Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Karstums

Eiropā šī vasara bijusi karstākā novērojumu vēsturē

Eiropā šī vasara bijusi karstākā novērojumu vēsturē, gaisa temperatūrām Vidusjūras reģionā ievērojami pārsniedzot iepriekšējos rekordus, otrdien paziņojis Eiropas Savienības Kopernika Klimata izmaiņu dienests (C3S).

Šovasar pārspēti jau vairāk nekā 100 karstuma rekordi

Līdz šim 2021.gada vasarā pārspēti jau vairāk nekā 100 maksimālās gaisa temperatūras rekordi, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Pēc vēsā un lietainā maija, jūnijā gaisa temperatūra paaugstinājās virs normas, un jūnija otrajā pusē Latvijā sākās karstuma vilnis, kura rezultātā šī gada jūnijs bija siltākais meteoroloģisko novērojumu vēsturē (kopš 1924. gada), vidējai gaisa temperatūrai esot 4,1 grādu virs mēneša normas (1981.-2010.gada norma).

Karstums nebija postošs

Šogad, neraugoties uz lielo karstumu, pārtikas raža solās būt visai laba, Dienai teic aptaujātie lauksaimnieki, kas norāda, ka gandrīz lielāka "kaitniece" par svelmaino vasaru bijusi ļoti aukstā ziema. Vislielākās bažas vairākiem zemniekiem rada nevis klimatiskie apstākļi, bet daudzie kaitēkļi un darbaroku trūkums.

Arī šodien vietām gaidāms postošs pērkona negaiss

Trešdienas rītā Latvijā ir daļēji apmākušās debesis, saulainākais laiks Latgalē, Sēlijā un Dienvidkurzemes novadā, vietām - galvenokārt valsts centrālajos novados - nedaudz līst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Trešdien, galvenokārt pēcpusdienā un vakarā, Latvijā no jauna veidosies negaisa mākoņi, prognozē sinoptiķi.

Pirmdiena būs karsta, vietām īslaicīgi līs

Pirmdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +13 grādiem Ventspils lidostā un +13,5 grādiem Ainažos līdz +20,3 grādiem Rīgas centrā un +21,5 grādiem Dagdā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijā gaidāma no +25..+28 grādiem Ziemeļkurzemē līdz +30..+33 grādiem valsts lielākajā daļā, prognozē sinoptiķi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide