Festivāls Mesiac Fotografie dibināts 1991. gadā un šogad svin divdesmit piecu gadu jubileju. Festivāls piedāvā plašu programmu, kuras ietvaros Rīgas fotogrāfijas biennāle prezentē piecu Baltijas mākslinieku - Ievas Epneres, Viktorijas Ekstas, Ivara Grāvleja (Latvija), Marges Monko (Igaunija) un Mindauga Ažušila (Lietuva) izstādi Viewfinders. Laikmetīgā Baltijas fotogrāfija. Izstādes kuratore – Inga Būvere.
Marge Monko (1976) sērijā Manufaktūras krišana (Fall of the Manufacture, 2009 – 2012) pievērsusies skumji raksturīgas mūsdienu ainas fiksēšanai – viņa portretē pamestu fabriku Kreenholm Narvā, pierobežas pilsētā starp Igauniju un Krieviju.
Ievas Epneres (1977) sērija Zaļā zeme (2010) ir stāsts par laiku – pagātni un tagadni kādreiz aktīvā, tagad klusā, pamestā pilsētiņā, kur viņa pavadīja savas bērnības vasaras. Darbā uzsvars likts uz cilvēka portretējumu ainavā.
Viktorijas Ekstas (1987) divu gadu laikā tapusī sērija Dievs. Daba. Darbs (2013-2015) apvieno fotogrāfijas un privāti arheoloģiskas performances iezīmes. Viņa fotografē pati sevi, iejūtoties vecas lauku sētas saimnieces lomā.
Fotogrāfs Ivars Grāvlejs (1979) sēriju It is not Africa! (Tā nav Āfrika!, 2015) šķietami veidojis kā nevainīgu attēlu papildinājumu kādam informatīvam ceļvedim. Dokumentālā estētikā ieturēto fotogrāfiju skatītājam tomēr drīz vien jāattopas, ka kaut kas ar šo reprezentācijas materiālu tomēr nav īsti kārtībā, un tad sākas vai nu jautrība – smiešanās par sevi, vai dusmas – kā var tik neganti jokot?!
Arī lietuvietis Mindaugs Ažušilis uz apkārtni raugās ar vieglu ironiju. Fotogrāfiju sērijā Laime Lietuvā (Happiness in Lithuania, 2011-2012) viņš reflektē par jēdziena "laime" izpratni savu tautiešu vidē, dokumentējot jocīgas ļaužu izdarības un absurdus skatus.
Rīgas fotogrāfijas biennāle ir jauns starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Latvijas, Baltijas un Eiropas reģionu. Pirmā biennāle notiks 2016. gada aprīlī un idejiski fokusēsies uz mūsu reģiona ģeopolitisko īpatnību – atmiņām, sapņiem, realitāti.