Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -2 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. janvāris
Spodra, Ilva, Ilvita

Grāmatas Gaiļu kalna ēnā recenzija. Pagātnes ēnu projektors

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
sise
s
Romāna sākums nepiesaista , grūti saprast galvenā varoņaud radurakstus , lai cik reizes pārlasu. Nepadošos , lasīšu ...
ikta
i
mani ieinteresēja izlasīt
Svilpe
S
No manas puses ir uzveikts gan Wolf Hall, gan Bring Up the Bodies, tāpēc atļaušos piemest arī savas piecas kapeikas par tēmu. Vēsturiskā interpretācija ir visnotaļ interesanta, un līdz šim vēl neviens rakstnieks nav mēģinājis uzlūkot attiecīgā laikmeta notikumus ar Tomasa Kromvela acīm. Lasīšanu mazliet apgrūtina tas, ka ļoti reti tiek lietoti personvārdi, un, ja teikumā ir astoņi "viņš", tad tas nenozīmē, ka visu laiku ir runa par vienu un to pašu personu, tāpēc lasot notikumiem jāseko līdzi ļoti uzmanīgi. Tīri subjektīvi Bring Up the Bodies man patika daudz labāk, jo varēja manīt, ka autore ir beidzot forši ierakstījusies un aizrāvusies arī pati. Personīgi man daudz labāk patīk Mantelas darbs A Place of Greater Safety par franču revolūciju, un īsti nav skaidrs, kāpēc tas ir palicis bez skaļiem apbalvojumiem, jo ir patiešām lielisks. Vienīgi apjoms atkal ir diezgan biedējošs ikdienas lietošanai, bet elektroniskajā lasīklī visa Mantela saiet ka prieks. Īsāk sakot, ir jūtams, ka autore ir krietni rakusies pa vēsturiskiem dokumentiem un faktiem, un mani britu paziņas dedzīgi gaida, kad varēs aiziet noskatīties Wolf Hall kā teātra izrādi. Ja esat lieli Filipas Gregorijas un Otrās Boleinu meitas piekritēji, Wolf Hall labāk nelasiet, būs vilšanās.
Svilpe
S
A.god.nerri, paldies, ka norādījāt uz manu briesmīgo kļūdīšanos. Tiešām nepiedodami no manas puses iedomāties, ka šajā komentāru sadaļā atrodamajiem trim ierakstiem par Wolf Hall ir kāds sakars ar to pašu Wolf Hall, un mēģināt pievienot komentāru par šo pašu tēmu Acīmredzami kļūdains ir arī mans muļķīgais uzskats, ka kDienas komentāros būtu atrodama vieta arī kādam citam komentētājam, izņemot jūsu ierastās četrotnes kompāniju. Lai veicas!
  • 0
  • 1
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Paldies, Svilpe, ka padalījāties. Ļoti iespaidīgi - gan angliski izlasīto grāmatu klāsts, gan atsauce uz britu paziņām! Tikai mēs te apspriežam Bārbalas Simsones recenziju par Osvalda Zebrja vēsturisko romānu "Gaiļu kalna ēnā," kas veltīts 1905. gada notikumiem Latvijā un ievada Gundegas Repšes iedibināto vēsturisko romānu ciklu... Kādas būtu Jūsu domas šajā sakarā?
  • 1
  • 0
Skaisle
S
Nav noskaņojuma tagad gari un plaši meklēt, bet ik nu es saprotu no dažādām valodām - nekādi ne dokumentālais romāns, nu nekādi. Par tiem pieciem gadiem - bet kas VKKF liedza sarīkot vēsturisko īsstāstu konkursu un tad izlsudināt konkursu uz lielāku naudu nopietn;akam darbam? Tagad sāks čīkstēt, ka naudiņas par maz, laika par zināšanu par maz, nekā nav - vārdu sakot. Labi, viss Lasu un tad ziņošu kas un kā. She won her first Booker Prize for the 2009 novel, Wolf Hall, a fictional account of Thomas Cromwell's rise to power in the court of Henry VIII. By far one of the best historical fiction/non fiction novels I have ever read, incredible how contemporary Mantel made Cromwell and Henry VIII be to the audience. As if we are living that period.....thank you Hilary. Ses livres publiés depuis 1985 relèvent du genre de l’autofiction ou du roman historique. Elle a été la lauréate surprise du Booker Prize Fiction en octobre 2009 pour son roman Wolf Hall qui fait revivre Thomas Cromwell, l’un des principaux acteurs de la Réforme en Angleterre et ministre d’Henri VIII, roi d'Angleterre de 1509 à 15471. Номинант и лауреат нескольких национальных литературных премий, в том числе — дважды лауреат Букеровской премии за 2009 и 2012 годы за романы о Томасе Кромвеле Волчий зал[1](2010) и «Внесите тела» (2012) История Жанр: Новелла
Skaisle
S
es beidzot dabūju Hilarijas Mantel Wolf hall, ja nerakstīšu tik daudz komentārus, izlasīšu ātrāk un varēšu ziņot - kas un kā ir ar vēsturiskajiem romāniem patiesībā.
nu
n
Wolf Hall ir pavisam cita opera - dokumentālais romāns, kur notikumi dzelžaini piesaistīti patiesībai. Autore pirmo triloģijas grāmatu rakstīja pēc PIECU gadu dokumentu pētījumiem no savas puses tikai pievienoja dažus teicienus un domas varoņu galvās.
  • 0
  • 1
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
1) "... Rīgā 1906. gada Ziemassvētkos, pusmūža latvietis Rūdolfs Reiznieks no Esplanādes svētku tirdziņa karuseļa nolaupa trīs mazus bērnus un kopā ar tiem ieslēdzas viesnīcas numurā, kur, vairs īsti neizšķirot starp bijušo un esošo, raksta (varbūt tikai domās) savas atmiņas..." 2)"... bērnu nolaupīšanu savos nolūkos izmanto gan slepenpolicijas inspektors Dāvuss (viena no daudzajām romānā raksturotajām reāli eksistējušām personām), gan sazvērestības teoriju aizstāvji, gan citi..." 3)"..Bērnu nolaupīšana ir paņēmiens, kā Reiznieks cenšas "izpirkt savus grēkus"..." - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Atvainojos, bet, vai bērnu nolaupīšana arī tālajā 1906. gadā neskaitījās NOZIEGUMUS vai vismaz LIKUMPĀRKĀPUMS? Vai tādā gadījumā tas nebūtu tikai normāli, ja par šo noziegumu savu tiešo pienākuma ietvaros ieinteresētos Slepenpolicijas inspektors Dāvuss? Un, kā noziegums - bērnu nolaupīšana - var būt paņēmiens "savu grēku izpirkšanai"??? Un tad vēl šī uzslava: "Romānam ir arī pievienotā vērtība – rakstnieks ir ieguldījis lielu darbu, izpētot un tekstā iestrādājot vēsturiskos faktus par XX gadsimta pirmo desmitgadi Latvijā." - - - Bet, kā citādi vispār var uzrakstīt VĒSTURISKU romānu?
Mantrausis
M
Sāku lasīt ar interesi, kļuva garlaicīgi. Varu salīdzināt tekstu ar mirgojošu gaismu – ir, nav, ir, nav, ir nav... Nepadevos, bet – šķiet – vajadzēja!
Skaisle
S
Neiet vieglāko taciņu - tam ir viegli noticēt, ja jau pat sižeta pārstāts ir tik samudžināti atstāstīts, tad nav grūti iztēloties - to īsto ņudzekli. Jauno laiku mode - rakstīt uzmirdzējumos, jeb fragmentāri un aprauti, arī nesola vieglu lasīšanu, kur nu vēl saprašanu. Sevī sapinies romāns un recenzete vēl klāt piepinas. Neiedvesmojoši. Un kā var darbs iesākties ar pavērsienu? Vai nav vispirms jāiziet uz trases, lai pavērstos? Kāds darbs, tāda recenzija
Skaisle
S
kā saka - kā sauc tā atsaucas. Izlasi vēlreiz šo tā saucamo recenziju - tā - kā meditējot - pilnīgi norobežojoties no komentāriem ... un tad uzraksti ... Jau pieauktā literatūra ...ai nu labi - man drīz beigsies dežūra un tad man arī būs dziļi vienalga
  • 5
  • 1
Pavērsiens
P
Nav lasījusi, bet gvelž, jau gvelž, cenšas diskreditēt. Veco laiku tirgussieva, tā šādas bļaures un visu zinātājas dēvēja.
  • 3
  • 3
Valdis Felsbergs
V
Iesākties ar pavērsienu - tas ir labi, tomēr tik normāli, ka nesaprotu, ko tur nesaprast. Ar to mūslaikos ne tikai nevienu vairs nepārsteigsi, bet citādi pat nedrīkst sākt.
  • 1
  • 2
Valdis Felsbergs
V
"pusmūža latvietis Rūdolfs Reiznieks no Esplanādes svētku tirdziņa karuseļa nolaupa trīs mazus bērnus un kopā ar tiem ieslēdzas viesnīcas numurā, kur, vairs īsti neizšķirot starp bijušo un esošo, raksta" Ar šo stulbumu man pietika, lai pat neiedomātos lasīt.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Prieks, ka ierunājies arī kāds 1905./1906. gada notikumu Rīgā aculiecinieks. [Martiņ Krustiņsonīt, vai tā neesait gadījumā jūs?] Nē, es tikai nerrojos un piekrītu, ka veselus trīs bērnus tā vienkārši nolaupīt (kā tieši?) un tad vēl, saprotiet jel, ar trim nolaupītiem bērniem IESLĒGTIES VIESNĪCAS NUMURIŅĀ - eto cюжет для небольшого рассказа, no po sovsem drugoi ķeme, Zebris...
  • 4
  • 0
papildinot
p
Jau no kopsavilkuma ir skaidrs, ka autors, tāpat kā citi Repšu Gundegas projekta kolēģi, bijis par skopu apmaksāt vēsturnieka konsultāciju. Tā viņam tagad par velti. Tātad: - Rīgas Esplanāde arī 1905 bija pilsētas centrs un ar tikpat blīvu apkārtnes apbūvi, tikko uzcelto muzeju ieskaitot. Nolaupīt trīs bērnus tagadējā Raiņa pieminekļa vietā bija neiespējami. - Latvijā un tālaika Krievijā kopumā bērnu nolaupīšanu nepazina, jo kā letiņi tā citas tautas uzskatīja vardarbību pret svešu bērnu par pēdīgo izdzimtenību un pat tirgus žuļiki tūlīt mestos palīgā sist mazus bērnus aizskārušu ļaužu. - Viesnīcās tolaik nebija iespējams pat palaist purkšķi nepievēršot daudzo kalpotāju uzmanību un ievest nereģistrētas personas, kā mūsdienu numuros, nevarēja. - 20.gadsimta pirmā desmitgade bija reālistu un materiālistu laikmets, kad vīzijas nerēgojās. Pat spokus izsauca bez mistikas, kā telefonējot viņpasaulei. Ja arī citi šīs sērijas ''romāni'' būs, un izskatās ka būs, tai pašā garā - pasargiet Augstie spēki to, kas paliks pāri no Latvijas vēstures.
  • 6
  • 2
Piekrītu
P
Bravo, Felsberga kungs. Kas nesaprata - tas salīdzināms ar ''aktuālo'' detektīva sižetu, kur kramplauzis uz pohām sadabūjis lietotu ''Buku'' un sola no Pierīgas notriekt lidmašīnu, ja nesagādās viņam salāpīties.
  • 4
  • 1
Linda Šmite
L
Rādās, ka romānu ciklam veiksmīgs starts. Prieks par to. Jātiek pie lasīšanas. Viens no prototipiem esot Ērgļu puses skolotājs. Gaiļu kalna skola arī tajā pusē.
Edge
E
Sākotnēji jāizlasa O.Zebra ieteikto:"Visiem, kam interesē XX gadsimta sākums, varu ieteikt Andreja Upīša romānus Ziemeļa vējš un Zelts, Augusta Saulieša un Andrieva Niedras stāstus, Rūdolfa Blaumaņa un Jāņa Ezeriņa noveles, Pāvila Rozīša Valmieras puikas, Alberta Bela un Filipa Rufa darbus. Ļoti nozīmīgs avots man bija arī atmiņu stāsti, piemēram, lieliskais Hermaņa Kreicera darbs Ceļi un gājēji...'' (Zebris: Nemēģināju attaisnot dedzinātājus, kāvējus un šāvējus, nedz arī meklēju viņiem nosodījumu,DIENA.LV)
  • 0
  • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cilvēks ir nolemts gaismai. Rozi Stiebru pieminot

Gandrīz sešdesmit gadu Latvijas animācijā, kuru pati dibinājusi, gandrīz septiņdesmit dažāda garuma filmu līdz pat astoņdesmit gadu jubilejai un vēl tālāk – Roze Stiebra (17.03.1942.–22....

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja