Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Diāna Kārkliņa

Finansējums vajadzīgajam

Lai nodrošinātu papildu finansējumu valsts garantēto studiju un studējošo kredītu pieejamībai, Ministru kabinets pagājušajā nedēļā piešķīra Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 163 900 eiro, pārdalot finansējumu no budžeta resora programmām, raksta LETA.

Uzvarēt meistarīgākos sapņo ikviens

Novuss nav tikai iecienīta vasaras dārza vai pagalma izklaide, bet arī solīds sporta veids, kurš turklāt savulaik radies tepat, Latvijā, un kurā pat starptautiskos turnīros mums aizvien ir "monopols" gan dalībnieku, gan medaļnieku ziņā. Kā ieskicē Latvijas Novusa federācijas prezidenta vietnieks Valdis Čunka, pirmās ziņas par novusu ir kopš XX gs. 20. gadiem, kad Latvijas jūrnieki, reisu laikā uz kuģa gribēdami kaut ko uzspēlēt (biljardu nevarēja, jo bumbas, kuģim šūpojoties, ripoja), iedvesmojušies no šur tur pasaules ostās noskatītas līdzīgas spēles un uztaisījuši pirmo novusa galdu.

Lai mazāk zustu uzturvielas

Lai dārzeņi un augļi mazāk zaudētu vērtīgās minerālvielas, makroelementus un vitamīnus, tie atbilstoši jāuzglabā, jāapstrādā un jāgatavo.

Labāko āderes

Līdzīgi kā iepriekšējos deviņus gadus, arī šovasar izveidots darba devēju ieteiktāko skolu un studiju tops, kura mērķis ir veicināt pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras pārdomātu izvēli, ņemot vērā darba devēju viedokli.

Īstais laiks eksperimentiem

"Mācības ir lieta, kur rezultātu un ieguvumus varbūt neredzi uzreiz. Bet ar laiku pamani, ka kaut ko dari citādi, labāk, ātrāk, tev ir cits skatījums un plašāks apvārsnis, ieraugi jaunas kopsakarības," saka Īrisa Zvagule, kura jau 15 gadu nodarbojas ar pieaugušo izglītību digitālo prasmju jomā, pašlaik vada IT akadēmiju FITA un ir eksperte un pētniece Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) kūrētajā projektā Women4IT.

Apzinās, ka jāmācās

Latvijas iedzīvotāju, kuri uzskata, ka viņiem būtu nepieciešams papildināt savas digitālās prasmes, lai spētu efektīvāk strādāt ar pieejamajām jaunākajām tehnoloģijām, kļūst vairāk. Kā liecina IT uzņēmuma Accenture un SKDS veikta aptauja, šāda nostāja ir 77% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 75 gadiem, kamēr pagājušajā gadā līdzīgā aptaujā tā domāja 72% respondentu.

Mūžam uz nažiem?(2)

Nereti šķiet, ka autovadītāji, velosipēdisti, skrejriteņu vadītāji un gājēji allaž būs kašķīgi konkurenti par vietu uz ceļa. Bet vai tiešām tā ir jābūt?

Uz ceļa citam cits jāsaprot(1)

Vidēji katru dienu Latvijā notiek ap 100 ceļu satiksmes negadījumu, un tajos cieš aptuveni 10 cilvēku. Neuzmanība vai bravūra braucot var sāpīgi atspēlēties.

Ilgtspējīga akvakultūra Baltijas jūrā. Idejas?

Līdz 27. jūnijam interesenti – gan studenti, gan jaunuzņēmumu komandas un citi – aicināti pieteikties starptautiskam tiešsaistes hakatonam HACK DigitalSea’21. Tajā 3. un 4. jūlijā tiks meklēti risinājumi ilgtspējīgas akvakultūras attīstībai Baltijas jūras reģionā.

Divu dzīvju robežas

Kā novilkt robežas attiecībā uz darbu un kāpēc tās būtu jārespektē – īpaša uzmanība šiem jautājumiem pievērsta šāgada Atbildīga biznesa nedēļā, kas norisinās no 14. līdz 20. jūnijam.

NVA un Google piedāvā bez maksas apgūt aktuālo

Lai atbalstītu darba ņēmējus, kuri Covid-19 pandēmijas dēļ ir zaudējuši vai var zaudēt darbu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un uzņēmums Google NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem, reģistrētajiem darba meklētājiem, kā arī bezdarba riskam pakļautām personām piedāvās iespēju bez maksas tiešsaistē apgūt vai pilnveidot darba tirgū pieprasītās digitālās prasmes.

Katram racējam jāzina, kas ir zem zemes

Ik vasaru gāzesvadu bojājumus izraisa nesaskaņotu būvniecības vai rakšanas darbu veicēji. Seku novēršana viņiem būs dārgs prieks, kamēr darbu saskaņošana pirms sākšanas nemaksā neko.

Iemidzinošā drošības sajūta

Neuzmanība, paviršība, pārgalvība – un elektrotrauma jau ir turpat blakus! Negadījumu daudzums rāda, ka cilvēku izpratne par elektrodrošību varētu būt labāka.

Darbā – ne tikai darbs(1)

Pirmie 50 darba devēji pagājušajā nedēļā saņēma statusu Ģimenei draudzīga darbavieta, kas apliecina, ka šīs organizācijas rūpējas par savu darbinieku labbūtību un ir sekmējušas darbinieku ģimenes un darba dzīves saskaņošanu. Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) jaunajā iniciatīvā Ģimenei draudzīga darbavieta ģimenēm draudzīgākos darba devējus šādi godinās arī turpmāk.

Praktiski pierāda, ka prot savu arodu

Apgūt profesiju tikai pie datora ekrāna ir visai sarežģīti, ir vienisprātis profesionālās meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 laureāti.

Stiprinot pozīcijas

Nodarbināto izglītības projektā varēs apgūt digitālās prasmes.

Birojs kā satikšanās vieta

Pie elastīga darba režīma paliksim arī pēc pandēmijas; uzņēmumu birojiem jāpielāgojas jaunai lomai.

Nepārspīlēt, bet arī nedarīt par maz

Covid-19 izraisīto ierobežojumu un mājsēdes laikā daudziem pastiprināti nācās sevi motivēt, lai ikdienā turpinātu kustēties un saglabātu vismaz daļu no līdz tam ierastā fizisko aktivitāšu apjoma, bet tagad, kad ierobežojumi pakāpeniski mazinās, arī laikapstākļi kļūst arvien patīkamāki un sportošanu savā dzīvē atkal var iekļaut arvien lielākās devās, daudziem, iespējams, būs mazliet jātur sevi grožos, lai aiz lieliem priekiem neiekristu otrā grāvī – lai, atsākot sportot, nepārforsētu, nepārslogotu savu ķermeni un nenodarītu tam pāri.

Stress dominē un traucē(1)

Latvijas uzņēmumos darbinieki patlaban bieži jūtas uz izdegšanas robežas, izsmelti un stresā. Dominē arī netaisnības sajūta un neziņas par nākotni izraisīts apjukums, savukārt kā pozitīvu iezīmi darbinieki min lielāku iespēju plānot savu laiku, rāda personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma DarbaGuru martā veiktais pētījums.

Smaržīgs krāšņums un novada svētki. Dobeles Ceriņu festivāls – šogad pusmēneša garumā

Vai zinājāt, ka ceriņus kā košumkrūmus savulaik XVI gadsimtā Eiropā ieveda no Persijas un to nosaukums cēlies no persiešu valodas vārda "nilak" jeb "zilgans"? Un vai zinājāt, ka Latvijā šo skaisto ziedētāju audzēšanas vēsturei ir tikai aptuveni 200 gadu? Pie mums ceriņiem ir dažādi vārdi: Kurzemē ceriņš dēvēts par pliederi, Latgalē – par beseņu un besakūku, bet visā Latvijā laika gaitā mainījis dzimumu no cerīnes uz ceriņu. Latvijā ceriņi tiek audzēti kopš XIX gs. otrās puses, un Dobele ir viena no pirmajām vietām, kur aizsākās ceriņu šķirņu audzēšana. Arī patlaban Dobelē – dārznieka un selekcionāra Pētera Upīša iekoptajā Dārzkopības institūta Ceriņu dārzā – atrodas viena no lielākajām un bagātīgākajām ceriņu šķirņu kolekcijām Latvijā.

Digitālo personu klasē

"Nominācijā Gada putns uzvar Zaļknābis jeb es. Tā es visai bieži jutos, raugoties formulu, definīciju, svešvārdu vai tehnoloģisko risinājumu jūklī. Un tiklīdz man sāka likties, ka esmu kādā jomā visu sapratusi, tā tika sagādāti jauni nezināmie," savā domrakstā raksta Bērzaunes pamatskolas devītās klases skolniece Arta Pinka.

Jā kustībai, nē atkarībai

Starptautiskā sociālās uzņēmējdarbības akseleratora New Door apmācību programmu, kas šogad notika attālināti, nupat kā absolvējuši 12 sociālā biznesa ideju autori. Uzcītīgākie arī tikuši pie neliela starta kapitāla.

Krāsainā Latvija un dzīvnieki pilsētā. Muzeju nakts – svaigā gaisā, virtuālās izstādēs un diskusijās

Pērn tā tika atcelta, taču šogad visiem jau māksla rokā – kultūras norises ierobežojumu apstākļos ir iespējamas arī virtuālajā vidē vai āra ekspozīcijās, tāpēc šopavasar Muzeju nakts būs! Tajā ikviens aicināts piedalīties 15. maija pievakarē, – Latvijas muzeji ir sagatavojuši gana plašu aktivitāšu piedāvājumu, ko baudīt individuāli un bez drūzmas. Šīgada Muzeju nakts tēma ir Robežas.