Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +26 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Dīzeļdzinēji

Tests: Dīzeļdzinēji rada par 20% mazāk CO2 izmešu nekā benzīna dzinēji

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) pētnieki veikuši vienāda izmēra benzīna un dīzeļa automašīnu testu*, kurā analizēja enerģijas, kas tiek tērētas automobiļu kustībā. Testa rezultātā tika salīdzināts arī degvielas sadegšanas procesā atmosfērā izdalītās ogļskābās gāzes (CO2) daudzums un konstatēts, ka dīzeļmotora automobiļiem degvielas sadegšanas procesā CO2 izdalījās par ap 20% mazāk nekā automobiļiem ar benzīna motoru.

Populārākas kļūst ar dīzeļdegvielu darbināmas automašīnas

"Kopumā pārdotās degvielas apjoms nemazinās, jo automašīnu skaits Latvijā nesarūk. Runājot par privāto autotransportu, jāteic, ka pat tieši pretēji – automašīnu skaits pieaug. Taču ir vērojamas pārmaiņas tādā aspektā, ka aizvien populārākas kļūst ar dīzeļdegvielu darbināmas automašīnas," intervijā norāda SIA Neste Latvija mazumtirdzniecības vadītājs un valdes loceklis Armands Beiziķis.

Dīzeļgeita: Vācija liek atsaukt 73 000 Opel automobiļu

Vācijas federālā motorizēto transportlīdzekļu aģentūra KBA piektdien paziņoja, ka izdevusi rīkojumu pasaulē atsaukt 73 000 Opel dīzeļautomobiļu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūra.

Vācijā tomēr izvairīsies no dīzeļauto aizlieguma pilsētās

Vācijā Angelas Merkeles vadītā koalīcija vienojusies par "koncepciju tīram gaisam", lai izvairītos no pilsētu vadības iespējām aizliegt tajās iebraukt ar dīzeļmotoriem aprīkotām automašīnām. Kā zināms, Vācijā ar tiesas lēmumu Štutgartes un Diseldorfas vadībai tika dotas tiesības pilsētas centrā aizliegt iebraukt ar dīzeļdzinēju spēkratiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide