Pavisam noteikti „Kapteiņa stāstus” nevajag mēģināt uztvert kā izrādi – tas ir koncertuzvedums, ko arī iepriekš uzsvēra mūzikas autors Z.Liepiņš. Taču režisora Viktora Runtuļa veidotā scenogrāfija visus atsevišķos stāstus, katru ar savu noskaņu uz vēstījumu, veikli savija organiskā veselumā. Nenoliedzami, skaidri bija manāma uzveduma pasūtījuma daba - tas radīts īpaši Latvijas 90.gadadienai, līdz ar to patosa netrūka arī scenogrāfijā – vēsturiski kadri videoprojekcijās, Latvijas karoga apspēlēšana, taču, par laimi, nešķita, ka tas būtu pārspīlēti.
Ieskandināts ar teicēja lomā iejutušos dziedātāju Igo, uzvedums aizrāva jau no pirmajiem kaiju kliedzieniem – arī vēlāk, kā solīts, psihoakustiskā skaņu iekārta radīja gaidītos efektus, gan liekot sarauties pie sprādzienu skaņām, gan aizrauties līdzi viļņu čalām. Katrs no dziedātājiem no sirds izdziedāja savu lomu – te var minēt gan Aivara Brīzes kuršu sirotāju, kura dziedājums ļāva izpausties dziedātāja „roķīgajai” balsij, gan monumentālo Nika Matvejeva kapteini. Amizants bija Andra Ērgļa ebreju tirgotājs. Tēla ticamībai jaunais dziedātājs pat bija pamanījies tikt pie izcila akcenta, kā pats vēlāk atzina – iedvesmu smēlies no „Skroderdienu” Joskes. Šķiet, izrādes aizkustinošākais brīdis bija Artura Šingereja (pazīstama arī kā Dons) „Nāves eņģeļa” dziedājums. Izmantojot gaismas un skaņas efektus, zvejnieka pazušana jūrā šķita gluži ticama, un, protams – melodija, kuras fundamentālisms un fatālisms lija cauri katrai nervu stīgai. Iespējams, šis bija viens no spilgtākajiem Šingereja vokālajiem sniegumiem, kas kārtējo reizi pārliecināja – viņa elements ir skarbs roks, nevis sentimentālas balādes (nez, kā būtu skanējis sākotnēji iecerētais šīs dziesmas izpildītājs Intars Busulis?) Arī pārējie dziedātāji – Edijs Šnipke, Ivars Cinkuss, Ginta Ēķe, kā arī enerģiskais meiteņu ansamblis „Lady Sweet” un kvartets „Getting Started” bija uzmanības vērti, turklāt izvēlētās melodijas bija atbilstošas tieši šiem māksliniekiem. Izcila izveidojās arī simbioze starp dažādus žanrus pārstāvošajiem mūziķiem –vientuļā laivā iesēdinātie „Rīsu zvejnieki”, Liepājas simfoniskais orķestrs un Jāņa Strazda instrumentālā grupa saspēlējās ar pietāti, skanējuma laikā nenomācot viens otru. Uz skatuves atradās arī mūzikas autors Z.Liepiņš, sajūsminoti „dragājot” pa taustiņiem paša sacerētās melodijas.
Svētdien, 9.novembrī uzveduma "Kapteiņa stāsti' tiešraidi no Liepājas Olimpiskā centra demonstrēs arī LTV1 (plkst. 15.55)