Ekspozīcija Inside ir veltījums Oskaram Vaildam, kurš šajā cietumā pavadīja divus gadus (1895–1897). Tas bija viņa dzīves briesmīgākais periods, kas mākslinieku sagrāva emocionāli un garīgi.
Rakstnieks tika apcietināts, būdams slavas virsotnē un spēku pilnbriedā, pēc tam, kad bija vērsies tiesā pret sava mīļotā vīrieša lorda Alfrēda Duglasa tēvu Džonu Duglasu, kurš bija nosaucis Vaildu par "sodomītu". Tikai otrajā apcietinājuma gadā Oskaram Vaildam tika atļauts rakstīt – 1897. gada pirmajos trijos mēnešos cietumā tapa Alfrēdam Duglasam adresētā episkā mīlas vēstule De Profundis uz 100 lapaspusēm. Adresātu tā nekad nav sasniegusi.
No vienas puses, Redingas cietums Vaildu iznīcināja (viņš nomira trīs gadus pēc atbrīvošanas), no otras – tas viņu pārvērta par traģisku figūru, represiju upuri un mocekli, uzsver organizācijas Artangel vadītājs Džeimss Lingvuds. Viņš uzskata, ka De Profundis ir viena no garākajām un skaistākajām vēstulēm, kas uzrakstīta angļu valodā.
Katru svētdienu Redingas cietuma kapelā notiek vēstules lasījums, kas ilgst gandrīz piecas stundas (50 000 vārdu!). Oskara Vailda vēstuli pieteikušies lasīt aktieri Reifs Fainss, Bens Višovs, Ketrina Hantere, režisors un dramaturgs Nīls Bārtlets, mūziķe un rakstniece Petija Smita, mākslinieks Ragnars Kjartansons un citi.
Redingas cietums darbojās no 1844. līdz 2013. gadam. Tā gaiteņos un kamerās pašlaik izvietoti speciāli izstādei tapušie Volfganga Tillmansa, Roberta Gobera, Stīva Makvīna, Nenas Goldinas, Marlēnas Dimā, kā arī Vijas Celmiņas, Roni Hornas, Feliksa Gonsalesa-Torresa un Ričarda Hamiltona darbi.
Vēl viena nozīmīga izstādes sastāvdaļa ir cietumsodu izcietušo mākslinieku vēstules – viens no tiem, protams, ir Ajs Veivejs. Izstādes apmeklētājiem ir atvērta arī Oskara Vailda kamera.
Informācija par projektu: www.artangel.org.uk/project/inside/