Kur paliek šī vienotība un patriotisms ikdienā? Kāpēc mēs ikdienā nevēlamies vienoti kalpot savai valstij, savai brīvajai Latvijai? Kur ikdienā paliek šīs pamatvērtības?
Es saredzu tikai vienu iemeslu, kāpēc tas nenotiek ikdienā – tā ir alkatība! Negausīga vēlme iespējami ātrāk saņemt savu personīgo labumu , neatkarīgi no tā, cik daudziem cilvēkiem tiek nodarīts pāri, nespējot apstāties pie jau sasniegta turīguma.
Es to pat sauktu par sava veida „vērdiņa slimību”. Mēs visi labi zinām, kuri ar to jau vissmagāk ir saslimuši. Mums kopīgi jādomā, kā izārstēt jau saslimušos un kā pasargāt krietnos Latvijas iedzīvotājus. Īpaši svarīgi to apzināties tagad, pirms jaunās Saeimas vēlēšanām.
Ne jau velti mums, latviešiem, ir pasaka „Par vērdiņu”. Tikai atcerēsimies – vai pasakas galvenais varonis Ansis pats jutās laimīgs? Pēc šķietami „mūžīgā vērdiņa’ atrašanas Anša vērtību sistēma, attieksme un izturēšanās krasi izmainījās. Agrāko vienkāršību un pacietību nomainīja nebeidzama mantrausība. Nauda bija tik ļoti pārņēmusi Ansi savā varā, ka tam vairs neatlika laika nekam citam, pat ne savai mātei! Un vai laimīgi jūtas tie, kas nodevuši savu valsti un vairs nevar gulēt ar tīru sirdsapziņu?
Lielā bagātība visbiežāk diemžēl laimi nenes, taču, sekojot vērdiņa maldugunij, mēs varam pazaudēt pašu dārgāko, kas mums ir – savu brīvo un neatkarīgo Latviju! Bet tieši par šo mērķi vajadzētu būt vienotiem visiem Latvijas iedzīvotājiem – gan tautas kalpiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam, gan latviešiem, gan nelatviešiem. Visiem, kuri Latviju sauc par savām mājām.
No kāda pieredzējuša pašvaldības vadītāja, pašlaik 9.Saeimas deputāta, dzirdēju atziņu, ka labam tautas kalpam nedrīkst piemist trīs īpašības, kas sākas ar burtu ”a” – Alkatība, Augstprātība un Autoritārisms .
Par tautas kalpiem būtu jākļūst cilvēkiem, kuriem nepiemīt šie 3A. Apzīmējums 3A nereti gan tiek lietots arī, runājot par atsevišķiem politiķiem.
Es uzskatu, ka par tautas kalpiem drīkst strādāt cilvēki, kuri spēj ne tikai svētku reizē, bet arī ikdienā kalpošanu Latvijai un tās ļaudīm paturēt kā savu galveno vērtību.