Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +9 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Ražotāji

Ražotāji: Olu cenas ir nostabilizējušās

Olu cenas, ražotājiem saņemot jauno graudu ražu un izveidojot stabilas izejvielu piegādes ķēdes, pašlaik ir nostabilizējušās, aģentūrai LETA stāsta aptaujātie putnkopības nozares pārstāvji.

Pārtikas ražotāju izdzīvošanas cīņa

Krievijas sankcijas skārušas visu Latvijas pārtikas ražošanas sektoru. Ekonomikas ministrijas apkopotie dati liecina, ka piena iepirkuma cena samazinājusies par 25%. Tirgus cena sieriem un sviestam pazeminājusies līdz 20%.

LOSP: Piensaimnieki pieprasa nozarei piešķirt force majeure statusu

Saistībā ar krītošajām piena iepirkuma cenām, piena pārprodukciju un neskaidro situāciju pēc gaidāmās kvotu atcelšanas piensaimniecības nozarei ir jāpiešķir _force majeure statuss, kas ļautu saņemt papildu atbalstu krīzē nonākušajām saimniecībām, pēc tikšanās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (Zaļo un zemnieku savienība)_ pirmdien atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji.

Grigule: Latvijas ražotāju produkcija Eiropā nav konkurentspējīga

Latvijas pārtikas un lauksaimniecības produkcija Eiropā nav konkurētspējīga, tādēļ ražotājiem Krievijas vietā vajadzētu pārorientēties nevis uz Rietumeiropas tirgiem, bet gan Austrumu reģionu, svu nostāju Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOPS) sēdē pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule (Zaļo un zemnieku savienība).

Pircējiem preces cena ir svarīgāka par ražošanas valsti

"Dzīvojam ekonomiskā kara apstākļos, un, jo ātrāk to sapratīsim, jo vieglāk mums būs nosargāt savas pozīcijas," šādi nepieciešamību organizēt akciju Nepērc svešu! pamato viens no tās iniciatoriem, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Samazinās dabasgāzes tarifi rūpnieciskajiem patērētājiem

Jūlijā par 2% samazinās dabasgāzes tarifi rūpnieciskajiem patērētājiem, portālu Nozare.lv informēja AS Latvijas Gāze preses sekretārs Vinsents Makaris.Kopš pērnā decembra tarifi kopumā ir samazinājušies par 8%-10% atkarībā no patēriņa grupas. Izmaiņas ir saistītas galvenokārt ar naftas produktu cenu samazinājumu Eiropas biržās.

Rantiņš: Pēc eiro ieviešanas mazāk barosim bankas

Pārejot uz eiro, metālapstrādes un mašīnbūves nozares uzņēmējiem pazudīs valūtas konvertācijas izdevumi, tāpēc uzņēmēji atbalsta eiro ieviešanu, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš."No 1.janvāra mazāk barosim bankas, jo pazudīs valūtas konvertācijas nepieciešamība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide