Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

Agnese Margēviča

Varas tehnoloģijas degradējušās

Valsts kancelejas (VK) direktors Jānis Citskovskis, reaģējot uz pazemojošo pazeminājumu amatā, atklājis, ka premjeres Evikas Siliņas toreizējā padomniece, tagad – parlamentārā sekretāre Dace Kļaviņa viņam piedāvājusi uzņemties Krišjāņa Kariņa un citu Vienotības cilvēku vietā atbildību par speciālo avioreisu organizēšanu, kas noveda pie Kariņa demisijas, pretī solot par Citskovski "parūpēties".

Var sanākt, ka Orbāns ir vienīgais, ar kuru Tramps runās

Par starptautisko fonu, kādā šodien Vašingtonā sākas NATO samits, sākot no Orbāna vizītes Maskavā, pārsteidzošajiem vēlēšanu rezultātiem Francijā un Lielbritānijā un demokrātu partijas dilemmu ASV Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis intervijā Agnesei Margēvičai.

Rail Baltica kā šīs koalīcijas kapracis

Nenorimstošo runu par izmaiņām valdības koalīcijā fonā nepietiekama uzmanība pievērsta Rail Baltica parlamentārās izmeklēšanas komisijas (PIK) konstrukcijai, kurā skaidri nolasās gan valdības koalīcijas "status quo" dilemmas, gan iespējamās nākotnes aprises.

Koalīcijai var pievienoties individuāli deputāti

Par valdības knapo vairākumu Saeimā, atšķirīgo attieksmi pret Apvienotā saraksta dažādiem spārniem un iespējām līdz rudenim tomēr paplašināt koalīciju Jaunās Vienotības (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Edmundu Jurēvicu intervē Agnese Margēviča.

Jundze: Man ir svarīgi, lai radošajiem nākamgad būtu nauda

Par nosacījumiem, ar kādiem radošā nozare ir pagaidām atbalstījusi kultūras ministru nomaiņu, par Progresīvo nospiedumu nozarē un latviešu salauztās pašapziņas atgūšanu Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze stāsta intervijā Agnesei Margēvičai.

Sola politiskās medības nerīkot

Par Rail Baltica projekta parlamentārās izmeklēšanas komisijas iecerēto darbību, mērķiem un politiskajiem zemtekstiem tās jaunievēlēto priekšsēdētāju Andri Kulbergu (AS) iztaujā Agnese Margēviča.

Mēģinot daļēji restartēt, ir risks nogāzt visu valdību

Par to, cik reāla ir sarunu izdošanās par iespējamām ministru nomaiņām un ceturtā partnera – Apvienotā saraksta – vai tā daļas piesaistīšanu valdības koalīcijā, ilggadējo Vienotības politiķi, tagad vienkārši politisko procesu informētu vērotāju Arti Kamparu intervē Agnese Margēviča.

Buksē sarunas par valdības restartu un AS atgriešanos koalīcijā

Sarunas par iespējamām pārmaiņām ne tikai valdības ministru sastāvā, bet arī par valdības koalīcijas iespējamu paplašināšanu ar vismaz daļu Apvienotā saraksta tiešām notiek, to Dienai apstiprinājuši politiķi no visiem šajās sarunās iesaistītajiem politiskajiem spēkiem kā nosacījumu informācijas sniegšanai izvirzot to, ka netiks oficiāli citēti. Vienlaikus no sarunās tieši iesaistīto un lēmumu pieņemšanas līmeni savās partijās ieņemošo politiķu teiktā rodas iespaids, ka šīs sarunas šobrīd, lai arī norit ļoti aktīvi, ir iestrēgušas daudzo neskaidrību un savstarpēji pretrunīgo interešu dēļ.

Dažas piezīmes par kampaņu

Skatoties nākotnē, svarīgi, kā Vienotība interpretēs un izmantos sestdien vēlēšanās gūto otro elpu, tomēr vēl daži vārdi par to, kādēļ šī uzvara vai, kā man labpatiktos teikt, izglābšanās vispār bija iespējama.

Līderība pozitīvā nozīmē ir ārkārtīgi svarīga

Par to, kādēļ sestdien jāpieceļas un jāaiziet nobalsot par personībām, kas iespējami efektīvāk spēs pārstāvēt Latvijas intereses Eiropā, vēsturnieku Gati Krūmiņu intervē Agnese Margēviča

Brisele arī kā barotne

Iespēja saņemt lielas summas no Briseles budžeta un līdz ar to sagādāt darba vietas un legālas izcelsmes ziedojumus partijas kasē ir tā motivācija cīņai par ievēlēšanu Eiropas Parlamentā (EP), kuru neviens politiķis publiski neakcentēs.

Vēlēšanu iznākums nav prognozējams

Kādi aspekti pēdējās dienās pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām var ietekmēt to rezultātu, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro sociologs Arnis Kaktiņš.

Vienotības vieta tukša nepaliks

Par Vienotības nākotni un pieprasījumu pēc jaunas partijas pie frakcijām nepiederošo, bet no Jaunās Vienotības Saeimā ievēlēto deputātu, kādreizējo ilggadējo Madonas mēru Andreju Ceļapīteru iztaujā Agnese Margēviča.

Vēlamies lielāku skaidrību visā šajā procesā

Par to, kādi zemūdens akmeņi varētu apgrūtināt valdības koalīcijas vienošanos par Satversmes tiesas tiesneša kandidātu, Progresīvo Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Andri Šuvajevu iztaujā Agnese Margēviča.

Tā valsts ir korumpēta no augšas līdz apakšai

Ko nozīmē Putina sāktās tīrīšanas Krievijas armijā – tiešām cīņa ar zagšanu vai bailes no "ģenerāļu dumpja", kādreizējam Nacionālo bruņoto spēku komandierim, ģenerālim Jurim Maklakovam vaicā Agnese Margēviča

Mums ir primāri jāraugās uz mūsu pašu cilvēku

Par latgaliešu aizvainojumu un ievainojamību starp Rīgas vienaldzību un krievvalodīgā kaimiņa kurnēšanu, kā arī cīņu par latgaliešu balsīm ar Saeimas Latgales apakškomisijas priekšsēdētāju Edmundu Teirumnieku (NA) sarunājas Agnese Margēviča.

Nav nekādas sarunas vai pat domas par satura ietekmēšanu

Visdažādākos aspektus, kurus uzjundījusi diskusija par priekšvēlēšanu debašu krievu valodā pieļaujamību sabiedriskajos medijos, sarunā ar polittehnologu, YouTube kanāla Titava laboratorija autoru Danu Titavu ķidā Agnese Margēviča.

Sabiedriskais medijs apmaldījies

Krievu valoda piecdesmit gadus Latvijā bija okupācijas valoda, kurā centās salauzt, pakļaut un rusificēt, bet pēdējos trīsdesmit gadus – galvenais simbols un protesta forma tiem, kuri ir nemierā ar mūsu valsts neatkarību un nicina vienīgo valsts valodu – latviešu valodu. Šāds maksimāli skaidrs un piesātināts ir konteksts sabiedriskās televīzijas demaršam, uzstājot, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debatēm jānotiek arī krievu valodā.

Ap Putinu šobrīd konsolidējas visimpēriskākie cilvēki

Ko karam Ukrainā un Latvijas drošībai nozīmē jaunākās personāliju pārbīdes Putina galmā, Krievijas aizsardzības ministra nomaiņu ieskaitot, ar Krievijas ekspertu, vēsturnieku un politologu Kārli Daukštu apspriež Agnese Margēviča.

Krievijas ārpolitika Putina laikā ir šķelšanas politika

Par 8. jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu ietekmi uz Eiropas Savienības tālāko ideoloģisko kursu, Latvijas iekšpolitiku un Krievijas ārpolitiskajiem mērķiem politologu Andi Kudoru intervē Agnese Margēviča.

Arī tu, brāli Progresīvais…

Jo tuvāk nāk Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, jo vairāk Jaunā Vienotība (JV) uzvedas kā to potenciāla zaudētāja un jo vairāk vēlme testēt pagaidām vēl "vecākā brāļa" izturības robežas no opozīcijas repertuāra pārmetas jau uz Vienotības valdības partneriem.

Pirmsvēlēšanu BŪT vai NEBŪT

Kā iekšpolitiskās spēles un skandāli atsaucas uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un kuram to sarežģītā matemātika šoreiz palīdzēs? SestDiena aplūko prognozes, stipros un vājos punktus politiķu cīņā par krēsliem Eiropā.

Mums jau 34 gadus atkal ir neatkarīga valsts

Par latviešu mentalitāti, politisko pusaudzību, neesošo politisko krīzi, Krievijas gaidāmo sabrukumu un 30 gadiem, kas nav palaisti vējā, 4. maija priekšvakarā ar bijušo Augstākās Padomes deputātu, vēsturnieku Andri Tomašūnu sarunājas Agnese Margēviča.

Meklējot atbildīgos, jāsāk ar Āboltiņu

Jaunās Vienotības toreizējais ģenerālsekretārs Artis Kampars 12. Saeimas vēlēšanu naktī uzstājīgi lūdzis IT kompānijai SOAAR, kura gadiem ilgi gādāja par vēlēšanu tehnisko norisi, lai tās vadītājs Renārs Kadžulis sagroza vēlēšanu rezultātus, izglābjot partijas toreizējo līderi Solvitu Āboltiņu no nepārvēlēšanas Saeimā.

Jāpieņem izsvērti un pārdomāt

Par to, kā politiskā diskusija par Krievijas tranzīta kravu plūsmas slēgšanu caur Latvijas ostām izskatās no Liepājas ekonomisko interešu skatpunkta, Apvienotā saraksta (AS) valdes locekli, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Vilnīti intervē Agnese Margēviča.

Šeit ir Latvija un viena valsts valoda – latviešu

Par ārlietu ministra maiņu, krievu valodu kā instrumentu Krievijas ģeopolitisko mērķu sasniegšanai mūsu publiskajā telpā un par globālo nenoteiktību intervijā Agnesei Margēvičai spriež politologs, eksperts starptautiskās politikas un diplomātijas jomā Kārlis Daukšts.

Mums ir izdevīga vienota un stabila Vienotība

Triecieni, kurus pēdējā laikā saņēmusi vadošā partija Vienotība, diez vai varētu sašūpot arī valdības konstrukciju – koalīcijas partneriem izmantot situāciju neesot intereses. Tas nozīmē, ka opozīcijai arī neesot iespēju, jo matemātika ir nepielūdzama, intervijā Agnesei Margēvičai spriež Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pieredzējušākais politiķis Augusts Brigmanis