Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. decembris
Inga, Irvita, Ivita, Ingeborga

Jūrmalas festivālā uzstāsies pianistu dinastija Trīs Osokini

Piektdien, 22. jūlijā, plkst. 20.00 Dzintaru koncertzālē Jūrmalas festivālā gaidāmi īsteni klaviermūzikas svētki ar Osokinu dinastijas izcilajiem pianistiem un kamerorķestri.

Trīs Osokinu - divu dēlu un tēva - savienība kļuvusi par pianisma mākslas zīmolu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Brāļu Andreja Osokina un Georgija Osokina klavierspēle izpelnījusies ievērojamu atzinību starptautiskajā arēnā, bet viņu tēvs - Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un mākslas zinātņu doktors, profesors Sergejs Osokins ir viens no Latvijas pianisma galvenajiem stūrakmeņiem. Osokinu kopīgajos koncertos skan skaistākais, emocionālākais un izsmalcinātākais klaviermūzikas zelta repertuārs, tie ir klasiskās mūzikas šedevri īpaši veidotos pārlikumos gan četrrocīgi, gan divām un pat trīs klavierēm. Trīs flīģeļu vērienīgais skanējums pianistu Osokinu izpildījumā allaž ir īpaši gaidīts notikums lielākajās Latvijas koncertzālēs, tai skaitā Latvijas Nacionālajā Operā, pianistu dinastijas koncertus translējusi Vācijas interneta televīzijā Klassik.Tv, bet Latvijas Televīzija par Osokinu dzimtu radījusi dokumentālu filmu Osokini. Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija. Osokinu dinastijas koncerti Dzintaru koncertzālē ir viens no klaviermūzikas cienītāju gaidītākajiem vasaras notikumiem Latvijā. Šogad līdzās pianistiem Dzintaros muzicēs arī kamerorķestris, toties diriģenta ampluā būs iespēja redzēt Georgiju Osokinu.

Koncertā 22. jūlijā klausītājiem tiks piedāvāta jauna un daudzveidīga klaviermūzikas programma, sākot ar Johana Sebastiāna Baha un Volfganga Amadeja Mocarta opusiem līdz pat 20. gadsimta meistardarbiem. Sergeja Osokina sniegumā dzirdēsim Ludviga van Bēthovena Variācijas un fūgu Mibemolmažorā op. 35, kas tiek dēvētas par Heroiskajām variācijām. Programmā iekļauta arī ģeniālā melodiķa, klavieru taustiņu aristokrāta Frederika Šopēna Pirmā Polonēze un Revolucionārā Etīde do minorā, ko atskaņos Andrejs Osokins. Varēs dzirdēt arī pirmo daļu no Sergeja Rahmaņinova Simfoniskajām dejām, kuru komponists sacerēja 1940. gadā, pēc Otrā pasaules kara sākuma būdams emigrācijā ASV. Šo savu mūža pēdējo skaņdarbu komponists radīja kā pēdējo gribu un caurauda to ar melanholiju, traģismu un ilgām pēc dzimtenes. Vakara noslēgumā Trīs Osokinu interpretācijā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta leģendārais Koncerts trīs klavierēm un orķestrim Fa mažorā, kas bija rakstīts un veltīts trīs aristokrātēm, klavierspēles mīļotājām – Mocarta patronei, grāfienei Marijai Antonijai Lodronai un viņas divām meitām. Zīmīgi, ka koncerti šādam mūziķu sastāvam ir liels retums.

Sergejs Osokins ir izcils liela vēriena virtuozs un rūpīgs analītiķis, kura interpretācijām piemīt nopietns vērojums un ielūkošanās skaņdarbu kodolā. Viņš ir viens no izcilākajiem klavierspēles pasniedzējiem Latvijā, pie kura skolojušies virkne pazīstamākie Latvijas pianistiem: Elīna Bērtiņa, Andrejs Osokins, Vestards Šimkus, Georgijs Osokins, Aurēlija Šimkus, Katrīna Gupalo, Arta Arnicāne, Rihards Plešanovs un daudzi citi.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu - Rubinšteina konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa un Karalienes Elizabetes konkursa Briselē laureāts. Pasaulē pieprasītais latviešu pianists regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs - Berlīnes Filharmonijā, Konzerthaus Berlin, Milānas La Verdi zālē, Dublinas Nacionālajā koncertzālē, Royal Festival Hall un Vigmora zālē Londonā, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Briselē, Opera Comique zālē Parīzē un citās.

Georgijs Osokins, jaunākais no Osokinu dinastijas pārstāvjiem, kopš piedalīšanās Šopēna konkursā 2015. gadā kļuvis par pianisma sensāciju un aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs, prestižākajos mūzikas festivālos un koncertzālēs, kā Berlīnes Konzerthaus, Elbas filharmonijā, Rūras klavierfestivālā un Bernes International Piano Series. Kopš 2018. gada viņš regulāri uzstājās ar Gidonu Krēmeru, bet 2019. gadā Georgijs kļuva par orķestra Kremerata Baltica pastāvīgo rezidējošo viesmākslinieku.

Biļetes – bilesuparadize.lv

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja