Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Pirmdiena, 28. novembris
Rita, Olita, Vita

Atis Rozentāls

Apvienotie horizontāļu aizstāvji

Partiju apvienība, kas valdības veidošanas sarunās spējusi novest Krišjāni Kariņu (JV) līdz sarkankvēlei, – Apvienotais saraksts (AS). Viņi runā par horizontālo sadarbību un četru acu principu, vēlas savus cilvēkus ministrijās, kas iedalītas citiem, un ceļ trauksmi par naudas trūkumu veselībai. Vai cilvēki, ar kuriem tik sarežģīti sarunāties, būs labi partneri valdībā?

Lai būtu iemesls Saeimu slavēt arī pēc četriem gadi

"Divas trešdaļas no jums ir ievēlēti pirmo reizi. Arī 13. Saeimā divas trešdaļas deputātu bija ievēlēti pirmo reizi. Deputātu vētīšana mums ir sava veida tradīcija. Tādēļ varam droši pieņemt, ka arī nākamajā, 15. Saeimā, divas trešdaļas būs jauni deputāti, kas nomainīs jūs," sakot runu 14. Saeimas pirmajā sēdē, prognozēja Valsts prezidents Egils Levits, izraisot zināmu kņadu sēžu zālē.

Ceļā uz sadarbības memorandu

Proporcionalitātes princips attiecībā uz partiju pārstāvniecību valdībā un lēmumu pieņemšanu Sadarbības sanāksmē, pēctecības princips atbildībā par iepriekšējās valdības veiksmīgi iesākto reformu turpināšanu, kā arī solidāras atbildības princips par Saeimas uzticību saņēmušā Ministru prezidenta un viņa aicināto ministru darbību.

Visticamāk, tomēr trijatā

Tomēr trīs, nevis četras partijas valdību veidojošajā koalīcijā – šāds modelis, gan ar piebildēazm, izkristalizējās vakar pēc Valsts prezidenta Egila Levita un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tikšanās.

Novārtā atstāta joma

Valsts kontrole norāda uz trūkumiem civilās aizsardzības sistēmā.

Par daudz sīpolu

Saeimas vēlēšanas šogad atraisīja radošumu arī institūcijās, kas ar politiku ikdienā nenodarbojas

Vai šī seja ir īstajā vietā?

Deputātu kandidātu parādīšanās preses slejās un ēterā ārpus apmaksātiem reklāmas laukumiem un laikiem priekšvēlēšanu periodā rada aizdomas par slēpto reklāmu. SestDiena noskaidro, vai medijiem ir filtri, kas šādus gadījumus izķer.

Sāls Rīgas ielās būs tikai atkalas laikā

Nevienam deputātam nebalsojot pret, bet izskanot opozīcijas šaubām par reālo izpildījumu dzīvē, Rīgas dome vakar pieņēma grozījumus saistošajos noteikumos, ar kuriem tiek regulēta ietvju tīrīšana pilsētas teritorijā.