Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa šopiektdien, 3.oktobrī, plkst.20.00 notiks Intara Busuļa un grupas Sweet Waterz koncerts. Tas būs pirmais šāda žanra pasākums pilsētas izstāžu zālē, kas līdz šim pārsvarā piedāvājusi laikmetīgās mākslas izstādes.
Lai izskaidrotu jauno Rīgas mākslas telpas koncepciju, tās vadība pirmdienas rītā aicināja žurnālistus brokastot kopā ar Intaru Busuli. Melnas kafijas, siera groziņu, vīnogu un biezpienmaizīšu kompānijā Busulis un Rīgas mākslas telpas vadītājs Aigars Kauliņš uzrunāja medijus, klāstot, ka pilsētas izstāžu zāle ir daudzfunkcionāla un tikpat dažāda kā Intara Busuļa mūzika. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc par eksperimenta objektu Numur 1 izvēlēts tieši viņš. Mazliet miegainais dziedātājs Intars Busulis piebilda, ka viņš labprāt ļaujas eksperimentiem un upuri sevī nesaskata. Busulim varētu sekot arī citi mākslinieki, piemēram, Cosmos, kas pulcētu no 700 līdz 1300 skatītāju.
Jaunā koncepcija gan nenozīmējot novirzīšanos no Rīgas mākslas telpas galvenās — izglītojošās — funkcijas, piedāvājot laikmetīgās mākslas un citus mūsdienu kultūras pasākumus, piemēram, Baibas Teteres lekciju par mūsdienu fotogrāfiju (2.oktobrī 17.00) vai vācu mākslas zinātnieces Katrīnas Bekeres lekciju par vācu videomākslu (9.oktobrī 18.00). "Patlaban mūsu izstādes ierauga tikai mākslā īpaši ieinteresēti skatītāji, bet koncerti ļautu tās apskatīt plašākam cilvēku lokam," stāstīja Kauliņš. Šis princips man lika atcerēties vidusskolas laikus, kad, rīkojot diskotēkas, direktors vienmēr gribēja, lai pasākuma sākumdaļā būtu kāds konkurss un jaunieši vakaru nepavadītu tikai tukšās izklaidēs, bet reizē arī izglītotos. Mākslas telpā princips līdzīgs — Intars Busulis un citi vienkāršāk "sagremojami" kultūras produkti kā ēsma "delikatesēm" jeb tiem kultūras produktiem, kuru uztvere prasa vairāk izglītības un/vai pieredzes.