Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +21 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā piešķir papildu finansējumu 2,985 miljonu eiro apmērā

Valdība otrdien atbalstīja papildu finansējuma piešķiršanu 2,985 miljonu eiro apmērā ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), ar mērķi piesaistīt ārvalstu finansējumu filmu nozarei un citām nozarēm, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) administrē un konkursa kārtībā sadala valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. LIAA pieņem lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu un līguma noslēgšanu vai par projekta iesnieguma iekļaušanu projektu iesniegumu rezerves sarakstā, vai par atteikumu noslēgt līdzfinansējuma līgumu.

Tiesības noslēgt līdzfinansējuma līgumu piešķir to projekta iesniegumu īstenošanai, kuri ieguvuši augstāku vērtējumu. Projekta iesniegumi, kas tiek atbalstīti, bet kuri nepietiekama projekta iesniegumu konkursam paredzētā līdzfinansējuma dēļ nesaņem finansējumu, tiek iekļauti projektu iesniegumu rezerves sarakstā, sarindojot projekta iesniegumus prioritārā secībā atbilstoši iegūtajam punktu skaitam.

Rezerves saraksts tiek veidots ar mērķi atbalstīt kvalitatīvus projektus, kuru īstenošanai valsts budžetā paredzētie budžeta līdzekļi ir nepietiekami. EM, sadarbojoties ar LIAA, sagatavojusi rīkojuma projektu, ar kuru Ministru kabinets tiek lūgts atbalstīt apropriācijas palielinājumu 2024.gadā nepieciešamajam līdzfinansējumam ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

EM norāda, ka 2024.gada valsts budžeta līdzfinansējuma konkursa ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā sestā kārta tika izsludināta laikā no 2023.gada 13.novembra līdz 2023.gada 13.decembrim. Šogad pieejamais valsts budžeta līdzfinansējums ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā bija 721 700 eiro, ņemot vērā 2023.gadā noslēgto līdzfinansējuma līgumu par vienas filmas uzņemšanu 2023. un 2024.gadā.

Sestajā atlases kārtā tika iesniegti septiņi projektu iesniegumi, no kuriem ar līdzfinansējuma saņēmēju SIA Cinevilla Films tika noslēgts līgums par filmas projekta īstenošanas līdzfinansējumu 639 500 eiro apmērā, savukārt seši projekti tiek iekļauti rezerves sarakstā.

Sešiem rezerves sarakstā iekļautajiem projektu iesniegumiem kopējais nepieciešamais valsts budžeta līdzfinansējums ir 3 066 798 eiro, bet LIAA pieejamais līdzfinansējuma rezerves sarakstā iekļautajiem projektu iesniegumiem ir 82 200 eiro, tādējādi papildus nepieciešamais finansējums ārvalstu filmu uzņemšanai 2024.gada sestajā kārtā ir 2,985 miljoni eiro.

Sestajā kārtā apstiprinātie septiņi projekti pilnībā vai daļēji tiks īstenoti Latvijā. Plānots, ka šo septiņu filmu projekti 2024.gadā Latvijai piesaistīs investīcijas 16 miljonu eiro apmērā. Plānotais Latvijas valsts līdzfinansējums ir 3,7 eiro apmērā, no kuriem nodokļu nomaksas veidā valsts budžetā plānots iegūt četrus miljonus eiro.

Ar Latvijas līdzfinansējumu sestajā atlases kārtā savu projektu īstenos SIA White Picture un SBS Productions, kas uzņems filmu Divi prokurori, SIA White Picture un Slot Machine S.A.R.L, kas filmēs kinolenti Dāņu sieviete, SIA Film Angels Studio, Network Movie Film, Fernsehproduktion GmbH un Studio Zentral iecerējuši uzņemt filmu Abrakadabra.

Tāpat finansējums vajadzīgs SIA Bergmane Producton un 360 Media OÜ, kas filmēs kinolenti Detektīvs Foks, SIA Amber Land Film un Filmivabrik OÜ, kas uzņems filmu Mūsu Ērika, SIA Mima Films un Argonauts Productions S.A., kas filmēs kinolenti Plaisa.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kovbojs pie ugunskura

Ideja smaržot kā futbolistam pēc treniņa mani nekad nav saistījusi, un es nespēju iztēloties apstākļus, kuros man atvērtos maks, kad redzu čiksu ar sātaniski pavedinošu skatienu un pavērtām lūpām

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja