“Man nav zināms, kāds ir bijis pieteikums, cik sagatavotiem aktieriem bija jāierodas, kādas bija atlases prasības. Par to ir jādomā aktieru vietējiem producentiem, jo neviens aktieris no ielas nenāk tāpat vien uz atlasēm, viņu uzaicina,” skaidroja J.Siliņš. Ja aktieriem zināms, kam gatavoties, viņi spēj to izdarīt, piebilda rektors.
“Jaunajiem aktieriem nav problēmu ar angļu valodu, vidējās un vecākās paaudzes aktieriem tās, protams, varētu būt,” uzsvēra J.Siliņš. Viņš gan piepilda, ka perfekta angļu valoda ir retajam.
Uz jautājumu, vai latviešu aktieri spēj strādāt ar ārzemju režisoriem, akadēmijas rektors atbildēja, ka noteikti jā, jo vairāki aktieri gan sadarbojas ar ārvalstu filmu veidotājiem, gan strādā aiz Latvijas robežām. “Ja atceramies, ka Verners Hercogs uzņēma filmu Latvijā, tajā piedalījās arī vietējie aktieri, un nekādu pretenziju viņam nebija,” atminējās J.Siliņš.
Lai gan akadēmijas rektors nav pazīstams ar Baltic Pine Films producentu S.Serpuhovu, viņš norādīja, ka producentam nevajadzētu izdarīt vispārīgus secinājumus.
Lūgts atbildēt, vai akadēmijā mācībspēki aktieriem māca arī sevis pasniegšanas mākslu, spēju prezentēt savas prasmes un veidot CV, J.Siliņš atbildēja, ka galvenais uzdevums aktierim ir iemācīt spēlēt profesionālā komandā. Akadēmijas rektors norādīja, ka mācību iestāde sniedz iespēju aktieriem izmēģināt spēkus gan darbam Latvijā, gan ārvalstīs.
“Savus studentus iekļaujam filmās, ko uzņem Latvijā, lai rodas pieredze, sapratne par filmēšanas grupas darbu, jo prakse ir pats labākais. Nepieciešams, lai rodas pieredze, zināšanas un spēja reaģēt,” atklāja J.Siliņš.
Rektors stāstīja, ka akadēmija piedāvā arī studentu apmaiņas programmu ERASMUS, lai jaunie aktieri apgūtu prasmes Polijā, Itālijā, Čehijā u.c.