Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +13 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 6. oktobris
Monika, Zilga, Zilgma

Administratīvi teritoriālā reforma

Vēl jānokuģo tūkstošiem jūdžu

Par administratīvi teritoriālās reformas rezultātiem Aisma Orupe sarunājas ar Cēsu novada Līgatnes apvienības pārvaldes saimniecības vadītāju Egilu Kurpnieku.

Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils apvienošanu ar piegulošajiem novadiem plāno pārcelt uz 2029.gadu

Saeima Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā atbalstījusi priekšlikumus, kas paredz valstspilsētu Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils apvienošanu ar tām piegulošajiem novadiem atlikt no sākotnēji plānotā 2025.gada uz 2029.gadu, liecina Saeimas likumdošanas datu bāzē publicētā informācija.

Plešs: Pašvaldību reforma jau apliecina ieguvumus

Šovasar pamatā pabeigtā pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma jau apliecina ieguvumus no tās un pierāda, ka "kopā mēs varam vairāk", šorīt intervijā TV3 vērtēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Varakļāni kā pilotprojekts?

Jau nākamnedēļ Varakļānu novadā notiks iedzīvotāju apspriede un aptauja par tā iespējamo apvienošanos ar apkārtējiem novadiem. Līdzšinējais novada mērs Māris Justs (LA), kura vadītais saraksts 11. septembrī notikušajās vēlēšanās ieguva pārliecinošu atbalstu, nelolo lielas ilūzijas, ka publiskās apspriešanas rezultāti kaut ko būtiski mainīs. Par to liecina arī Nacionālās apvienības (NA) un Jauno konservatīvo frakcijas pārstāvju teiktais Dienai. Vēl vairāk – Saeimas deputāts Juris Rancāns (JKP) plānojis līdz gada beigām veikt iedzīvotāju aptauju Latgalē par Varakļānu piederības jautājumu. Šo aptauju, atšķirībā no pašu varakļāniešu veiktās, viņš gan plānojot ņemt vērā.

Katrs vēlas dzīvot savu dzīvi

Pilsēta lai dzīvo savu dzīvi, bet apkārtnes novads – savu, Dienai teic gan Augšdaugavas, gan Jelgavas jauno novadu mēri, vērtējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu uz 2025. gada vēlēšanām apvienot valstspilsētas ar apkārtējiem novadiem, lai izpildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) lietās.

Piedāvā atgriezties sākumpunktā

Lai pildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu Ozolnieku un Ilūkstes novada lietās, kas paver plašāku jautājumu par novadiem bez nacionālās vai reģionālās nozīmes attīstības centra, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina uz 2025. gada pašvaldību vēlēšanām piecas valstspilsētas – Liepāju, Ventspili, Rēzekni, Daugavpili un Jelgavu – apvienot ar apkārtējiem novadiem. Līdz tam jaunievēlētās pašvaldības turpinātu darbu esošajās robežās, taču paplašinātu sadarbību ne vien pašlaik noteiktajās jomās – izglītībā, civilajā aizsardzībā un atkritumu apsaimniekošanā –, bet arī pašvaldības mantas apsaimniekošanā, saimnieciskajos jautājumos, sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanā un bērnu tiesību aizsardzībā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide