Šogad Muzeju naktī 19. maijā piedalījās vairāk nekā 130 muzeju, kas ir gandrīz par 30 muzejiem vairāk nekā aizvadītajā gadā. Muzeju darbinieki atzīst, ka Muzeju nakts aizritējusi bez starpgadījumiem. Apmeklētāju spektrs bijis visplašākais, to vidū bijuši ļoti daudz jauniešu un ģimenes ar bērniem. Tāpat novērots, ka pasākumus aktīvi apmeklējuši arī ārzemju viesi.
"Arvien lielāku apmeklētāju ievērību gūst nelielie muzeji un muzeji ārpus Rīgas centra, kas apmeklētības ziņā nevar līdzināties lielajiem muzejiem, toties tie daudz lielākā mērā spēj uzrunāt un iesaistīt katru Muzeju nakts viesi. Savukārt lielas rindas bija vērojamas vietās, kuru apmeklējums Muzeju naktī bija ekskluzīva iespēja – Ministru Kabinets, Saeima, Prezidenta Pils," par novērojumiem un secinājumiem stāsta Kultūras ministrijas Muzeju un vizuālās mākslas nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.
Vislielākā apmeklētība bijusi Rīgas muzejos – gandrīz 170 000 apmeklējumu. Latvijas Kara muzejam izdevies uzņemt vairāk nekā 23 tūkstošus viesu, ļoti iecienīts bijis Rīgas Motormuzejs – 13 tūkstoši apmeklējumu, taču ne mazāku interesi raisījuši arī Mākslas muzejs Arsenāls, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Latvijas Okupācijas muzejs, kuros apmeklējumu skaits pārsniedzis 10 tūkstošus.
"Apmeklētības dinamika Rīgas muzejos liecina, ka cilvēki ir iedziļinājušies muzeju piedāvātajās programmās un viņu izvēle bijusi visai mērķtiecīga. Lielu interesi kā vienmēr raisījuši muzeji ar apjomīgām ekspozīcijām, piemēram, Latvijas Dabas muzejs, P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs," komentē Jānis Garjāns.
Šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, lielāka bijusi muzeju apmeklētība visos Latvijas novados ārpus Rīgas.
Pierīgas muzeju apmeklējumu skaits ir 17 tūkstoši. Popularitātes ziņā visiecienītākais bijis Turaidas muzejrezervāts, kurā Muzeju nakts izbaudījuši vairāk nekā 10 tūkstoši apmeklētāju.
Ievērojami augusi Vidzemes muzeju apmeklētība – šajā gadā krietni pārsniedzot 38 tūkstošus. Vienlīdz populāri bijuši gan Cēsu, gan Valmieras muzejs, kuros iegriezās aptuveni deviņi tūkstoši viesu.
Kurzemes pusē visapmeklētākais bijis Liepājas muzejs - aptuveni deviņi tūkstoši apmeklējumu - un Tukuma muzejs, ar savu daudzveidīgo piedāvājumu piesaistot vairāk nekā sešus tūkstošu apmeklētāju interesi.
Zemgalē reģistrēti aptuveni 17 tūkstoši apmeklējumu. Visvairāk darba bijis Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja darbiniekiem, uzņemot 4,5 tūkstošus viesu, savukārt Latvijas Dzelzceļa muzeja Jelgavas filiālē un Bauskas pils muzejā viesojās 2,5 tūkstoši apmeklētāju.
Latgales muzejos apmeklējumu skaits ir pietuvojies 10 tūkstošiem. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā reģistrēti vairāk nekā trīs tūkstoši apmeklējumu, savukārt Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē un Krāslavas vēstures un mākslas muzejā - vairāk nekā 1,5 tūkstoši.
Ļoti daudz cilvēku apmeklēja valsts institūcijas, kas līdzdarbojās Muzeju nakts programmā. Savukārt īpašu noskaņu Muzeju naktij radīja akcijas sadarbības partneru – koncertorganizāciju un teātru - piedāvājums.
Akcijas koordinatori – Kultūras ministrija, kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes vārdā, un ICOM Latvijas Nacionālā komiteja - pateicas muzejiem, visiem akcijas atbalstītājiem un dalībniekiem par šiem kultūras svētkiem un kopīgiem spēkiem radīto Muzeju nakts neatkārtojamo gaisotni.