Tipisks Latvijas politiķis runā par mistiskām „politiskām tirgus nišām” un ignorē vēlētāju sāpi, vēlmes un vajadzības.
Manuprāt, vēlētājus tik tiešām neinteresē dažādi solījumi izskatīt, veicināt, sekmēt, attīstīt, sakārtot un risināt dažādus procesus un lietas. Latvijas iedzīvotāji gaida no politiķiem valstsvīru cienīgu skatījumu un rīcību, darbus un to rezultātus! Tādēļ ir tapusi jaunā LSDSP deklarācija, kurā mēs runājam par to, kādā valstī mēs vēlamies dzīvot, kurā mēs rakstām par tiem pamatdarbiem, kas ir jādara. Savā deklarācijā mēs piedāvājam reālu un, galvenais, pozitīvu politisko platformu, piedāvājam risinājumus, kas dod augšupeju visai valstij un tās iedzīvotājiem.
Šī deklarācija ir tikai mūsu stratēģiskais skatījums. Katrs LSDSP deklarācijas punkts mums visiem kopīgi strādājot tiks atšifrēts līdz konkrētam rīcības algoritmam. Katrs LSDSP deklarācijas punkts mums visiem kopīgi strādājot tiks īstenots dzīvē, jo katrs no mums vēlas dzīvot laimīgi savā un nevis oligarhu valstī!
Lai šis lielais darbs raitāk ritētu, es savā blogā turpmāk rakstīšu par to, kā mēs, sociāldemokrāti, redzam katra deklarācijā minētā punkta konkrētu īstenošanu. Ja kādam no lasītājiem būs vēlme piebiedroties mūsu darbam, es tikai priecāšos un gaidīšu ziņu uz savu e-pastu: [email protected] .
Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas politiskā deklarācija.
Oligarhi Latviju padara par zemi, no kuras bēg tās iedzīvotāji. Labējo partiju atbalstītā lielkapitāla vara Latviju ir ievedusi politiskajā, tiesiskajā un ētiskajā krīzē. Šī politika Latvijas tautsaimniecību un iedzīvotājus grūž ekonomiskajā bezdibenī. Tādēļ LSDSP kritiski pārvērtē savu darbību, sakopo spēkus, atjauno biedru rindas un kopā ar godīgajiem darba darītājiem saka kategorisku „NĒ” līdzšinējam valsts ceļam uz nekurieni!
Mēs, LSDSP, cīnīsimies par Skandināvijas labklājības valstu modeļa ieviešanu Latvijā, par sociāli atbildīgu politiku, kas balstās solidārās attiecībās starp visiem sabiedrības locekļiem.
Mēs, Latvijas sociāldemokrāti, cīnīsimies par tiesisku valsti, kurā, neatkarīgi no mantiskā vai varas stāvokļa, visiem cilvēkiem ir vieni likumi.
Mēs, LSDSP, pieliksim visus spēkus, lai Latvija būtu valsts ar reģionāli sabalansētu tautsaimniecības attīstību.
LSDSP redz Latvijas politiku, ekonomiku un sabiedrību tādu, kurā dominē brīvība, solidaritāte un vienlīdzīgas iespējas visiem. Šo vērtību īstenošana ļaus Latvijai uzplaukt un katram tās iedzīvotājam – menedžerim un skolotājam, celtniekam un medmāsai, bibliotekāram un inženierim, visiem godīgiem darba darītājiem - dzīvot pārticībā un labklājībā!
LSDSP strādās un cīnīsies, lai Latvija kļūtu par valsti, kurā:
1. Politiķi un ierēdņi īsteno sabiedrības vairākuma un nevis oligarhu un to domubiedru gribu. Nedaudzo oligarhu intereses ir upurētas par labu Latvijas sabiedrības vairākuma vajadzībām. Valsts kalpo ikvienam Latvijas iedzīvotājam.
2. Politiskās partijas finansē no valsts budžeta, kas palielina valsts un pašvaldību neatkarību no oligarhiem.
3. Tautai ir tiesības atlaist Saeimu.
4. Katrs iedzīvotājs jūtas droši un ir pasargāts no ļaunprātīgas rīcības.
5. Tiesībsargājošās iestādes var strādāt un strādā efektīvi.
6. Visu līmeņu tiesu instances strādā ātri un taisnīgi. Ir izveidota darba tiesa.
7. Visiem iedzīvotājiem ir skaidra valsts, sabiedrības un tautsaimniecības attīstības stratēģija, katrs iedzīvotājs redz savas iespējas savā Dzimtenē.
8. Valsts budžeta līdzekļi tiek izmantoti efektīvi.
9. Ir nodrošināts pietiekams finansiālais atbalsts programmām, kas paredzētas izpētes, ražošanas un eksporta atbalstam.
10. Katrs pilsonis ir līdzatbildīgs par tīru un sakoptu vidi. Latvijā tiek šķiroti atkritumi, ir sakārtota to izvešana no pilsētām un otrreizēja pārstrāde. Dabai draudzīga saimnieciskā darbība ir pašsaprotama lieta.
11. Ir videi draudzīgas enerģijas ražošana, neatkarīga valsts energoapgādes politika un taupīga enerģijas izmantošana.
12. Valsts garantē nepārtrauktu energoresursu piegādi arī grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem.
13. Lauksaimniecības attīstības pamatā ir zemniekiem pieņemama kooperācijas sistēma, pieejami kredīti un valsts atbalsts lauksaimniecības produktu realizācijā.
14. Ir godīga konkurence tirdzniecībā, pakalpojumu jomā un ražošanā. Ir valsts aizsardzība vietējiem mazajiem uzņēmumiem.
15. Ir progresīvā nodokļu un nodevu sistēma. Vidusslānim un trūcīgajiem valsts iedzīvotājiem ir samazināti nodokļi un nodevas.
16. Tiek īstenotas tās tiesības un garantijas, kas pēc likuma pienākas godīgajiem darba darītājiem. Līdz 2015.gadam katrā otrajā Latvijas uzņēmumā ir noslēgts kolektīvais darba līgums. Palielinātas Valsts Darba inspekcijas iespējas pildīt kontroles funkcijas.
17. Nav demokrātiju ierobežojošo normu Streiku likumā. Sociāldemokrāti kopā ar arodbiedrībām aizstāv darba ņēmēju tiesības un intereses.
18. Minimālā alga ar likumu ir noteikta 60% apjomā no vidējā atalgojuma valstī.
19. Ievestajam darbaspēkam alga ir noteikta ne mazāka par vidējo atalgojumu Eiropas Savienībā attiecīgajā nozarē un arodā.
20. Pensijas ir ne mazākas par minimālo algu un netiek apliktas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.
21. Atbalstu saņem tās ģimenes, kas ekonomiskās krīzes rezultātā var zaudēt savu vienīgo mājokli, ko iegādājušās, ņemot kredītu bankā.
22. Jaunajām ģimenēm un speciālistiem ir valsts garantēta iespēja iegūt pirmo mājokli ar atvieglojumiem.
23. „Māmiņu alga” par bērna audzināšanu trīs gadu laikā ir 75% apmērā no iepriekšējās algas. Turpmākos gadus ir nodrošināta pirmskolas mācību iestāde vai tirgus situācijai atbilstoša naudas kompensācija par auklītes algošanu.
24. Ir izglītība mūža garumā, kas tiek īstenota atbilstoši Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības attīstības stratēģijai.
25. Ir obligāta, valsts finansēta vidējā izglītība, kā arī valsts finansēta augstākā izglītība. Katrs pamatskolas skolnieks saņem veselīgas brīvpusdienas un iespēju ātri un par brīvu nokļūt skolā un atpakaļ. Katrs skolnieks saņem bezmaksas mācību grāmatas un burtnīcas.
26. Valsts medicīnas iestādes ir pieejamas ikvienam iedzīvotājam, un tajās visa likumā noteiktā veselības aprūpe, ieskaitot zāles, tiek nodrošināta par valsts budžeta līdzekļiem.
27. Latvijas novados ir nodrošināta sabalansēta un stabila attīstība.
28. Neatgriezeniski tiek pārtraukta valsts naudas dalīšana pašvaldībām pēc to vadītāju partejiskās piederības. Valsts naudas sadali starp novadiem nosaka tikai sociālā un ekonomiskā lietderība.
29. Pašvaldībām ir tik liels dzīvojamais fonds, lai tas varētu būtiski ietekmēt īres tirgu.
30. Patērētāju tiesības ir augstākas par negodprātīgu uzņēmēju peļņas kāri.
31. Ārpolitikas pamatā ir Latvijas nacionālās intereses, kas tiek īstenotas, strādājot kopā ar sabiedrotajiem.
No oligarhiem brīva valsts, kuru mīl tās iedzīvotāji, labklājība un augsta dzīves kvalitāte būs iespējama tikai tad, ja godīgie darba darītāji, katrs Latvijas iedzīvotājs teiks savu vārdu politikā un aizstāvēs savas intereses. Tieši tādēļ LSDSP no jauna nāk ar savu piedāvājumu, kurā pilsoniskā līdzdalība apvienota ar sociālo solidaritāti.