Arī Dombrovska vadītā valdība nav gatava piedāvāt solidārus risinājumus. Šorīt Latvijas Radio intervijā premjera atbilde par to, kādēļ neieviešam progresīvo ienākumu nodokli iedzīvotājiem, bija vienkārša un smieklīga: Latvijā jau vēsturiski esot proporcionālā nodokļu sistēma. Un vēl, progresīvā nodokļu sistēma veicināšot nodokļu nemaksāšanu. Kurš no šiem argumentiem iztur kritiku???
Piemēram, cilvēkiem, kuru ienākumi ik mēnesi pārsniedz 2000 latu, iedzīvotāju ienākuma nodokļu likmi varētu paaugstināt līdz 25 %. Vai tādēļ šie cilvēki emigrēs uz Rietumeiropu, kur viņiem šī nodokļu likme būs 30, 40 vai pat 50 % ? Vai tādēļ viņi pārstās maksāt nodokļus? Tas varētu būt pirmais solis uz progresīvu sistēmu. Argumenti, ka progresīvi principi mūsu nodokļu sistēmā vairos nelegālos ienākumus, parāda nevis progresīvo principu trūkumus, bet gan mūsu valsts vadītāju nespēju. Nespēju vadīt valsti, izveidot valsts pārvaldi tādu, kas spēj motivēt iedzīvotājus maksāt nodokļus un iekasēt tos no tiem, kuri cenšas izvairīties no to maksāšanas.
Tajā pašā laikā, gatavojot nākamā gada budžetu, valdība nekautrējas lemt par to, ka jāsamazina neapliekamais minimums. Tas, valdībasprāt, nepalielinās aplokšņu algas. Bagātos nevar aplikt ar nodokļiem – tie gudri, izdomās shēmas un nemaksās. Tādēļ jāņem no pārdevējas, šofera, celtnieka, bibliotekāra.... jā, viņi neradīs shēmas, kā apiet mūsu nodokļu sistēmu, par to mēs varam būt droši. Toties daudzi no viņiem nopirks aviobiļetes sev un savām ģimenēm, lai dotos dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi citur.