībai, kādā pašvaldībām izsniedz valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību.

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ka aktīvi aizstāvēja savas intereses dažādās politiskās partijās. Novadam bija arī koalīcijā ietilpstošās KPV LV politiskā aizmugure. Atsevišķu deputātu atbalsts bijis pat apsolīts, un aprēķini liecināja – balsīm jāsanāk. Tomēr Saeimas galīgajā balsojumā šā novada nākotni izšķīra poga ''atturas'', kuru nospieda vairākums Nacionālās apvienības (NA) pārstāvju.

Alsungas novada dome nolemj vērsties Satversmes tiesā

Alsungas novada domes sēdē deputāti nolēmuši iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā noteikto, kas paredz Alsungas novada iekļaušanu Kuldīgas novadā, atzīšanu par prettiesisku, liecina domes sēdes lēmums.

Par administratīvi teritoriālo reformu – uz Satversmes tiesu

Jau realizējot iepriekšējo administratīvi teritoriālo reformu 2009. gadā, neskatoties uz kaislībām ap procesu, daudz nekavējoties, tika kaldināti plāni par jaunas, vēl efektīvākas pārvaldības sistēmas radīšanu: būt vai nebūt otrā līmeņa pašvaldībām, vai un kāda ir republikas pilsētu un administratīvo centru nozīme, kādiem pašvaldības pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem uz vietas pagastos, u.tml. Gadu gaitā, mainoties ekonomiskajam un arī politiskajam fonam, jautājums ik pa brīdim te atausa, te atkal norietēja no lēmumu pieņēmēju dienaskārtības.

Aužot brunčus un villaini, zem zvaigznēm nenoturēsies

Alsungas novads ir vēl pēdējā suitu pašvaldība, bet līdz ar Saeimā pieņemto administratīvi teritoriālo reformu (ATR) tā tiks pievienota Kuldīgas novadam. Lai arī suiti ir neliela kopiena, kļūstot par lielāka novada sastāvdaļu, tā zaudēs pašnoteikšanās un lemšanas iespējas. Arī savu budžetu, kas lielpilsētnieka acīm var šķist niecīgs, bet 1200 cilvēku kopienai – būtisks, proti, virs diviem miljoniem ik gadu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide