Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Trešdiena, 1. janvāris
Solvita, Laimnesis, Solvija

Bez tēviem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
???
?
Kur palikusi Skaisle?
trusis nejaukais
t
atpūšas Turcijā..
  • 0
  • 0
roberts
r
un vēl viens mēneša prieks - latviešu īsfilmu festivāls Starmetis.
dainis
d
Sveiciens jaukajai Ditai!)))
Ameba
A
Mēģinu saprast. Kur tas "spēks" ir malt vienu un to pašu. Beztēvu bērni..... gasimtu (ja ne tūkstošgades) problēma. Nu?Un? Kādus tikai ieganstus nevar sameklēt, ja vēlas sevi pažēlot un attaisnot. Nezinu, mani tieši uz šādu problemātiku tendētas filmas neinteresē. Arī par Mammu.... tik ļoti nefanoju. Uz beigām pat stipri garlaicīgi palika. Reizēm šķiet,ka mēs atļaujamies par daudz būt nekoptu jēru bars, kas barā blēj kur vajag un nevajag :)
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kas mani mulsina šajā blogā ir tas, ka par filmu birumu izsakās dāma, kas atbildīga par valsts naudas piešķiršanu filmdariem un ka netiek pieminēta Karapetjana filma, kas arī piedalās starptautiskos forumos un ko arī varēs LV redzēt kaut kad rudenī... Nav saprotams, vai Rietuma te piesaka tikai tās filmas, kas finansētas ar kinocentra starpniecību, vai vispār, vai kā?
Alla Borisovna
A
Atklāti sakot, arī Signes BAumanes akmeņi manās kabatās saukšana par Latvijas filmu ir vēlmju domāšanas piemērs. Kinocentrs atbalstīja šīs filmas kopijas izgatavošanu latviešu valodā, tas arī viss.
  • 1
  • 1
Pulga
P
Skaisle atdzimusi Margarētes veidolā? ;)
  • 1
  • 0
Senais
S
Provinciāļiem jau patīk kaut nieks, bet pievelkams prestižam. Tā apmēram kā tā muļķīgā priecāšanās par latvisko izcelsmi kādam, kas kļuvis redzamāks un tas nekas, ka tas kāds pat īsti nezina kur un kas Latvija.
  • 9
  • 1
Margarēta
M
Diemžēl robeža starp recenziju un reklāmisku pieteikumu ir izplūdusi. Labs piemērs tam ir tā saucamās jūsmīgās recenzijas ārzemju presē par Baumanes multeni. Īstenībā vismaz 2/3 visās tā saucamajās recenzijās nāk no filmas pieteikuma Karlovivari festam, bet pieteikumus parasti veido producenti vai festivāla rīkotāji sadarbībā ar producentiem. Tā ir reklāma. Par visām iepriekš nekur nedemonstrētām festivālu filmām pirms festivāla raksta tikai un vienīgi labu. Neviens festivāls tak neies atzīties, ka iekļauj savā programmā arī štruntīgas filmas. Līdz ar to festivālu pieteikumu tekstus nav īsti vērts lasīt, viņi nav uzticami. Tāpat šos Rietumas tekstus par jaunajām filmām es ieteiktu uztvert drīzāk kā reklāmas aktivitātu, nevis recenziju. Tas, kādā veidā Latvijā tiek dalīta kultūras nauda, ir atsevišķa stāsta vērts. Piemēram, biedrības ascendum aktivitātes un ascendum naudas dalītāju savstarpējās saites ar naudas devējiem būtu jāvērtē korupcijas novēršanas iestādēm, jo atsevišķas epizodes tur ir … krimināli sodāmas darbības (naudas atmazgāšana, ziedošana, lai izvaifrītos no nodokļu maksāšanas, iepirkumu ietekmēšana ar ziedošanu).
  • 2
  • 2
lauku vecis
l
Šoreiz ne par konkrētajām filmām , bet par rakstā ietverto vēstījumu..... Kāpēc "bez tēviem" nevis" bez mātēm"? Ja vispārina tad,manuprāt mūsdienu jaunās sievietes šajā ziņā grēko vairāk....jo viņām no dabas ir nolikts rūpēties vispirms par bērniem un tikai tad par karjeras taisīšanu... Senais,sliecos piekrist Rietumas k-dzes raksturojumam jūsu komentārā .... Nenoliedzami pievilcīga būtne, bet.....nav tā sirsnīgā starojuma, kas ,piem. Sniedzītei.... Dada...."Kur palika tēvi"....ko jūs, ko jūs, tas tak šauri nacionālistisks skatījums.... tas nekotējas politkorektajā kino" gurmanu" lokā....
:)
:
Visām pelēm garšo siers
  • 0
  • 0
>08:29
&
Kaut kā nemanīju, ka pēdējā publikācijā Sniedze būtu reklamējusi savu bērnu. Un vēl....nevajag tik klaji izpaust savas personīgās antipātijas.
  • 2
  • 0
Vecim
V
.nav tā sirsnīgā starojuma, kas ,piem. Sniedzītei.... Kaut kāda dīvaina Sniedzes un Rietumas salīdzināšana. Mani tas sirsnīgais Sniedzes starojums jau sāk kaitināt. Slejas KD vājas, neko neizsakošas. Bet jebkurā publicitātē sava bērna reklamēšana nav prāta darbs, un visvairāk tas var attiekties uz paša bērna raksturu.
  • 3
  • 2
Oho
O
P.S. Par muižām, meitām, ārlaulības bērniem un zemes parādu dzēšanu spriežu no latviešu literatūras, nevis no vēstures avotiem. Prātā nāk Aīdas Niedras romāns "Sieva", bet ir lasīts ne mazums vēl daudz citu grāmatu.
  • 4
  • 1
Oho
O
Lauku vecim Tiešām visai arhaiski uzskati, ja jau Jums šķiet, ka zemjostas čakru darbināša ir tikai uz viena dzimuma - sievietes - atbildību. Puiši neko nedarbina un ātri aizmūk. Nav viņu darīšana. Tā? Patiešām 19. - 20. gs. mijas uzskati, ka viss tikai vienas vienīgas sieviešu vieglprātības dēļ. Un kur tad lai ņem tos labos un nobriedušos vīrus, ja jaunībā šitādi šibzdiki gadās? Gribat teikt, ka tad, kad viņi paaugas, kļūst nopietnāki, atbildīgāki un gādīgāki? Starp citu, līdz pat 90. gadiem Latvijā ļoti izplatīts bija uzskats, ka meitenēm jāpaspēj ātri apprecēties, jo pēc tam vairs nebūs brīvu vīriešu. Neskatoties uz visu liberālismu, kaut kādas paliekas no šiem uzskatiem vēl arvien ir vērojamas. Lustīgajam nerrim Šajā gadījumā es domāju daudzās, anonīmās, sabiedrībā nezināmās vientuļās mātes un/vai šķirtenes, kuru vārdus te saukt nebūtu jēgas. Un es neticu, ka Jūs tādu nevienu nepazīstat. Man tādu paziņu ir tik daudz, ka biezs. Savukārt, runājot par Jūsu nosauktajām sabiedrības dāmām (godīgi sakot, nemaz nezinu viņu dzīvesstāstu, tāpēc arī neņemos spriest, kā ir īstenībā), var veikt nelielu domas eksperimentu - kā būtu tad, ja viņām būtu bijis līdzās īsts vīrietis, uz kuru var paļauties, kurš nemūk krūmos pie pimajām grūtībām? Varbūt nebūtu radusies vajadzība šādi pašapliecināties? Pieļaujajam domu, ka karjeru dažkārt sievietes izvēlas pēc kādas pamatīgas vilšanās ģimenes attiecībās? Un es te tagad neko negrasos attaisnot, vien izskaidrot. Tāds vērojums no malas. Par muižām un smukajām meitām - bija jau visādi. Arī ne vienmēr var vainot tikai smukās meitas izlaidībā. Nenoliedzams fakts, ka muižkungi visai bieži atlaida visas rentes un atdeva zemi kā izmaksātu (pēc dzimtbūšanas atcelšanas zemniekiem taču bija jāizpērk zeme, ko viņi pirms tam bija apsaimniekojuši kā dzimtcilvēki) tām meitām, kuras laida pasaulē viņu bērnus. Kurš ņemsies izpriest, cik bieži tēvi, līgavaiņi paši nepagrūda savas ģimenes skaistās sievietes, lai ar vienu rāvienu tiktu vaļā no parādiem un dabūtu zemi, par kuru varbūt pretējā gadījumā dabūtu maksāt visu dzīvi paši un vēl nākamā paaudze turpinātu. Kredīta dzēšana - tā to mūsdienās sauc.
  • 8
  • 1
lauku vecis
l
Redziet cienītā, neesmu tik humanitāri studēts, lai ielaistos strīdos par vienu teikumu. Atkārtošu vēlreiz...." no dabas ir nolikts rūpēties vispirms par bērniem" .Šeit man vajadzēja acīmredzot likt punktu un tikai pēc tam turpināt. domu ... par karjeru... Piedodiet atvainojiet...neesat mani sapratusi pareizi....bet nu Dievs ar viņu...to karjeru.... Esmu vecmodīgs retrogrāds ....ja runājam atklāti...nesaprotu tās jaunās meitenes, kuras pa fikso saiet kopā ar puisi , izdomā, ka uzreiz vajag bērnuku... ar visām no tā izrietošajām sekām.... Tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis..... Un vēl...vai jums nešķiet, ka" nodrošināšanās pret situāciju, ka vezums tālāk būs jāvelk vienām pašām"....nav īstā bāze uz kā dibināt attiecības un radīt bērnus.... Ir galīgi šķērsām vispirms darbināt zemjostas čakras .... Nu jā, tās tādas austrumu gudrības...bet varbūt ir vērts padomāt vai Ego mums netraucē dzīvot harmonijā ar sevi un visu pasauli.....
  • 1
  • 2
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Oho! - Nu, bet paskatieties vispirms uz to vientuļo māmiņu plejādi Latvijā: pati šī bloga autorīte Rietuma; lauku veča iecienītā Sniedzīte; un kur ta' vēl Ēlerte, Demakova, Kalniete... un daudzas jo daudzas citas. Tās, Jūsuprāt, "nemaz nav tik milzīgas karjeristes per se"? Un, kad ta' Latvijā beidza pastāvēt patriarhālā iekārta? - Meitieši te aizvien bijuši tie noteicēji, kā tas ir visās vergu/dzimtcilvēku iekārtās. Un smukās meitas bija tās, kuras pieņēma kalpot muižās, kur tām dzima muižnieka vai viņa dēlu bērni , un muižnieks tad aiz žēlastības pret saviem bērniem piešķīra mājas un kādu latviešu kalpu par vīru... Nu, tā apmēram.
  • 8
  • 7
Oho
O
Šeit izlasīju (te ir implicīti ielikts, kas Jūsuprāt ir dabas nolikts (tātad daba liek tiekties, citiem vārdiem sakot to pašu): " "no dabas ir nolikts rūpēties vispirms par bērniem un tikai tad par karjeras taisīšanu". Bet sievietes pašas neaudzina bērnus ne jau tāpēc, ka visas tik briesmīgi grib taisīt karjeru, bet tāpēc, ka, patriarhālajai sabiedrības iekārtai beidzot pastāvēt, visām jāstrādā. Arī tām, kuras dabas sauciena aicinātas labprāt paliktu mājās pie bērna. Pat nekādu karjeru netaisot, 8 stundu darbs piecas dienas nedēļā ir norma. Un Latvijā vēl sievietes pēc bērna piedzimšanas paliek mājās daudz ilgāk, nekā tas ir daudz tālāk šajā virzienā attīstītajos Rietumos - tur pēc bērna dzimšanas pienākas vien kādas 4-6 nedēļas bērna kopšanas atvaļinājuma. Bet pēc tam tikai darbs no vienas vietas. Arī tad, ja tas darbs nekādu karjeru un izaugsmes iepsējas nepiedāvā. Un vēl painteresējaties pie viena, cik Latvijā ir tādu sieviešu, kuras bērnu audzina bez tēva, kurš ne tikai nav līdzās, bet arī alimentus maksāt nav piedabūjam. Tad ko Jūs viņām ieteiksiet - karjera vai rūpes par bērnu? Vairumā gadījumu tas ir gan viens, gan otrs, nemitīgi raujoties uz pusēm - ne bērnam spējot veltīt pietiekami daudz laika, ne arī darbā spējot izvairīties no pārmetumiem, ka atkal jau ņem bērna kopšanas atvaļinājumu vai atprasās, lai aizskrietu uz māmiņu dienas koncertu bērnu dārzā, piemēram. Tā ir džives realitāte ļoti daudzām sievietēm, kuras nekādu karjeru netaisa, tikai strādā iztikai, par lielo mākslu un zinātni pat nerunājot. Un omītes tādos gadījumos ir lielas palīdzes un glābējas. Ja vien, protams, pašām vairs nav jāstrādā. 65 gadi sievietēm tagad ir pensijas slieksnis. Pirms pārmest sivietēm, ka viņas "grēko vairāk", painteresējieties, kādu kurai ir motīvi. Latvijā tomēr tik daudzām trūkst tā gādīgā, pelnošā ģimenes tēva līdzās, lai viņas varētu pirmām kārtām veltīties ģimenei. Tā ka tā drīzāk ir cēloņsakarību ķēde - tēva nav, mātei jākļūst par par tēvu, pie viena cenšoties arī būt par māti. Dabīgi, ka rezultātā tāda pusmāte un ceturtdaļtēvs vien no viņas sanāk. Bet tas jau ir cits stāsts. Nav nemaz tās jaunās mūsdienu sievietes tik milzīgas karjeristes per se. Liela daļa vienkārši cenšas nodrošināties pret situāciju, ka, iespējams, vezums tālāk būs jāvelk vienām pašām.
  • 16
  • 4
lauku vecis
l
Oho, kur jūs izlasījāt, ka uz karjeru tiekties nolikusi daba? Daba nolikusi rūpēties vispirms par bērniem....karjera ir tikai kā piemērs, ko, nevajadzētu stādīt kā pirmo un galveno uzdevumu sievietes- mātes dzīvē.... Karjeru lai taisa mātes, kuru bērni ir jau pietiekami pieauguši vai bezbērnu dāmas... Ir jau vel trešais piemērs - sievietes, kuru bērnus visā pilnībā uzņemas audzināt vecvecāki....starp citu ļoti izplatīts gadījums..... Palasiet kādreiz intervijas ar ievērojamām sievietēm,, kuras atzīstas, ka bez omītes palīdzības bērnu audzināšanā nebūtu varējušas bīdīt zinātni vai mākslu..... Ar to negribu apgalvot, ka tas ir slikti....kādreiz tieši vecvecāki dod visvērtīgāko ieguldījumu mazbērnu dzīvē.... Novirzījos no tēmas.....sorry!
  • 4
  • 4
Oho
O
"no dabas ir nolikts rūpēties vispirms par bērniem un tikai tad par karjeras taisīšanu..." Ļoti interesanti. Un kam tad ir "no dabas nolikts"? Pirmo reizi dzirdu, ka karjeram kādam ir kas dabīgs, uz ko tiekties vai netiekties ir likusi pati daba.
  • 3
  • 3
dada
d
Kontekstam par bērnību bez tēviem būtu pieminēt arī jauno dok.filmu " Kur palika tēvi", bet tādas filmas Rietuma ignorē kā sugu. Ļoti objektīvi!
Vārds
V
Tikpat interesanti, ka Rietumai beztēvu tēmā "piemirsusies" Krilova "Uz spēles Latvija".
  • 12
  • 1
Marī
M
Jā, jo būtiskākais šajā stāstā i nevis ak-vai-man -dieniņ, bet stāsts par to, kā cilvēks zaudē tēvu vai spēju pašam būt tēvam ne tikai fiziski. No šāda viedokļa daudz interesantāka būtu, piemēram, filma par Modra tēvu. Bet nepatīkami jautājumi un atbildes īsti neietilpst KD sleju žēlīgajā korektumā.
  • 5
  • 1
īpaši
ī
"Cerams, pēc abu filmu pirmizrādēm taps analītiski raksti, kuros visdrīzāk tiks uzsvērta gan Izlaiduma gada, gan Modra tematiskā un pat stilistiskā līdzība."
Alla Borisovna
A
Nu, pati jau laikam kritikas vairs nerakstīs. Noblesse oblige, tā sakot.
  • 0
  • 1
Ameba
A
Vai man vienai liekas,ka D.R. vēstījumos jūtams skolotājas gēns? Pateikt neapstrīdamus faktus, nedodot vietu daudzpunktēm? Protams, no ziņas vērtīguma, laba ziņa ir iepriecinoša ziņa, bet.... vai tad nevarētu ļaut nolasīt arī pašu?
Vārds
V
Moscow not gene but germ !
  • 1
  • 2
Senais
S
Reizēm sanāk smiekli, kad dzirdu to viegli nogurušo balsi, nedaudz augstprātīgā labvēlībā man pirms redzamā skaidrojot kas labs, vai slikts kādā filmā. Varen viegli kļūst dzīvot, ja zinu kā skatīties un vēl vieglāk, kad ir norādītas labākās vietas.
  • 25
  • 2

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Skanošā fotoizstāde IRu

Apvienojot skaņas un attēla spēku, radīta skanoša foto izstāde IRu. Izstādes fotogrāfiju autors Lauris Vīksne. 52 fotogrāfijas uzņemtas Japānā, Tokijā un Latvijā. Izstādē skan Pūt, vējiņi!, latviešu ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja