Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +9 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Agnese Margēviča

Neesam augstprātīgi, lai nejustu problēmu

Par to, vai demisionējušajam Krišjānim Kariņam atradīsies vieta partijas plakātos un Saeimas rindās, Jaunās Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Edmundu Jurēvicu intervē Agnese Margēviča.

Ierobežojošais patriotisms

Domāju, daudzi sāks spert zemes gaisā, izlasot, ka piekrītu kolēģu no Latvijas Radio (LR) izplatītajā paziņojumā paustajām bažām, ka dzīvojam laikā, kad vārda brīvības un mediju neatkarības robežas sašaurinās.

Šis ir brīdis, kad jāizvēlas labākais ārlietu ministrs

Par Vienotības dilemmām un valsts interesēm, gaidot premjeres Evikas Siliņas izšķiršanos par nākamā ārlietu ministra kandidātu, Agnese Margēviča sarunājas ar Apvienotā saraksta politiķi Didzi Šmitu, kuram savulaik bijusi darba pieredze Ārlietu ministrijā.

Sanāksmes laba moderēšana – tas nav līderisms

Vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa demisija Vienotībai ļaus kaut ko saglābt līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikušajos divos mēnešos un kas īsti notika pirms Lieldienām – premjere paprasīja Kariņa demisiju vai Kariņš viņai to ļāva izdarīt, ar polittehnologu Danu Titavu sarunājas Agnese Margēviča.

Kariņa liktenis premjeres rokās

Viens no Vienotības valdes locekļiem Cēsu mērs Jānis Rozenbergs intervijā Agnesei Margēvičai atzīst, ka situācija partijai ir ļoti sarežģīta un neko nedarīt tā vairs nevar atļauties.

Krievijas drošībnieku trešā lielā izgāšanās pēdējo gadu laikā

Vai Putins Maskavā notikušo teroraktu izmantos kārtējai masu mobilizācijai pret Ukrainu un kāpēc Islāma valsts sarīkotais uzbrukums raisa tik daudz neskaidrību, Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes locekli, pētnieku Mārci Balodi iztaujā Agnese Margēviča.

Paši netic savām versijām

Trim koalīcijas partijām vienoti turot fronti, Saeima ceturtdien noraidīja opozīcijas pieprasījumu par finanšu ministra Arvila Ašeradena demisiju

Politikā lieli zēni neraud

Otrdien Diena publicēja interviju ar ekspremjeru, ārlietu ministru Krišjāni Kariņu, un šis ir tas retais gadījums, kad politiskai intervijai nepieciešamas skaidrojošas post scriptum piezīmes.

Demakova: studentu jaunās liecības mani satrieca

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētājas Helēnas Demakovas pirmā reakcija uz lūgumu sniegt interviju par Latvijas akadēmiskās mūzikas alma mater notiekošo pēc atklātībā nākušajām vairāku studentu sūdzībām par atsevišķu mācībspēku seksuālo uzmākšanos ir noliedzoša. "Šodien bija tikšanās ar studentiem. Izraudātas visas acis. Briesmīgi," īsziņā atbild kādreizējā kultūras ministre. Esot grūti runāt. Pēc pierunāšanas viņa piekrīt uz apspriešanai piedāvātajām tēzēm atbildēt rakstiski, un izņēmuma kārtā žurnāliste Agnese Margēviča un Diena šādam formātam piekrīt, jo Demakovas nostāju ir svarīgi dzirdēt – viņas vadītā augstskolas padome nekavējās pieprasīt rektora Guntara Prāņa demisiju, uzskatot, ka viņš nav rīkojies, jau saņemot pirmos signālus no cietušajām studentēm.

Sabiedrisko mediju kurss nu prezidenta rokās

Kopš šīs nedēļas, kad no amata atkāpās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane, jebkuram par sabiedrisko mediju (LSM) saturu kritiskam viedoklim vairs nebūs tik vienkārši pierakstīt politisko angažētību vai kalpošanu pretvalstiskai propagandai.

NBS paziņojums ir pareizs un savlaicīgs

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju, bijušo aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (AS) intervē Agnese Margēviča.

Tagad redzams, ka mēs trauksmi necēlām nepamatoti

Par Rīgas domi šonedēļ satricinājušā korupcijas skandāla iespējamo ietekmi uz politisko izkārtojumu pašvaldībā un to, kādēļ Progresīvie un Jaunā Vienotība (JV) karo domē, bet sadzīvo valdībā, Rīgas domes Par!/Progresīvie frakcijas vadītāju un partijas valdes locekli Mārtiņu Kossoviču iztaujā Agnese Margēviča.

Kažociņš: SAB ziņojums ir reālistisks

Par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) 2023. gada pārskata secinājumiem kādreizējo SAB direktoru Jāni Kažociņu intervē Agnese Margēviča.

SAB ziņojums – pesimisma pilns

Drīzāk kā ikgadēja formalitāte, bez īpaši plašas rezonanses un iztirzāšanas, uztverts Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārskats par darbību 2023. gadā.

Mediju brīvība saglabājas, ir nākusi klāt lielāka atbildība

Kādus plašākus secinājumus par sabiedrisko mediju redakcionālo politiku un tās kritikas pamatotību var izdarīt no nesenā "cūku komiksa" skandāla, Latvijas Universitātes lektoru, politiskās komunikācijas un mediju pētnieku Mārtiņu Pričinu iztaujā Agnese Margēviča.

Politiskā atrisinājuma karam nav, tāds vienkārši neeksistē

Sazvanīts Krievijas iebrukuma otrās gadadienas priekšvakarā, Ukrainas politiskais analītiķis un publicists Vitālijs Portņikovs sarunā ar Agnesi Margēviču ir drūms un pesimistisks, liekot saprast, ka Rietumi agresīvā Putina režīma savaldīšanu viņpus NATO robežām atstājuši Ukrainas ziņā, bet Krievijas impērisko apetīti apturēt tikai militārā ceļā nav iespējams.

Vēlēšanas kā cerība atgriezties

Patlaban, kad kandidātu sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām beigusies, tos astoņus līdz desmit sarakstus, kuru iespējas nosūtīt kaut vienu savu kandidātu uz Briseli pagaidām negribētos pilnībā izslēgt, var iedalīt trīs nosacītās kategorijās: tie, kas savā starpā cīnīsies par uzvaru un divu kandidātu pārstāvniecību uzskatīs par lielu neveiksmi, tie, kas šajās vēlēšanās cīnīsies par atgriešanos pie lielās politikas galda, un tie, kas "var izšaut".

Krievija ir tiešām pati sevi atmaskojusi

Kāds starptautiskais un juridiskais konteksts ir Krievijas solim izsludināt meklēšanā vairākus desmitus Latvijas politiķu, piesedzoties ar denacifikācijas karogu, ar kuru šī agresorvalsts jau centās attaisnot iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Inetu Ziemeli iztaujā Agnese Margēviča.

Tas ir milzīgs cunami, kas tuvojas visai Latvijai

Par to, kāpēc Apvienotā saraksta aktīvā darbība opozīcijā neatspoguļojas tā reitingos, kāpēc Vienotību kritika un atmaskojumi šķietami neskar un kur pazudis saraksta līderis Uldis Pīlēns, šī politiskā spēka valdes līdzpriekšsēdētāju, Latvijas Zaļās partijas līderi Edgaru Tavaru intervē Agnese Margēviča.

Ticēt Putinam ir nepieļaujama muļķība

Kopš Krievijas prezidenta intervijas ASV televīzijas personībai Takeram Karlsonam pagājusi jau teju nedēļa, tomēr, tā kā Vladimira Putina režīms šobrīd Latvijai rada tiešu un reālu apdraudējumu, bet izvērstu viņa tiešo runu divu stundu garumā nenākas dzirdēt tik bieži, vērts pakavēties vismaz pie dažiem tās momentiem, kuri Latvijas publiskajā telpā, manuprāt, nav uztverti pietiekami nopietni un atbilstoši Putina šābrīža mentālā stāvokļa un pasaules redzējuma kopējam kontekstam.

Putins jau ir melojis vairākkārt

Vai ticēt Putina teiktajam, ka Krievijai nav intereses iebrukt Polijā un Latvijā, un kā skaidrot Trampa priekšvēlēšanu izteikumus par Krievijas "iedrošināšanu" agresijai, Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu intervē Agnese Margēviča.

"Ždanokas rezolūcijā" nolasās bezspēcība

Lielā vienprātībā pieņemtā Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcija, kurā tas "nosoda Krievijas nemitīgos centienus graut Eiropas demokrātiju", spilgti demonstrē Rietumu demokrātiju bezspēcību Krievijas piekopto metožu priekšā.

ZZS cer atgūt vēlētāju labvēlību

Par ZZS reitingu krituma iemesliem un reakciju uz to ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Hariju Rokpelni intervē Agnese Margēviča

Koalīcijā iezīmējas peramais zēns

Publiskotie partiju reitinga ikmēneša mērījumi, lai gan it kā ietver dažus šķietami paradoksus, jo neatspoguļo turbulences, kas saistās ar reitingu līderu darbību, nekādus milzīgus pavērsienus nerāda, bet ir gana interesanta viela izpētei no diviem aspektiem – valdības darba vērtējuma un 8. jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu izredzēm.

Ierēdņiem nav jāražo izklaides ziņas

Ikgadējā tradīcija publiskot jaundzimušajiem dotos jocīgos vārdus ir labs iemesls, lai uzdotu jautājumu, ar kādu pievienoto vērtību un labumu sabiedrībai dažādas valsts pārvaldes iestādes regulāri publisko to vai citu informāciju, kas demonstrē apšaubāmus pilsoņu lēmumus un dažādas ķibeles, kurās tie nokļūst. Publiska iesmiešana vai pašausmināšanās nedrīkst būt šādas valstiskas prakses vienīgais vadmotīvs un pievienotā vērtība.

Krievija ir agresorvalsts. Ja to atbalsti, esi agresijas atbalstītājs

Kāpēc Latvijas tiesībsargājošās iestādes 20 gadus ir bijušas bezspēcīgas pret Eiropas Parlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku, par kuras sadarbošanos ar Krievijas FDD (krieviski – FSB) tagad publiskoti pierādījumi, un cik kaitīga Latvijai tomēr bijusi šīs par politikas margināli uzskatītās personas darbošanās, Agnese Margēviča iztaujā Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu (JV)