Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Noguldījumi

Termiņnoguldījumu likmes Latvijā sasniegušas augstāko līmeni 14 gados

Pēc gandrīz desmit gadu ilgas aizmirstības par vērā ņemamu palīgu uzkrājumu vairošanā atkal kļuvis termiņnoguldījums. Banku piedāvātās likmes noguldījumam uz vienu gadu sasniegušas un pārsniegušas 4% robežu, kas ir augstākais līmenis kopš 2009. gada, informē Bigbank AS.

Vai šobrīd ir labākais laiks termiņnoguldījumam?

Noguldīt naudu termiņdepozītā tagad, vai vēl tomēr pagaidīt? Zinot, ka strādāju bankā, šo jautājumu paziņas man uzdod aizvien biežāk. Cilvēku interese ir saprotama. Kopš Eiropas Centrālā banka (ECB) pirms gada sāka sistemātiski palielināt eiro bāzes likmi, krietni augušas arī banku piedāvātās depozīta likmes. Nu tās klientiem draudzīgākajās bankās sasniegušas jau 4% gadā, un spēj dot vērā ņemamus papildu ienākumus. Piemēram, 5000 eiro noguldīšana pēc gada ienesīs 200 eiro. Pat ja no tiem aptuveni piektā daļa būs jānomaksā nodokļos, tas tāpat ir patīkams pienesums mājsaimniecības budžetā. Turklāt bez piepūles. Vien par to, ka nauda kādu brīdi "pagulējusi" citā kontā.

Par naudas drošību bankās nav jāuztraucas

Pavisam drīz apritēs 11 gadu kopš Volstrītas finanšu milža Lehmans Brothers sabrukuma, ko daudzi uzskata par atskaites punktu iepriekšējai finanšu krīzei. Tiesa gan, jau pirms šīs bankas maksātnespējas pasludināšanas netrūka kredītiestāžu, kuru finansiālās problēmas lika tām pārtraukt darbību. Latvijā banku sektora problēmas galvenokārt varam atcerēties saistībā ar, tā sakot, nacionalizēto Parex banku, kuras finansiālo problēmu segšana valsti iedzina starptautisko aizdevēju valgos, un procesa gala rezultātā iztikas meklējumos no valsts devās prom pat vairāk nekā 100 000 tās darbaspējīgo iedzīvotāju.

Latvijas turīgie investori izteikti vairās no riska

Lai gan ieguldījumu risks aug proporcionāli iespējai nopelnīt, tomēr Latvijas turīgie investori izteikti vairās no riska un kā galveno motivāciju savu līdzekļu ieguldīšanai min vēlmi likt savai naudai strādāt – tā rāda_ Swedbank Private Banking _veiktā pētījuma rezultāti.

Baltijas mājsaimniecību finansēs vērojamas optimisma pazīmes

Mājsaimniecības visās trīs Baltijas valstīs turpina palielināt uzkrājumu apjomus, un pamazām var redzēt arī iedzīvotāju intereses pieaugumu par kreditēšanu, liecina jaunākais SEB Baltijas mājsaimniecību finanšu apskats.

Pirmajā stundā Krājbankas noguldītājiem izmaksāti 5,4 miljoni latu

Pirmajā stundā Citadele banka, kurai uzticēts izmaksāt garantētos noguldījumus Latvijas krājbankas klientiem, ir apkalpojusi jau aptuveni 1130 Krājbankas klientus, izmaksājot ap 5,4 miljonus latu garantētās atlīdzības.Garantēto atlīdzību klienti izņēmuši gan skaidrā naudā, gan ar pārskaitījumu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) rīcībā esošie jaunākie dati.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide