Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Mākslas muzejs Rīgas birža atzīmē viena gada jubileju

Otrdien, 21. augustā, mākslas muzejs Rīgas birža atzīmēs savu pirmo dzimšanas dienu.

Kā pastāstīja mākslas muzeja Rīgas birža vadītāja Daiga Upeniece, 21. augustā laikā no plkst. 17 līdz 19 rīdziniekiem un Rīgas viesiem tiks dāvinātas divas laimīgās stundas muzeja bezmaksas apmeklējumam. Muzeja ātrijā būs novietots "brīvais mikrofons", kā arī skanēs mūzika labam noskaņojumam.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce stāsta: "Atskatoties uz gadu, kopš mākslas muzejs Rīgas birža atvērts apmeklētājiem, ar gandarījumu varu atzīmēt, ka muzejs ir atradis savu vietu Rīgas kultūrtelpā, piesaistot plašu mūsu sabiedrības un tūristu interesi. Pakāpeniski tiek apgūtas iespējas, ko piedāvā pati ēka gan izstāžu veidošanā, gan dažādu citu aktivitāšu nodrošināšanā. Šobrīd izskatās, ka ir izveidota spēcīga personāla komanda, kas strādā ar patiesu atdevi un ieinteresētību. Lai skatītājiem ir gandarījums arī turpmāk!"

Mākslas muzejs Rīgas birža savas durvis apmeklētājiem vēra pagājušajā gadā – Rīgas svētku laikā, 20. augustā – ar plašu atklāšanas ceremoniju, uzreiz piesaistot sabiedrības uzmanību. 2012. gadā muzejs tika pieteikts prestižajai Eiropas Muzeju foruma balvai Eiropas gada muzejs. Šobrīd ir zināms, ka Rīgas birža ir viens no 28 muzejiem, kas iekļuvuši konkursa otrajā kārtā. Balvas ieguvējs tiks paziņots 2013. gada maijā. Pērn Rīgas birža ieguva Latvijas Televīzijas kultūras raidījuma 100 grami kultūras balvu Kilograms kultūras, kā arī Latvijas Būvnieku asociācijas novērtējumu Labākā gada būve Latvijā nominācijā Rekonstrukcija.

"Savus svētkus mākslas muzejs Rīgas birža vēlas svinēt kopā ar saviem apmeklētājiem. Tieši kopā ar viņiem muzejs ir izveidojies tāds, kādu mēs to redzam šodien. Diskusijas, pārrunas, ieteikumi, prāta vētras dažādu nozaru profesionāļiem – tā ir bijusi šī nostrādātā gada ikdiena. Muzejs vēl ir tikai sava ceļa sākumā. Prieks ir pašā procesā, spējā uz lietām skatīties pozitīvi, kā arī katrā sasniegtajā mērķī, ko, kopējās koncepcijas ietvaros, ir izdevies realizēt atbilstoši iecerēm," atzīmē mākslas muzeja Rīgas birža vadītāja Daiga Upeniece.

Muzeju gada laikā kopš atvēršanas apmeklējuši vairāk nekā 120 000 skatītāju. Vislielāko apmeklētāju interesi ir guvušas izstādes Glasstress Rīga – darbi no Berengo studijas (32 000 apmeklētāju četros mēnešos), Austrumu porcelāns un Nīderlande. Austrumu un Rietumu mijiedarbība 17. gadsimtā (28 681 skatītājs trīs mēnešos) un Faberžē (26 262 apmeklētāji divos mēnešos). Muzejs Latvijas kultūras dzīvē ir ienācis ar bagātām pasākumu programmām dažāda vecuma un interešu mērķauditorijām, sākot no bērniem, kuri ar prieku muzejā svin dzimšanas dienas, un beidzot ar starptautiskām konferencēm, kas pulcē dažādu valstu profesionāļus. Muzejs ir draudzīgs māmiņām un senioriem, piedāvā iPhone aplikācijas, QR kodos ietverto informāciju, kā arī rosīgu dzīvi sociālajos medijos skolēniem, studentiem un enerģiskākajai sabiedrības daļai.

Atbilstoši savām kolekcijām muzejs aktīvi iesaistās Austrumu kultūras popularizēšanā, pozicionējot sevi kā kultūru tikšanās vietu, nemitīgi meklējot līdzsvaru starp laikmetīgo un klasisko, Austrumiem un Rietumiem, izziņu un atpūtu, modernajām tehnoloģijām un agrāko gadsimtu mākslas darbu vērtību.

Daudzi starptautiskie projekti ir bijuši iespējami pateicoties dažādu institūciju un sponsoru atbalstam. Šajā gadā ar muzeju īpaši daudz kopā ir strādājusi Ārlietu ministrija, Nīderlandes Karalistes vēstniecība, kā arī Filipīnu, Dienvidkorejas, Indonēzijas, Japānas, Ķīnas, Zviedrijas, Polijas, Pakistānas vēstniecības, Francijas Kultūras institūts, Rietumu banka, ABLV Bank, Berengo studija Venēcijā, Borisa un Ināras Teterevu fonds, RIX Technologies, Lattelecom, Latvijas Koncerti, būvfirmas Re&Re un RBSSKALS, interjera salons Krassky un citas daudzās un dažādās institūcijas Latvijā un ārvalstīs. Ir piesaistīti vieskuratori, kuri devuši savu pienesumu izstāžu veidošanā un citu projektu realizācijā.

Pašlaik muzejā ir atvērta holandiešu un flāmu glezniecības izstāde Floras valstība, kas ir Rīgas biržas, galerijas Modus Vivendi (Krievija, Maskava) un Rundāles pils muzeja kopdarbs, kā arī apskatāmas pastāvīgās ekspozīcijas – Gleznu galerija, Rietumu galerija, Austrumu galerija, Senā Ēģipte un Sudraba kabinets.

Kopš 2012. gada maija muzeja ātrijā savu vietu ir ieņēmis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu finansētais mākslinieka Dmitrija Gutova (Krievija) 11 metru garais un 1000 kilogramus smagais objekts Gondola, kas veiksmīgi demonstrē laikmetīgās mākslas kvalitatīvu pienesumu vēsturiskās ēkas interjerā. Boses zālē vēl līdz augusta beigām ir apskatāma informatīva izstāde, kas veltīta šī objekta tapšanas vēsturei.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja