Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Kim? izsludina Open Call 2024 izstāžu konkursu

Līdz 25. februārim Kim? Laikmetīgās mākslas centrā ir skatāmas trīs jauno mākslinieču un kuratores veidotas izstādes, kas tapušas konkursam Kim? Open Call 2023. Šo izstāžu izskaņā Kim? izsludina nākamo – Open Call 2024 – konkursu jaunās paaudzes māksliniekiem, autoru kolektīviem un kuratoriem, kura uzvarētājam būs iespēja īstenot izstādi Kim? izstāžu zālē.

Piecpadsmit publiskās darbības gadu laikā Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir saglabājis nemainīgu ieinteresētību jaunu mākslas parādību novērojumos un to dažādo izpausmju atbalstīšanā, sarunu un koprades formā integrējot tās institūcijas programmā. Gatavojoties nākamā gada izstāžu programmai, tiek izsludināts ikgadējais Kim? Open Call – iespēja Latvijā bāzētiem vai no Latvijas nākošiem māksliniekiem, kuratoriem un radošām apvienībām īstenot izstādi un pavadošo publisko programmu Kim? Laikmetīgās mākslas centrā ar norisi 2025. gada pirmajā pusē. Šajā konkursā par jaunās paaudzes māksliniekiem un kuratoriem tiek uzskatītas personas vecumā no 18 līdz 30 gadiem. 

Kim? Open Call 2024 laureātu komentārs

Ieva Jakuša un Gundega Strauberga: “Darbojamies mākslas jomā jau vairākus gadus, bet nekad nebijām izstādījušās Latvijā. Konkurss sniedza lielisku iespēju parādīt savus darbus plašākai auditorijai, piedalījāmies gan radio, gan TV pārraidēs un sasniedzām auditoriju, kas bez Kim? palīdzības nebūtu iespējams. Mēs varējām realizēt visas mūsu idejas ar komandas atblastu, savstarpējā saziņa bija ļoti viegla un profesionāla.”

Karlīna Mežecka: "Tā ir bijusi brīnišķīga iespēja sadarboties ar vadošo laikmetīgās mākslas institūciju Latvijā. Īpaša pieredze parādīt savu praksi uz kopējās Baltijas laikmetīgās mākslas fona.”

Kim? Open Call 2024 rezultātā un vismaz pusgadu garā periodā tiek noprecizēta un attīstīta neatkarīga mākslinieciskā pozīcija un radošā ideja (t.sk. tās aktualitāte, jautājumi, atsauces), kā arī meklēts piemērotākais veids un mākslinieciskie izpausmes līdzekļi idejas īstenošanai. Papildus tiek sniegtas konsultācijas mākslinieka/ces portfolio sagatavošanā, autora/es radošo darbību aprakstošā teksta un kritiskā leksikona veidošanā, ieteikumi mākslas prakses dokumentēšanā un publiskošanā, ieteikumi un praktiskas konsultācijas projektu rakstīšanā, kā arī labās prakses ieteikumi nākotnes sadarbībām ar kuratoriem, kritiķiem, kolekcionāriem lokālā un starptautiskā mērogā.

Konkursa iniciatīva radās 2016. gadā ar mērķi veicināt daudzsološu un talantīgu mākslinieku un kuratoru savlaicīgu atklāšanu, nodrošinot pēc iespējas labākus priekšnosacījumus un ietvaru viņu radošās ieceres veiksmīgai īstenošanai. Iepriekšējie Kim? Open Call laureāti ir mākslinieces Annemarija Gulbe, Ieva Jakuša un Gundega Strauberga, Karlīna Mežecka, Sabīne Šnē, Jānis Krauklis, Toms Harjo un Jānis Dzirnieks, kā arī kuratores Žanete Liekīte un Laura Brokāne.

Kim? Open Call 2024 pieteikumus izskatīs žūrija: Kim? izpilddirektore Evita Goze, mākslinieks, kurators, galerijas 427 vadītājs Kaspars Groševs, filozofs un kurators Igors Gubenko, mākslas kritiķe Santa Hirša, kuratore un Kim? Programmas direktore Zane Onckule un kuratore un pētniece Maija Rudovska. 

 

Pieteikumā jāiekļauj:

  • Idejas, radošā koncepta apraksts latviešu valodā, minot dalībniekus, programmu (līdz 1 A4) un skices, vizuālas atsauces);
  • radošās prakses portfolio (t. sk. CV un īsa biografija);
  • budžeta ieskicejums vai komentāri.

Kim? nodrošina:

  • Kim? kuratoriālo ekspertīzi, iesaisti un atbalstu projekta izstrādes un norises laikā;
  • idejas īstenošanai nepieciešamā finansējuma piesaisti (līdz 3000 eur);
  • labiekārtotu izstādes telpu (60-80 kv.m. platībā);
  • zinoša tehniskā personāla atbalstu un darbaspēku izstādes iekārtošanā;
  • efektīvu Kim? preses un komunikācijas stratēģiju lokālā un starptautiskā mērogā. 


Pieteikšanās līdz 31. martam, rakstot uz [email protected], norādot tēmu Kim? Open Call 2024.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja