Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -5 °C
Apmācies
Svētdiena, 10. decembris
Judīte, Guna

Agnese Margēviča

Neslēpsim, mūs biedē Rietumu nogurums

Autoritatīvais amerikāņu žurnāls Time, kā ik katru decembri, šonedēļ paziņoja savu gada cilvēku, un iepretim 2022. gada izvēlei, kad Time vāka izvēle krita par labu Ukrainas varonīgās pretošanās simbolam Volodimiram Zelenskim, par 2023. gada ietekmīgāko cilvēku atzīta – mūsdienu popkultūras simbols – Teilora Svifta.

Titavs: Vienotība ir noraizējusies

Par to, vai visi premjeri piedzīvo brīdi, kad sajūtas neaizvietojami, un vai Kariņa premjerēšanas laikā privātos lidojumos iztērētie līdzekļi novedīs pie nopietnām sekām, ar Danu Titavu diskutē Agnese Margēviča.

Kas der Ušakovam, der Putinam

Pirms nedēļas Nils Ušakovs, acīmredzot iesildot savu Eiroparlamenta priekšvēlēšanu kampaņu, uz Briseli bija uzaicinājis, nu jau diemžēl jāsaka, slaveno Daugavpils aktīvisti Olgu Petkeviču, kura zināma ar to, ka aizstāv Latvijā dzīvojošo Krievijas pilsoņu tiesības nemācīties latviešu valodu un ir spējīga apraudāties, tiklīdz tuvumā parādās kāda televīzijas kamera.

Miljonu var iztērēt arī komercreisos

Astra Kurme 30 gadus ilgo diplomātes karjeru pameta pērn, iznīcinoši kritizējot parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas-Lukaševičas (JV) darba stilu Ārlietu ministrijā. Kurmes vērtējumam par Krišjāņa Kariņa praksi komandējumos izmantot privātās lidmašīnas šis fakts piešķir vēl lielāku kredibilitāti. Kurmi intervē Agnese Margēviča.

Kariņam draud smaga piezemēšanās

Pagaidām tam, ko opozīcija sauc par skandālu ap atklājumu, ka Krišjāņa Kariņa premjerēšanas laikā, izrādās, ieviesta valsts budžetam dārgi izmaksājusī prakse darba lidojumos izmantot privātos, ne regulāros reisus, ir tikai viens visai droši prognozējams iznākums, kas ietekmēs tikko vēl teju kanonizētā Kariņa vietu pašas Jaunās Vienotības (JV) hierarhijā un attiecīgi pretendentu secībā uz starptautiskiem amatiem.

Putins tiešā konfliktā ar NATO nav ieinteresēts

Staņislavs Belkovskis ir viens no prominentākajiem Krievijas politologiem, par kura pozīciju pret Putina režīma noziegumiem šaubas nerodas. Viņš nebaidās no reālpolitiskiem vērtējumiem, bez kādiem šodienas Krieviju neizprast. Belkovski intervē Agnese Margēviča.

Valstij ir pienākums iesaistīties

Par valsts lēmumu iesaistīties militārajā rūpniecībā, dibinot valsts kapitālsabiedrību, par iespējamo peļņu, zaudējumiem un privāto partneru cerībām uz kumosu šajā valstiskajā, bet tomēr biznesā aizsardzības ministru Andri Sprūdu (Progresīvie) iztaujā Agnese Margēviča.

Reāla problēma, neīstā metode

Protams, "šajos ģeopolitiskajos apstākļos" (vienalga – ar vai bez pēdiņām lietojam šo pēdējos gados vietā un nevietā izmantoto argumentu) nostāties opozīcijā Valsts prezidenta ierosinājumam, ka pašvaldību mēri un to vietnieki jāpievieno to amatpersonu lokam, kam amata pienākumu pildīšanai nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, būtu bezperspektīvi un grūti pamatojami.

Ar Valmieru un Valku izmeklēšanas nebeigsies

Par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) skatījumu uz nesenajām kratīšanām Valmierā un Valkā ministri Ingu Bērziņu (JV) iztaujā Agnese Margēviča.

Kāpēc neviens nepūš balonus Kariņam?

Svētdien, kad visa valsts bija atslābinājusi uzmanību no ziņu lentēm, starp potenciālajiem pretendentiem, kuri nākamgad oktobrī varētu nomainīt esošo NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu, starptautiski izskanēja mūsu ekspremjera, tagad ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa vārds.

Saules mūžu Latvijai!

Rīt mūsu mīļās un vienīgās Latvijas valstiskuma 105. gadadiena. Tik daudz, ja paraugāmies kritiski uz savām cerībām un tā arī vēl nesasniegto, bet vēl tik maz, ja paraugāmies, cik biedējoši laiki atkal pietuvojušies mūsu robežām no Austrumiem.

Zelenskis – grūtas izvēles priekšā

Par iespējamām kara laika vēlēšanām Ukrainā, kandidātiem un dilemmām intervijā Agnesei Margēvičai spriež Saeimas deputāts un militārais eksperts Igors Rajevs.

Progresīvajiem vara pagaidām neatmaksājas

Nākamā gada budžetu valdošās koalīcijas polittehnologi izdomājuši saukt par drošības un ilgtspējas budžetu, savukārt jaunākos partiju reitingus, kuri mērīti no 7. līdz 16. oktobrim, pirmo reizi kopš Evikas Siliņas valdība jau reāli darbojas, var dēvēt par atvieglojuma, cerību un vilšanās reitingiem.

Lamāt zviedru bankas vairs nav margināli

Snobiskās pamācības baltiešiem, kas no Zviedrijas bijušā finanšu ministra Andersa Borga izskanēja Latvijas Bankas rīkotajā tautsaimniecības konferencē, un vēl jo vairāk viennozīmīgi sašutusī reakcija uz tiem provocē uz divām replikām.

Ja bīdīja citi, kāpēc lamā ZZS?

Par dumpi ZZS Valmieras nodaļā Stambulas konvencijas dēļ Agneses Margēvičas intervija ar ZZS Valmieras nodaļas vadītāja vietnieku Vugaru Ecmani.

Tas politiskais krupis ir jānorij

Par reģionālās nodaļas iebildumiem pret ZZS plānu atbalstīt Stambulas konvencijas ratifikāciju Agnese Margēviča sarunājas ar ZZS Valmieras nodaļas biedri – ģimenes ārsti Mariku Grūsli.

Šīs valdības laikā nekādi tālāki soļi netiks sperti

Par ZZS taktiku ceturtdienas balsojumā par partnerattiecību regulējumu, vēlētāju garastāvokļa svārstībām un zaļzemnieku centriski konservatīvo graudu kā pienesumu šai valdībai Agneses Margēvičas intervija ar ZZS jauno Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Hariju Rokpelni

Beigu beigās nostrādā izdzīvošanas instinkts

Kāpēc šobrīd pasaules nemieri šķiet tuvāk mūsu mājas slieksnim nekā iepriekš un vai kultūrkaros iegrimusī politiskā elite ir gatava mūs aizsargāt X stundā, ar teologu Kasparu Simanoviču sarunājas Agnese Margēviča.

Mūsu ekonomika ir jāpārkārto kara iespējamībai

Kas tādam racionāli domājošam cilvēkam kā ekonomistam Ojāram Kehrim liek bažīties, ka Krievija gatavojas vēl lielākam karam un, cerot uz tik vajadzīgajām uzvarām, varētu atvērt vēl vienu frontes līniju, pieredzējušo ekspertu iztaujā Agnese Margēviča.

ZZS vēlētājus uztrauc pragmatiskākas lietas

Par to, vai Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vēlētāji to varētu sodīt par atbalstu Stambulas konvencijai un partnerattiecību likumam, kā varētu izskatīties X stunda, kam jāgatavo mūsu valsts aizsardzība, un mēģinājumiem tikt pārvilinātai uz citiem politiskajiem spēkiem Agnese Margēviča iztaujā Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS).

Bez nacionālisma latviešu kultūrai neizdzīvot

Par vērtējumu jaunās kultūras ministres pirmajiem soļiem amatā, kreiso liberāļu sākto nacionālisma stigmatizāciju, Eiropas kļūdaino migrācijas politiku un Briseles kursa iespējamo maiņu šajā ziņā Agnese Margēviča intervē kādreizējo kultūras ministri, tagad Eiropas Parlamenta deputāti Daci Melbārdi (Vienotība).

Jākoncentrējas uz akmens namiņa būvēšanu

Riski Latvijas drošībai līdz ar konflikta saasināšanos Tuvajos Austrumos ir krietni pieauguši, un Eiropas pieļautās kļūdas migrācijas politikā šo fonu saasina, intervijā Agnesei Margēvičai atzīst NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (Stratcom) direktors Jānis Sārts.

Polijas vēlēšanu rezultātus pielaikojam Latvijai

Vai liberālās koalīcijas veiksme Polijas parlamenta vēlēšanās iezīmē pagriezienu visa reģiona, arī Latvijas, vēlētāju ideoloģiskajās izvēlēs, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle (NA).

Logina mērķtiecīgi provocē un polarizē

Valsts valodas dienas uzrunā rakstot "Latvijas valoda", nevis "latviešu valoda", jaunā kultūras ministre Agnese Logina (Progresīvie), protams, nodarbojās ar apzinātu provocēšanu un vienlaikus savu politisko uzskatu un rīcības programmas paušanu.

Morāla gatavība aizstāvēties no cilvēkēdājiem

Palestīniešu teroristiskās organizācijas Hamas zvērīgais uzbrukums Izraēlas dienvidu apdzīvotajām vietām sniedz vērtīgas mācības arī mums, jo uzskatāmāk palīdz izvēlēties, kāda tipa politiskie strāvojumi ir derīgi Latvijas kā mazas nācijas pašsaglabāšanai, bet kādi mūs nespēs aizsargāt no cilvēkēdāju režīma, kas atrodas no mums uz austrumiem.

Nacionālā drošība kā Šrēdingera kaķis

Virspusējība, ar kādu medijos un politiskajās aprindās apspriež jauno Nacionālās drošības koncepciju, ir vēl viens apstiprinājums, ka ar procedūru, kādā tā tiek izstrādāta, pieņemta, bet galvenais – iestrādāta konkrētā rīcībpolitikā –, kaut kas ir galīgi greizi.

Vēl iespējamas diskusijas un izmaiņas

Vai ir pamats kritikai, ka Nacionālās drošības koncepcijas galaprodukts ir tikai politiķu interpretācija, nevis specdienestu rekomendācijas, Agnese Margēviča jautā Iekšlietu ministrijas parlamentārajam sekretāram Igoram Rajevam.

Vienotība vēl cer, ka kritiens apstāsies

Pirmie partiju reitingi pēc mēnešiem ilgās jezgas ap valdības koalīcijas nomaiņu parāda, ka lielākās zaudētājas no visa šī bijušas divas partijas, kuru vēlētājs gaidīja un nav sagaidījis apmierinošu izskaidrojumu tam, kāpēc šī juku vasara ar maz un vēl mazāk ticamu blēņu runāšanu vispār bija vajadzīga. Un tās ir Jaunā Vienotība (JV) un Apvienotais saraksts (AS), kas piedzīvojušas attiecīgi 2,6 un 0,5 procentpunktu kritumu.